Často kladené dotazy (FAQ)

 1. Je Vaše kosmetika přírodní? 
 2. Jak je tedy přírodní kosmetika konzervována? 
 3. Do kdy mám jednotlivé produkty spotřebovat? 
 4. Je Vaše kosmetika testovaná na zvířatech?
 5. Co se skrývá pod označením PARFUM ve složení Vašich produktů?
 6. Obsahují Vaše deodoranty Hliníkové soli? 
 7. Co znamená být členem klubu Weleda?
 8. Co znamená Weleda den na Vaší prodejně? 
 9. Je Vaše kosmetika čistě veganská? 
 10. Co znamená Váš nový certifikát UEBT?

1) Je Vaše kosmetika přírodní? 

Ano, značka Weleda je přírodní kosmetikou, což deklaruje i certifikace NATRUE. U této certifikace máte zajištěno, že suroviny jsou přírodního původu. V naší kosmetice tak nenajdete syntetické parfemace, konzervanty nebo například produkty z ropy apod. 

 

2) Jak je tedy přírodní kosmetika konzervována? 

Přírodní kosmetika je konzervována jednak deriváty přírodních látek, které jsou nejčastěji z éterických olejů. Dále například alkoholem, úpravou pH - například díky kyselině mléčné či kyselině citronové. Dále i většina samotných extraktů funguje částečně jako konzervant - například rozmarýn je antibakteriální apod. Plus k tomu samozřejmě přispívá i druh obalu, dodržování vysokých standardů při výrobě atd.

 

3) Do kdy mám jednotlivé produkty spotřebovat? 

Na našich výrobcích vždy najdete viditelně číslo šarže a datum expirace. Tedy datum do kdy máte produkt spotřebovat. 

 

4) Je Vaše kosmetika testovaná na zvířatech? 

Ne, veškerá naše kosmetika je netestovaná na zvířatech, což opět deklaruje naše certifikace NATRUE. 

 

5) Co se skrývá pod označením PARFUM ve složení Vašich produktů?

U nás se samozřejmě nejedná o umělou parfemaci, ale o parfemaci éterickými oleji. Tyto éterické olejíčky, ale nemají jen přípravku zajistit hezkou vůni, ale hlavně doplnit produkt o aroma-terapeutický efekt. Např. Řada Naturally Clear obsahuje éterický olej Mátu, která je mimo jiné silně protizánětlivá. 

 

6) Obsahují Vaše deodoranty Hliníkové soli? 

Ne, naše deodoranty hliníkové soli neobsahují, nejedná se o antiperspiranty, ale o přírodní deodoranty. Deodoranty omezují množení bakterií, které jsou zodpovědné za nepříjemný pach potu. 

 

7) Co znamená být členem klubu Weleda? 

 • Slevu -10% při každém nákupu přes náš klubový e-shop. Tato sleva se uplatňuje automaticky po přihlášení zákazníka. Klubový zákazník v e-shopu vidí klubové ceny.
 • Slevu -10% na naše přípravky v síti Klubových prodejen Weleda
 • Další výhodné slevy v rámci aktuálních akčních nabídek v našem e-shopu, v naší vzorkové prodejně a ve vybraných Klubových prodejnách
 • Zasílání elektronického Newsletteru bez nutnosti předchozí registrace

 

8) Co znamená Weleda den na Vaší prodejně? 

Weleda dny jsou 4x za rok a datum je vždy s předstihem zveřejněno na našich sociálních sítích - IG, FB.  Jedná se o speciální slevu na daný den ( v rámci otvírací doby) ve výši 20% (nevztahuje se na již zlevněné věci, dárkové poukazy a sety). Slevy se nenačítají, vždy se řiďte instrukcemi na prodejně od našich odborných asistentek. 

 

9) Je Vaše kosmetika čistě veganská? 

Ne, naše kosmetika je přírodní a pouze některé produkty jsou čistě veganské, tuto informaci vždy naleznete na našem eshopu u jednotlivých produktů, či si seznam veganských produktů prohlédnete zde,  nebo se řídíte složením (INCI) na krabičce daného produktu.

 

10) Co znamená Váš nový certifikát UEBT?

Unie pro etický BIO obchod (UEBT)  https://www.uebt.org/  je neziskové sdružení, které podporuje a zároveň ověřuje závazky společností, které se zavázaly k etickému získávání surovin. UEBT stanovuje celosvětově uznávané principy etického získávání surovin. Unie pro etický BIO obchod byla založena jako odborná organizace OSN na základě Úmluvy o biologické rozmanitosti (CBD) a pravidel stanovených Konferencí OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).