NAŠE PŮDA, NAŠE BUDOUCNOST

Společně za ochranu půdy a klimatu

Každý rok se z naší planety ztrácí až 10 milionů hektarů zdravé půdy. V současnosti je znehodnoceno již 33 %, což je plocha srovnatelná s rozlohou Rakouska. Ztrátou zdravé půdy je ohrožena jak naše potravinová bezpečnost, tak i biologická rozmanitost a pokusy o zmírnění klimatických změn.

Stejně jako naše kůže je i půda živým, dýchajícím ekosystémem. Jde vlastně o živou pokožku Země. Ve Weledě věříme, že půdu bychom, podobně jako naši vlastní kůži, měli chránit a opečovávat.

Už od roku 1921 pěstujeme v zahradách Weleda rostliny používané k výrobě našich ikonických produktů, a to za použití metod šetrných k půdě. Pokožku Země udržujeme zdravou a zajišťujeme její biologickou rozmanitost tím, že pracujeme podle zásad biodynamického zemědělství. Spolupracujeme také s projekty regenerativního zemědělství po celém světě. To vše s cílem zachovat zdravou půdu, která je klíčem k prosperujícím ekosystémům. Bez kvalitní půdy totiž nemůžeme řešit krizi, které dnes příroda čelí.

Lokální péče o půdu

Lokální péče o půdu

Historie zemědělství je v Čechách i na Slovensku opravdu bohatá a pestrá. Bohužel posledních pár desítek let už to není jen o lásce k úrodné půdě a přírodě. Prioritou se staly zisky, a to bez ohledu na kvalitu půdy nebo zájmu o naši budoucnost.

Zjistit více o lokální péči

PŘIPOJTE SE K NAŠEMU ZÁVAZKU #SaveEarthsSkin

Uskutečňujeme globální transformaci, dnes a společně

V roce 2022 přispěla společnost Weleda dalším 20 projektům udržitelného hospodaření s půdou celkovou částkou 350 000 EUR, aby podnikla nutné kroky proti globální půdní krizi.

Francie – komunitní zahrady v Paříži

Společně se sdružením La Sauge se nám podařilo znovu propojit obyvatele této evropské metropole s přírodou: Městské farmy sdružují místní rezidenty, aby společně zahradničili a podporovali agroekologickou transformaci – včetně farmy „Terre-Terre“ o rozloze 4500 m².

Austrálie – přechod k regenerativnímu zemědělství

Podpořili jsme australskou organizaci Carbon8, která doprovází zemědělce na jejich cestě k regenerativnímu zemědělství a pomáhá jim odstartovat ochranu půdy na 35 000 ha.

Jižní Korea – Pop-up obchod a festival Mindful Gardening

Prostřednictvím pop-up obchodu v jedné z nejoblíbenějších čtvrtí Soulu a účasti na festivalu Mindful Gardening jsme podpořili povědomí veřejnosti o půdě, její důležitosti a různých způsobech, jak ji chránit.

„Předpokládá se, že do roku 2050 bude postiženo půdní erozí 90 % půdy, pokud nepřijmeme okamžitá opatření.“

Jak můžeme pomoci?

Poslechněte si Dr. Sc. Agr. Astrid Sprenger, vedoucího největší zahrady léčivých rostlin Weleda v Německu.

Podporou společnosti Weleda se s námi podílíte na ochraně zdraví půdy.

Podporou společnosti Weleda se s námi podílíte na ochraně zdraví půdy.

 • 80 % všech rostlinných složek je ekologických

 • 40 % našich rostlinných složek bude do roku 2025 biodynamického původu

 • Zahrady Weleda jsou obhospodařovány podle biodynamických zásad

 • Systém udržitelného řízení dodavatelského řetězce je certifikován organizací UEBT „Zajišťování zdrojů s respektem“

 • Naše firemní stopa je uhlíkově neutrální (podle mezinárodní normy GHG Protocol Úroveň podnikových emisí oblasti 1 a 2)

 • Jako B-Corp společnost aktivně pracujeme na modelu udržitelné ekonomiky

Děkujeme, že se staráte

Náš dlouhodobý závazek vůči půdě můžeme plnit jen díky vám, kteří nás v podobných projektech podporujete nákupem produktů Weleda.

Změna začíná u nás! Vraťme si zpátky naši Zemi

Poslechněte si Arizonu Muse, ekologickou aktivistku, modelku a zakladatelku neziskové organizace DIRT, a Davida Johnstona, generálního ředitele společnosti Weleda Australia:

Věděli jste, že?

Věděli jste, že?

 • Půda má stejně jako naše kůže vlastní mikrobiom?

 • Jedna čajová lžička půdy může obsahovat více organismů, než kolik žije lidí na naší planetě?

 • 50 % CO2 je vázáno v půdě? Po oceánech je půda největší zásobárnou oxidu uhličitého.

 • Každou minutu se na světě ztratí 23 hektarů orné půdy v důsledku sucha a rozšiřování pouští?

 • Může trvat až 2000 let, než přirozeně vznikne 10 centimetrů půdy?

Chcete se zapojit? Sledujte #SaveEarthsSkin na Instagramu a dozvíte se, jak můžete podpořit ochranu půdy.

Sustainable Beauty Award 2022

Weleda vyhrála cenu Sustainability Pioneer v soutěži Sustainable Beauty Award 2022. Porotu jsme si získali svou iniciativou Save Earth’s Skin

„Weleda si cenu Sustainability Pioneer zaslouží především za to, že prostřednictvím své kampaně Save Earth’s Skin upozorňuje na důležitost zdraví půdy. Připomenutím souvislosti mezi půdou a zdravím naší planety pomáhá zvrátit desetiletí trvající erozi půdy.“ – Amarjit Sahota, předseda poroty Sustainable Beauty Award