Výzkum provádíme se znalostmi a vášní

Jsme odborníky na holistickou přírodní kosmetiku a antroposofickou medicínu. Představujeme vám postup, jakým naše jedinečné produkty vyvíjíme.

Weleda obhájila titul ‚maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice‘

15. března 2021, Praha. Každá maminka chce pro své dítě to nejlepší, a proto bedlivě sleduje nejen jeho vývoj, ale také stravu a v neposlední řadě složení produktů, kterými pečuje o jeho pokožku. A právě v péči o citlivou dětskou kůži vyniká přírodní značka Weleda, která se může pochlubit titulem ‚maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika‘ a to v České republice a nově také na Slovensku.

Výzkum

Účinné a bezpečné

Účinné a bezpečné, těmito dvěma základními vlastnostmi musí naše výrobky disponovat. Klademe však důraz i na to, aby byly líbivé, pečující, uklidňující a lehce povzbuzující. Za tímto účelem pracuje v našem výzkumu a vývoji přes 100 odborníků

Jsme odborníci na holistickou přírodní kosmetiku

Naše přírodní kosmetika je určená k péči o vaši krásu a celkovou pohodu. Ať už jde o krém na ruce nebo tělové mléko, tělový olej či zubní gel, všechny tyto produkty pečují jak o vaši tělesnou schránku, tak i mysl a ducha. Do každého z těchto výrobků se promítají naše dlouholeté vědecké a dermatologické zkušenosti a porozumění lidem. Při řešení individuálních potřeb pokožky zkoumají naši odborníci i příčiny, které za nimi stojí. Inspirováni antroposofickým pohledem na přírodu a člověka nacházíme speciální řešení a využíváme prospěšné látky z přírody k vytvoření účinných přípravků. V každém výrobku Weleda tak můžete objevit 100 % rostlinnou kvalitu.

Salutogeneze – zdraví prostřednictvím samoléčby

Co udržuje lidi zdravé? Salutogeneze se zaměřuje na vlastní samoléčebné schopnosti těla, které můžeme sami aktivovat. Dosáhneme tak obnovy rovnováhy těla a mysli, posílíme je a ochráníme se před nemocemi.

Aktivní složky a účinnost

K vývoji a výběru našich aktivních složek přistupujeme holisticky. Vycházíme ze 100 let starých zkušeností podložených nejnovějšími poznatky a odbornými znalostmi a vyvíjíme účinné, vysoce kvalitní a inovativní přípravky s ingrediencemi přírodního původu.

Než vybereme nový extrakt pro určitou produktovou řadu, provádíme hloubkový výzkum vlastností samotného extraktu i rostliny, ze které pochází. Například pro jeden z našich hydratačních krémů jsme studovali opuncii. Mohou mít úžasné vlastnosti této rostliny blahodárné účinky na pleť? Jak dokáže zadržovat vlhkost? A jak může tuto schopnost sdílet s pokožkou?

V přírodní kosmetice Weleda kombinujeme specifické aktivní složky – například rostlinné výtažky, esenciální oleje a oleje ze semen – tak, aby optimálně vyhovovaly potřebám pokožky. A jdeme ještě dál: společně s výzkumným střediskem ve švýcarském Goetheanu zkoumáme, jak vlastnosti rostlin souvisejí s člověkem, a klademe si otázky, jako například: Které druhy rostlin mohou podpořit stav pokožky citlivějších lidí? Proč jsou některé části rostlin obzvlášť vhodné pro použití ve výživném krému na zlepšení nerovnoměrné struktury pleti?

Vývoj kvalitní přírodní kosmetiky vyžaduje mnoho času a zkušeností.
Dr. Bernhard Irrgang, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje přírodní a organické kosmetiky

Přírodní kosmetika Weleda má certifikát NATRUE

Protože neexistovala žádná oficiální definice přírodních a ekologických kosmetických produktů, spojili jsme v roce 2008 síly s našimi partnery a o necelý rok později získali certifikát NATRUE. Klademe velký důraz na transparentní kritéria, která jsou srozumitelná pro každého. A proto jsou všechny naše kosmetické výrobky, od zubního gelu po balzám na nohy, bez výjimky certifikované nezávislými odborníky podle přísných norem NATRUE. Pokud jde o kvalitu, Weleda vystupuje nad rámec požadavků. Díky tomu patříme mezi nekompromisní výrobce přírodní kosmetiky.

Oddané centrum Competence Centre pro naše vůně

Výrobky Weleda určené na pokožku povzbuzují smysly čistou a přirozenou vůní. Ta je důležitou součástí komplexního účinku našich produktů. Naši parfuméři z německého Competence Centre kombinují přírodní éterické oleje a vytvářejí vůně, které podporují a doplňují účinky naší přírodní kosmetiky.

Inspirováno aromaterapií

Již ve svých počátcích používala společnost Weleda v přírodní kosmetice a léčivech éterické oleje jako aktivní složky (například povzbuzující rozmarýn nebo uklidňující levanduli). V průběhu let jsme do našich bohatých zkušeností s vůněmi začlenili také poznatky získané z aromaterapie. Při vývoji vonných kompozic se naši parfuméři inspirují přírodou a bohatými vůněmi kvetoucích rostlin, jehličnanů a listů. Esenciální oleje jsou odborně kombinovány tak, aby čisté vůně rostlin rozproudily smysly. 

Účinnost našich léčiv

Účinnost, bezpečnost a kvalita – to jsou základní kameny našeho farmaceutického výzkumu. Weleda je moderní farmaceutickou společností s dlouhou historií. Mnohé z našich léčivých přípravků se během let osvědčily, a abychom získali ještě více poznatků o jejich účinnosti, shromažďujeme nová klinická data a účastníme se univerzitních výzkumných projektů. Ve snaze dále vylepšovat naše stávající léčiva a vyvíjet nová provádíme také vlastní preklinické a klinické studie.

Jak léčiva značky Weleda fungují?

Nemoc znamená, že náš organismus není v rovnováze. Antroposofická medicína představuje jako doplněk k té konvenční přístup, jehož cílem je podpořit autoregulační mechanismy našeho těla. Díky tomu lze překonat nemoc všude tam, kde je to možné a rozumné. Antroposofická léčiva jsou navržena tak, aby stimulovala naši přirozenou obranyschopnost a možnost samoléčení. A jak to dokáží? Každá speciálně připravená aktivní složka, která je ve výrobku obsažena, má svůj specifický účinek na narušenou funkci orgánů. 

Jak provádíme výzkum?

Již od roku 1921 vyrábíme širokou škálu léčivých přípravků. V současnosti se zaměřujeme především na provádění vědeckých studií účinnosti našich stávajících přípravků a na vývoj nových produktů. Náš výzkum vychází ze znalostí tradiční bylinné a antroposofické medicíny v kombinaci s moderními vědeckými výzkumnými metodami.

Co vlastně zkoumáme?

Náš výzkum se zaměřuje na oblasti, které v současnosti postihují mnoho lidí: onemocnění očí, poruchy spánku a další potíže spojené se stresem, kardiovaskulární choroby, poruchy trávení, nachlazení a kožní onemocnění.   

Provádíme základní hloubkový výzkum a prošetřujeme účinky léčiv, která vyrábíme pomocí našich speciálních farmaceutických výrobních postupů. Jedním z našich současných projektů je vývoj inovativního rostlinného léku pro léčbu poruch spánku. 

Farmaceutický výzkum ve společnosti Weleda znamená pronikání do nových oblastí, odvahu inovovat a poskytovat jasné vědecké důkazy o účinnosti našich léčiv
Dr. Aldo Ammendola, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje

Poskytujeme vědecké důkazy

O antroposofických lécích bylo již publikováno téměř 300 klinických studií. Existují velmi dobré důkazy o účinnosti některých léčiv, například spreje proti senné rýmě od Weledy (Gencydo) s obsahem citronu a kdoule. 

Zvláště přesvědčivým příkladem je studie IIPCOS (International Primary Care Outcomes Study), která srovnává konvenční a antroposofickou léčbu akutních respiračních a ušních infekcí u dospělých osob i dětí.

Z výsledků vyplývá, že lékaři, kteří uplatňují antroposofický přístup, předepisují antibiotika jen zřídka ve srovnání s lékaři, kteří ke svým pacientům přistupují v konvenčním měřítku. Nicméně pacienti, kteří podstoupili antroposofickou léčbu, se rychleji zbavili obtíží a příznaků a celkově byli s léčbou spokojenější.