Výroba

Využijte uklidňující sílu přírody pro vaše potřeby

Přírodní a účinné

Pro účely kosmetických a léčivých přípravků zpracováváme přibližně 1000 přírodních látek. Ale být přírodní nám nestačí – naše složky musí být také účinné. Musí pracovat s vlastní schopností vašeho těla léčit, obnovovat duševní pohodu a poskytovat tělu vnitřní a celkovou krásu.

Abychom zajistili, že si naše složky udrží svou vrozenou sílu, sklízíme je rychle, zpracováváme je tak málo, jak je to jen možné a po cestě o ně skvěle pečujeme. Farmaceutické znalosti a zkušenosti společnosti Weledaurčují, která výrobní metoda je v daném případě vhodná.

Výrobní metody antroposofické medicíny

Nejdříve všechny naše tekutiny ručně „potencujeme“ – jemně je promícháme za použití specifického pohybu. (Můžete si to představit tak, že držíte nádobu a jemně ji protřepáváte tak, že děláte ležatou osmičku). Ve všech našich procesech ohřevu a míchání je možný vliv vnějších zdrojů energie udržován na minimu, měříme wi-fi a elektromagnetické záření, minimalizujeme ho a v citlivých oblastech zpracování ho plně zastiňujeme.

Kromě toho hraje v antroposofické medicíně důležitou roli také vztah mezi kovem a planetárními silami, mezi mikrokosmem a makrokosmem. Časy potencování si tedy volíme podle kalendáře – například k potencování stříbra by nikdy nedošlo během ubývajícího měsíce. Pro potencování používáme destilovanou vodu, kterou považujeme za omlazující, protože má kvalitu dešťové vody.

Výrobní procesy

Při tepelných procesech, jako je destilace, se pomocí vodních par extrahují cenné éterické oleje – například z levandulových květů. Výsledné přírodní vůně se používají k parfémování různých kosmetických přípravků Weleda. Dalším důležitým procesem ve společnosti Weleda je macerace. V tomto procesu se čerstvě uříznuté rostliny měsíčku rozdrtí a smísí s alkoholem a vodou. O dva týdny později se směs lisuje a filtruje: výsledkem je měsíčková tinktura, cenný rostlinný extrakt.

Všechny tyto procesy a kroky při zpracování mají jednu věc společnou – vytvářejí most mezi přirozeným stavem složky a lidmi a zpřístupňují nám to, co roste v přírodě, čímž těžíme z přirozených vyživujících a léčivých vlastností složek.

Netestujeme na zvířatech

A protože neochvějně věříme v kultivaci krásy pro všechny tvory, netestujeme naše produkty péče o pleť ani jejich složky na zvířatech a nedělají to ani naši dodavatelé.

Certifikováno NATRUE

Díky těmto metodám udržitelné výroby a péči, se kterou využíváme přírodní zdroje, získala společnost Weleda certifikaci od společnosti NATRUE, mezinárodní neziskové organizace, která má za cíl poskytovat spotřebitelům po celém světě poradenství a garanci tím, že nabízí pro svou certifikaci přísné a detailní normy. Jsme hrdí na to, že jsme zakládajícím členem společnosti NATRUE.

 

Zjisti více o Weledě

Rostoucí kultura

Vlastní zahrady jsou neodmyslitelnou součástí firemní firemní kultury od jejího počátku. Zjistěte více o našich zahradách po celém světě.

Naše zahrady

Kvalita od začátku do konce

Přírodní kosmetika Weleda představuje vysokou kvalitu, která je zaručena od nákupu surovin až po výrobu, plnění do lahví a dodávku hotových výrobků.

Záruka kvality

Zasít, než budete sklízet

Přibližně tři čtvrtiny našich rostlinných složek pocházejí z ekologického nebo biodynamického zemědělství či certifikovaných přírodních zdrojů.

Zdroje

NATRUE a více

Přírodní kosmetika není vždy přírodní kosmetika. NATRUE je první mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro ekologickou a přírodní kosmetiku, která vytváří jasnost v označení přírodní kosmetické „džungle“.

Certifikáty