Náš závazek kvality

Přírodní kosmetika a léčivé přípravky Weleda jsou výsledkem velké péče a vysoce kvalitního výběru, od nákupu surovin přes výrobu, až po plnění do lahví a dodávku hotových výrobků.

Více než jen definice kvality

Naše vysoká kvalita je založena na přísných kritériích s četných směrnic pro udržitelný vývoj výrobků, surovin, původu, výroby, přísad, parfémování, testování na zvířatech, balení a dalších aspektů.

Přírodní suroviny pro výrobky Weleda se zpracovávají selektivními a citlivými způsoby, aby látky a účinné složky mohly plně rozvinout své účinky. Holistické a ucelené chápání podstaty člověka – tvořené  rovným dílem z těla, duše a ducha – vede k širokému zájmu o to, jaký mají látky v antroposofii k sobě vzájemný vztah.

To vede k naší zdokonalené definici kvality, díky níž jsou naše výrobky hluboce a plně účinné, což dává při použití nádherný pocit pohodlí. Naší prioritou je nabídnout našim zákazníkům, pacientům a jejich léčebným potřebám tu nejlepší kvalitu, protože věříme, že tělu mohou pomáhat pouze pečlivě vybrané a zpracované přírodní látky, jejichž četné funkce jsou delikátně vyváženy.

Zajištění kvality v průběhu všech procesů

Důležitou součástí zajišťování kvality je také neustálý rozvoj vědeckých zkušebních metod. Při přípravě a výrobě naší kosmetiky se výrobky vyrábějí vždy bez syntetických barviv a vůní, konzervačních látek, geneticky modifikovaných organismů, silikonů, parafínu, jiných ropných produktů a syntetických tuků. Tam, kde je to možné, používáme suroviny z certifikovaného ekologického nebo biodynamického zemědělství a kontrolovaného sběru ve volné přírodě. Testování na zvířatech je zakázáno jak ve výrobě, tak i ve vývojových fázích a naše výrobky voní pouze díky přírodním éterickým olejům. Výrobky Weleda jsou vyráběny takovým způsobem, že nepotřebují syntetické nebo „přírodně identické“ konzervační prostředky.

Motto společnosti Weleda „v souladu s přírodou a člověkem“ je důležitým řídícím principem, který se týká celého výrobního řetězce všech přírodních kosmetických přípravků a léčivých přípravků. Proces získávání surovin, obalové materiály a hotové výrobky splňují řadu požadavků, včetně dodržování právních předpisů, dodržování správné výrobní praxe, dodržování lékopisů a dodržování specifických vnitrostátních právních předpisů v zemích výroby a prodeje. Velký důraz klademe na kvalitu složek a BIO kvalitu našich surovin a na společenskou odpovědnost našeho obchodního procesu