Náš příběh začíná vizí

Jak naši zakladatelé prorazili s novým směrem v medicíně a péči o pokožku a jak nás dodnes inspirují. Aby se zdraví a krása mohly rozvíjet v souladu s přírodou a člověkem.

Naší vizí je zdravý svět

Ještě před založením společnosti Weleda uspořádal Rudolf Steiner v roce 1920 svůj První kurz pro lékaře. Tuto sérii přednášek organizoval chemik Oskar Schmiedel, který rovněž založil „laboratoř v Goetheanu“ ve Švýcarsku, jíž v roce 1921 Steiner převzal. V německém městě Schwäbisch Gmünd byla následně zahájena komerční výroba léků a přípravků pro péči o pokožku. Ve stejném roce založila Ita Wegman ve Švýcarsku dnešní kliniku Arlesheim. Na základě nových myšlenek inspirovaných antroposofií vytvořili naši zakladatelé odvážnou vizi, která sbližuje člověka a přírodu.

Co je antroposofie?

Antroposofie zkoumá souvislosti. Ve Weledě nám pochopení harmonického spojení mezi lidmi a rostlinami umožňuje vyvíjet lepší přírodní produkty.  Antroposofická medicína vychází z holistického pohledu na člověka a podporuje zdravou rovnováhu mezi tělem, myslí a duchem.

Náš název, Weleda, vyjadřuje hluboké spojení mezi člověkem a přírodou. „Veleda“ byl titul, který se kdysi dával moudrým léčitelkám.

Co inspirovalo naše zakladatele

Weledu založili lidé, kteří toužili po lepší budoucnosti a za tímto cílem se vydali novým směrem. Lékařka Ita Wegman a filozof a vědec Rudolf Steiner si uvědomovali souvislosti mezi přírodou a lidským tělem, myslí a duchem. Začali vyrábět léčiva a výrobky pro péči o tělo z přírodních ingrediencí. Spojení mezi člověkem a přírodou není vidět a cítit jen v produktech, které vyrábíme pro vaše zdraví a krásu, ale také v tom, jakým způsobem podnikáme.

Od lékařského kurzu k zahrádce s léčivými bylinami

  • V roce 1920 uspořádal Rudolf Steiner sérii přednášek pro lékaře a studenty medicíny v rámci takzvaného „Prvního kurzu pro lékaře“, který stál u zrodu antroposofické medicíny.
  • V září 1920 koupila lékařka Ita Wegman „malý dům s velkou jabloní“ ve švýcarském Arlesheimu. V roce 1921 se z něj stala první antroposofická klinika na světě (známá také jako Antroposofická klinika Ity Wegman).
  • V roce 1921 byla v německém městě Schwäbisch Gmünd zahájena průmyslová výroba léčivých přípravků a produktů péče o tělo.
  • První zahrada léčivých rostlin byla založena v německém Schwäbisch Gmünd v roce 1922. Dnes Weleda pěstuje léčivé rostliny biodynamickým způsobem ve svých osmi zahradách po celém světě.

Naše výrobky jsou dostupné po celém světě

Lékaři, lékárníci a podobně smýšlející lidé spojili své síly a založili vlastní pobočky společnosti Weleda ve 20 zemích po celém světě. Dnes najdete naše léčiva a přírodní kosmetiku ve více než 50 zemích, přičemž suroviny pro jejich výrobu získáváme z míst po celé planetě. Jako spoluiniciátor a člen Unie pro etický BIO obchod (UEBT) zajišťujeme, aby se na všechny naše dodavatele přírodních surovin vztahovala přísná etická kritéria. Naše léčivé rostliny pěstujeme podle zásad biodynamického zemědělství v osmi zahradách Weleda po celém světě.