Výzkumy

Tisková zpráva

Do třetice všeho nejlepšího: Weleda Baby je stále ‚maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v Čechách‘

 

15. února 2022, Praha – Měsíčková péče Weleda Baby je vhodná pro miminka od prvního dne života. Produkty byly vyvinuty ve spolupráci s porodními asistentkami, lékárníky a zkušenými aromaterapeuty. Díky tomu mají velmi jemné a účinné složení, na které spoléhá již několik generací rodičů – včetně českých maminek.

 

Svědčí o tom i poslední provedený výzkum, ve kterém Weleda již po třetí obhájila titul „maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice“.

 

Podle průzkumu zná měsíčkové produkty Weleda většina českých maminek. Zároveň jsou oranžové lahvičky mezi maminkami druhou nejpoužívanější dětskou kosmetikou – Weledu pravidelně používá čtvrtina dotázaných.

 

Jedním z nejspolehlivějších ukazatelů, jak si značka stojí u svých zákazníků, je marketingový výzkum Net Promoter Score (NPS), neboli ochota zákazníka doporučit daný produkt jinému potencionálnímu nakupujícímu. Výzkum pro Weledu provedla znovu po roce společnost Nielsen Admosphere metodou CAWI (Český národní panel).

A výsledky jsou skvělé!

 

Na konci roku 2018 byla hodnota NPS 24 bodů

Na konci roku 2020 byla hodnota NPS 38 bodů

Na konci roku 2021 byla hodnota NPS 43 bodů

 

V rámci NPS hodnotí daný počet respondentů svůj postoj k značce, konkrétně to, zda by její produkty doporučili dál. Na hodnotící stupnici mohou zaškrtnout čísla od 0 do 10 a být buď propagátorem, kritikem anebo neutrální. Následně se vypočítá hodnota NPS v bodech, které určují, jak moc jsou zákazníci z produktů nadšení. NPS může dosáhnout hodnot od –100 do +100 a čím vyšší číslo, tím více jsou zákazníci spokojeni.

Weleda měla nejvyšší Net Promoter Score z 10 značek – 43 bodů. Na druhém místě byl s velkým odstupem Hipp (34 bodů), následovaný Biodermou (33 bodů). Dále se umístily značky: Babylove, Nivea, Linteo, Sebamed, Dove, Linteo a Johnsons Baby.

 

V rámci výzkumu se hodnotila také pozice značky v povědomí spotřebitelů, tedy TOP of mind, kdy se Weleda umístila na skvělém 2. místě.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 314; Matky s dětmi ve věku 0-2 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; prosinec 2021–leden 2022. 

Weleda obhájila titul „maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice a na Slovensku“

 

26. ledna 2021, Praha – Každá maminka chce pro své dítě to nejlepší, a proto bedlivě sleduje nejen jeho vývoj, ale také stravu a v neposlední řadě složení produktů, kterými pečuje o jeho pokožku. A právě v péči o citlivou dětskou kůži vyniká přírodní značka Weleda, která se může pochlubit titulem ‚maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika‘ a to v České republice a nově také na Slovensku.

 

Pokožka novorozence je pětkrát tenčí než kůže dospělého člověka, což ji činí velmi citlivou vůči všem vnějším vlivům. Péče o jemnou dětskou pokožku přitom není žádná věda – stačí vybírat produkty s minimem ingrediencí a ideálně čistě přírodního původu. A v tomto ohledu vyniká jedna rostlina nad všemi ostatními. Měsíček lékařský, který Weleda ve spolupráci s porodními asistentkami zakomponovala do své žluté dětské řady Weleda Baby už před 60 lety.

 

Měsíček lékařský ochraňuje

 

Aktivní látky obsažené v měsíčku zklidňují a regenerují pokožku. Zároveň chrání kůži před vnějšími vlivy a jsou tak vhodnou péčí zejména o dětskou pokožku. Weleda pěstuje měsíček lékařský ve vlastních biodynamických zahradách v Německu, přičemž jeho květy sbírá ručně, aby byla zajištěna jejich plná síla. Výsledné produkty v BIO kvalitě neobsahují konzervační látky, mikroplasty, geneticky modifikované látky, parfemaci ani ingredience na bázi minerálních olejů.

 

Díky kvalitě a šetrnému složení si produkty získaly důvěru maminek již několika generací. Svědčí o tom i nedávno provedený výzkum Net Promoter Score společnosti Nielsen Admosphere, ve kterém Weleda znovu získala titul „maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice a na Slovensku“.

 

Weleda je opět nejdoporučovanější dětskou kosmetikou

 

Jedním z nejspolehlivějších ukazatelů, jak si značka stojí u svých zákazníků, je marketingový výzkum Net Promoter Score (NPS), neboli ochota zákazníka doporučit daný produkt jinému potencionálnímu nakupujícímu. Weleda jej opět po dvou letech provedla se společností Nielsen Admosphere metodou CAWI (Český a Slovenský národní panel) a výsledky jsou skvělé!

 

Na konci roku 2018 byla hodnota NPS 24 bodů

Na konci roku 2020 byla hodnota NPS 38 bodů

 

V rámci NPS hodnotí daný počet respondentů svůj postoj k značce, konkrétně to, zda by její produkty doporučili dál. Na hodnotící stupnici mohou zaškrtnout čísla od 0 do 10 a být buď propagátorem, kritikem anebo neutrální. Následně se vypočítá hodnota NPS v bodech, které určují, jak moc jsou zákazníci z produktů nadšení. NPS může dosáhnout hodnot od –100 do +100 a čím vyšší číslo, tím více jsou zákazníci spokojeni.

 

Pro Weledu dopadlo měření opět na výbornou. Obhájila svůj titul jako maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika, a to navíc s výrazným skokem kupředu. V průzkumu bylo hodnoceno širší portfolio značek dětské kosmetiky: Bioderma, Hipp, Nivea, Babylove, Sebamed, Dove, Johnson Baby a Linteo.

 

Na Slovensku, kde se výzkum prováděl vůbec poprvé, byla hodnota NPS dokonce 40 bodů. Opět v porovnání se značkami: Bioderma, Hipp, Nivea, Babylove, Sebamed, Dove, Johnson Baby a Linteo.

 

Skvělo zprávou je také zvýšení spontánní znalosti značky za poslední dva roky v České republice o 14 % (v roce 2018 činila spontánní znalost značky 32 %, v roce 2020 46 %).

 

V rámci výzkumu se hodnotila také pozice značky v povědomí spotřebitelů, tedy TOP of mind. A i v tomto případě zaznamenala Weleda znatelný nárůst – v roce 2018 činila hodnota 11 %, v roce 2020 dokonce 17 %.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 624; Matky s dětmi ve věku 0-3 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; leden 2021. 

 

První marketingový průzkum proběhl v roce 2018 také u Nielsen Admosphere na vzorku 1222 respondentek prostřednictvím internetového sběru CAWI. Respondenti byli součástí Českého národního panelu. Na základě tohoto průzkumu se Weleda stala „maminkami nejdoporučovanější dětskou kosmetikou“.

Weleda měla nejvyšší Net Promoter Score z 11 značek – 24, 37 bodu. Na druhém místě byla Bioderma (17,01 bodu) a na třetím místě již s větším odstupem Hipp (9,33 bodu). Dále se umístily značky: Babylove, Nivea, Alverde, Saloos, Sebamed, Dove, Linteo a Johnsons Baby.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 1222; Matky s dětmi ve věku 0-3 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; srpen – září 2018.

 

 

Tisková zpráva

Měsíčková péče Weleda je nejdoporučovanější dětskou kosmetikou

 

 14. ledna 2019, Praha – Švýcarská firma Weleda má více než devadesátiletou tradici výzkumu a produkce přírodní kosmetiky. Je celosvětově největším výrobcem přírodní kosmetiky a BIO kosmetiky. Na českém trhu je s malými přestávkami již od počátku své existence. Tržní síla a tradice přírodní kosmetiky Weleda jsou jedním z významných benefitů, které zajišťují zákazníkovi prověřenou kvalitu. Výzkumy prokázaly, že dětská Měsíčková péče Weleda se zařadila do povědomí maminek a stala se tak nejdoporučovanější značkou dětské kosmetiky. Nemalý podíl na tom má i poměr mezi cenou a kvalitou.

 

Ve spolupráci s týmem porodních asistentek vyvinula Weleda žlutou měsíčkovou řadu pro každodenní péči o pokožku dítěte. V dnešní době maminky preferují kvalitní kosmetiku, bez parfemace, bez konzervačních látek a v BIO kvalitě. Měsíček lékařský si pěstuje Weleda v BIO kvalitě ve vlastní biodynamické zahradě v Německu. Květy jsou ručně sklízeny a zpracovávány v laboratořích. Výtažek z květů měsíčku napomáhá k hojení ran a má protizánětlivý a hojivý účinek. To je známý fakt už z dob našich babiček. Používání měsíčkové dětské péče Weleda napomáhá chránit a obnovovat povrch pokožky dítěte a dodává jí potřebnou hydrataci. Od prvního dne tak Weleda chrání a vyživuje dětskou pokožku zcela přirozeně a jemně. Přípravky podporují pokožku, aby využila svou vlastní sílu již od prvního dne života, a proto je také úspěšně používána i v porodnicích. „Mezi naše nejprodávanější produkty z Měsíčkové řady Weleda patří jednoznačně Měsíčkový dětský krém na opruzeniny, Dětský zubní gel a Kojenecká koupel a olej,“ říká Petra Rejtharová, marketingová manažerka značky Weleda.

 

Výzkum prokázal, že přibližně 4 z 10 matek dětí ve věku 0–3 let používají měsíčkovou řadu kosmetiky Weleda. Maminky, které vyzkoušely dětskou kosmetiku Weleda, by jí jednoznačně doporučily svým přátelům a známým. Tyto maminky hledají pro své děti jen to nejlepší a nejčistší a není jim jedno, z čeho je výrobek složen. Mezi jednotlivými značkami dětské kosmetiky získala Weleda nejlepší výsledek podle ukazatele potenciálu dané značky. Měsíčková řada obsahuje bylinné výtažky, které jsou jemné a nedráždí pokožku miminek. Weleda je matkami popisována jako velmi kvalitní, přírodní značka nebo BIO produkt, která je hlavně vhodná pro ty nejmenší děti. Více než dvě třetiny matek dětí ve věku 0–3 roky si rády za kvalitní kosmetiku připlatí a více než polovina matek dále uvádí, že při výběru kosmetiky dají na doporučení dětského lékaře nebo na doporučení jiných maminek. A právě tuto kosmetiku jim firma Weleda přináší. Dalším důležitým faktorem při výběru dětské kosmetiky je praktické balení, shodují se maminky. Dětská kosmetika Weleda získala nejvyšší hodnocení tzv. Net Promoter Score od matek, které již dříve kosmetiku zkusily nebo jí používají a dále doporučují jako nejlepší BIO kosmetiku pro své děti.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 722; Matky s dětmi ve věku 0-3 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; srpen-září 2018.

 

Svoji kosmetickou produkci nechala Weleda zaštítit nezávislým certifikátem NATRUE. Značka NATRUE garantuje čistě přírodní a organické ingredience, šetrný výrobní proces a životnímu prostředí přátelské praktiky výroby. Produkty značky NATRUE nesmí být testované na zvířatech, nesmí obsahovat syntetické vůně ani barviva, ropné deriváty, silikony, minerální oleje a geneticky modifikované suroviny.

 

Měsíčková kojenecká a dětská péče Weleda

 

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček brání citlivou pokožku na zadečku před začervenáním a podrážděním. Lanolin a oxid zinečnatý působí proti vlhkosti v plenkové oblasti.

 

Měsíčková kojenecká koupel má šetrné čisticí a pěsticí účinky. Kvalitní sezamový olej a mandlový olej chrání pokožku před vysušením. Pokožka je po koupeli jemná a hebká. Výtažek z měsíčku lékařského v BIO kvalitě má zklidňující, hojivé a protizánětlivé účinky.

  

Měsíčkový kojenecký olej chrání a vyživuje jemnou kůži novorozenců, kojenců i starších dětí s extrémně citlivou pokožkou. Sezamový olej v BIO kvalitě chrání před vysušením, výtažek z ekologicky pěstovaného měsíčku lékařského má zklidňující účinky.

 

Olej na masáž bříška kojence obsahuje přírodní éterické oleje z majoránky, heřmánku a kardamomu, které se tradičně používají k podpoře zažívání a při nadýmání. Preventivní jemně prováděné masáže bříška chrání novorozence a kojence před bolestivými větry.

 

 

Dětský zubní gel pečuje o nové a vyvíjející se zoubky a poskytuje jim přírodní ochranu před kazy. Díky výtažkům z květů měsíčku a přírodní příchuti fenyklu a máty bude z čištění zubů příjemný rituál. Gel neobsahuje žádné složky, které by mohly dítěti uškodit, když je spolkne.

 

 Měsíčkový dětský šampon je vhodný na mytí vlasů i sprchování celého těla. Přípravek je obzvlášť šetrný k očím – nezpůsobuje pálení. Hodnotný mandlový a sezamový olej vyživují a jemně pěstí dětskou pokožku. Vhodný i pro dospělé s citlivou pokožkou.

 

Měsíčková koupel s bylinami posiluje přirozenou ochrannou funkci pokožky. Výtažky z mateřídoušky podporují zdraví dýchacích cest, proto je koupel vhodná zejména v chladném období. Koupel navozuje klidný spánek a díky bylinným výtažkům má charakteristickou kořeněnou vůni.

 

Měsíčkové pěsticí mléko přirozeně vyživuje a hydratuje pokožku, zanechává ji hebkou a vláčnou. BIO mandlový a sezamový olej jemně pokožku pěstí a dodávají ji hydrataci. Dermatologické testy potvrzují snášenlivost i u dětí s vysoce citlivou pokožkou.

  

Měsíčkový dětský olej je vhodný pro každodenní péči o pokožku těla – zejména po koupeli. Výtažky z heřmánku a měsíčku lékařského v BIO kvalitě mají relaxační účinky, proto je olej vhodný k jemným masážím.

 

Měsíčkový ochranný balzám chrání pokožku obličeje v chladném a sychravém počasí. Včelí vosk a lanolin vytvářejí ochrannou bariéru, aniž by přípravek bránil dýchání pokožky. Ochranný účinek je zvýšen tím, že balzám neobsahuje vodu.

 

Měsíčkový pleťový krém chrání a pěstí citlivou pokožku obličeje kojenců i dětí. Mandlový olej udržuje pokožku vláčnou, včelí vosk a lanolin ji chrání před vysušením a zajišťují přirozenou hydrataci.

 

Měsíčkový dětský krém je vhodný pro každodenní běžnou péči o pokožku těla i obličeje. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost přípravku i u dětí s vysoce citlivou pokožkou.