Výzkumy

83 procent maminek netuší, dokdy by měly používat dětskou kosmetiku, ukázal průzkum

Tisková zpráva

 

Maminky si jsou vědomy, že pokožka dětí vyžaduje speciální péči. Tápou ale v otázce, jak dlouho by měla trvat.

9. října 2023, Praha  Ačkoliv většina maminek v péči o dětskou pokožku důvěřuje přírodním produktům, jen málokterá ví, že je speciální péče nezbytná až do 6. roku dítěte. Nový průzkum společnosti Weleda odhaluje, jaké mylné představy maminky mají a jakou roli v péči o pokožku hrají přírodní složky.

 

  MUDr. Lucia Mansfeldová

Atestovaná lékařka v oboru dermatovenerologie a korektivní dermatologie. Je zakladatelkou institutu Almiaderm. Působí jako estetický dermatolog a dermatovenerolog pro děti a dospělé.

 

Dítě není malý dospělý, jak pravdivě říkávají pediatři. Platí to nejen například pro dětský imunitní systém, ale také pro největší orgán lidského těla: kůži. Když se dítě narodí, je jeho pokožka podstatně tenčí než pokožka dospělých, a je tedy mnohem citlivější a více zranitelná. Jak dítě roste, kůže se dále vyvíjí. Strukturou a funkcí se kůži dospělého podobá až přibližně od 6. roku života, ještě v období dospívání je však stále zranitelnější a náchylnější ke vzniku kožní infekce.

 

O nutnosti péče do 6 let věku ví jen 17 % maminek

„Dětská pokožka je až pětkrát tenčí než kůže dospělého, takže neplní tak dobře ochrannou funkci před UV zářením, dehydratací nebo vznikem infekce, a to zejména u novorozenců a menších dětí. Kůže miminek je zároveň ještě imunologicky nezralá a zvýšeně propustná pro možné dráždivé a toxické látky. Častěji hrozí vznik infekcí a intoxikace,“ popisuje dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová. „U dětí do 6 let pak stále přetrvává větší sklon k dehydrataci, a taky ke vzniku infekce, zejména z toho důvodu, že se pohybují v kolektivu,“ dodává.

O tom, že pokožka jejich dětí vyžaduje specifický přístup, jsou dnes maminky obecně dobře informované. Potvrzuje to průzkum značky Weleda, podle kterého celých 97 % maminek používá pro své děti produkty určené k péči o dětskou pokožku. „V průzkumu maminky nejčastěji jako důvod pro speciální péči o dětskou pokožku uváděly její citlivost, jemnost a náchylnost vůči vnějším vlivům. I proto pak velmi často volí přírodní produkty, které jsou k dětské pokožce daleko šetrnější. Sází na ně sedm z deseti maminek,“ doplňuje poznatky z průzkumu Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist.

Povědomí o tom, do kdy je vlastně nutné věnovat dětské kůži zvláštní péči, ale bohužel již tak rozšířené není. Průzkum Weledy ukázal, že největší podíl – konkrétně 24 % – respondentek si myslí, že dětská pokožka potřebuje speciální péči do 3 let. Asi 6 % maminek dokonce uvádí nutnost speciální péče jen do 1 roku věku dítěte. O potřebě speciální péče do 6 let ví jen 17 % respondentek. Přibližně stejný podíl maminek pak otevřeně přiznává, že nevědí, do kdy se o pokožku svých dětí starat. „Maminky jsou si vědomy nutnosti péče o pokožku u miminek a batolat, předškolní dítě však v tomto ohledu již téměř považují za dospělého,“ potvrzuje ze své zkušenosti pediatrička MUDr. Kateřina Konopásková.

Hydratace je základ. Téměř polovina maminek promazává dítě každý den

 

  MUDr. Kateřina Konopásková

Vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2004 složila atestaci II. stupně z pediatrie. Přes 25 let působí ve FN v Motole jako praktický lékař pro děti a dorost a je členem lékařského týmu Opatovské pediatrie.

 

Jedním ze základů péče o dětskou pokožku je pravidelné promašťování. „Miminka mají snížený obsah podkožního tuku, předškoláky zase běžně trápí suchá kůže a atopický ekzém. Proto je u dětí potřeba pravidelně o kůži pečovat kvalitní a ideálně přírodní kosmetikou a často promazávat, čímž se posílí odolnost kůže a kožní bariéra. Promazávaná a opečovávaná pokožka je zároveň i lepší mechanickou bariérou proti drobným poraněním, jimiž by se do kůže mohla dostat infekce, například impetigo,“ upozorňuje dermatoložka Lucia Mansfeldová.

 

Důležitost promašťování kůže dle průzkumu maminky naštěstí nepodceňují. Celou pokožku dítěte každý den promazává 47 % z nich, zhruba 22 % pak obden. Asi 14 % maminek maže své dítě dvakrát denně. Potřebnou hydrataci lze dítěti dopřát například přímo při koupeli, a to použitím vhodných produktů. Nejčastěji maminky koupel obohacují o oleje, které používá necelých 38 % z nich. Používané oleje by přitom měly být co nejkvalitnější, přírodní a certifikované. „Přírodní přípravky jsou šetrné, jejich složení bývá jednoduché. Platí ostatně, že čím jednodušší složení, tím lépe. Doporučuji se zaměřit na měsíčkový olej, který má navíc i regenerační a hojivý účinek. Při výběru si dejte pozor, jakou přírodní kosmetiku zvolit. Certifikátů je dnes celá řada, a tak je dobré informovat se přímo o podmínkách dané certifikace,“ radí pediatrička Kateřina Konopásková. „Z nabídky se vždy vyplatí spolehnout se na kvalitu a tradici značky,“ dodává k tomu Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist.

I pokožka maminky potřebuje péči

Maminky by ovšem neměly zapomínat ani na péči o svou vlastní pokožku, především pak, pokud je během těhotenství trápily kožní problémy, které přetrvávají i po porodu. Důsledkem hormonálních změn může být kůže čerstvých maminek sušší, objevit se může i hormonální akné. Není výjimečné, že se pokožka ženy po porodu výrazně změní – mastná pokožka se najednou promění na suchou a podobně. Na kvalitě pleti se poté podepisují i další faktory spojené s novou mateřskou rolí: stres, nedostatek spánku, ale také zanedbání sebepéče.

„Je důležité, aby na sebe maminky nezapomínaly a dál o sebe pečovaly. Pokud bojují s časem, ideální je pro ně mít po ruce pomocníka, který jim skincare rutinu co nejvíce usnadní. Tím může být například multifunkční skin food krém, který zastane roli denního i nočního krému, výživné pleťové masky, krému na tělo i na ruce. Dokonce vyživí i vlasové konečky a lze ho použít jako balzám na rty. Díky účinnému složení výrazně zlepšuje hydrataci pokožky, její pevnost, hladkost a regeneraci kožních buněk,“ dává tip Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist.

Produkty s měsíčkem pro spokojenou dětskou pokožku

  Měsíček lékařský

 Měsíček zahaluje pokožku do ochranné vrstvy, posiluje a podporuje její strukturu a odolnost. Díky svým zklidňujícím účinkům je ideální pro citlivou pokožku dětí od       narození i přes celé období dětství. Měsíček používaný pro produkty značky Weleda se pěstuje zejména v největší biodynamické léčivé zahradě v Evropě na jihu Německa.      Slouží jako základ tinktur a bylinných extraktů pro více než třicet léčiv a přírodních kosmetických produktů značky Weleda.

 

 

 

 

 

Měsíčkový dětský olej

Měsíčkový dětský olej je vhodný pro každodenní péči o pokožku těla – zejména po koupeli. Mandlový olej udržuje dětskou pokožku hebkou a chrání ji před vysušením. Výtažky z heřmánku a měsíčku lékařského v BIO kvalitě mají relaxační účinky. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost přípravku i u dětí s vysoce citlivou pokožkou. U kojenců a starších dětí s obzvlášť citlivou pokožkou je vhodnější Měsíčkový kojenecký olej.

Cena: 319 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

 

Měsíčkový dětský krém

Je vhodný pro každodenní běžnou péči o pokožku těla i obličeje. Čistý mandlový a sezamový olej vyživují pokožku a podporují její přirozené funkce, včelí vosk a lanolin podporují hydrataci pokožky, výtažky z měsíčku lékařského a heřmánku v BIO kvalitě mají hojivé a zklidňující účinky. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost přípravku i u dětí s vysoce citlivou pokožkou.

Cena: 209 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

 

 

Měsíčková koupel s bylinami

Nepěnivá koupel s výtažky z léčivých rostlin posiluje přirozenou ochrannou funkci pokožky. Výtažky z tymiánu podporují zdraví dýchacích cest, proto je koupel vhodná zejména v zimním a podzimním období. Výtažek z měsíčku lékařského v BIO kvalitě zklidňuje pokožku a chrání ji před záněty. Koupel navozuje klidný spánek a díky výtažkům z přírodních éterických olejů má charakteristickou kořeněnou vůni. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost přípravku i u dětí s vysoce citlivou pokožkou. Vhodné pro děti od 6 měsíců. Pro novorozence doporučujeme Měsíčkovou kojeneckou koupel.

Cena: 319 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

Výživa pro pokožku každé maminky s Weleda bestsellerem

Skin Food

Multifunkční rodinný krém s hojivými a regeneračními účinky. Výborně chrání nejen suchou a hrubou pokožku, jeho účinky ocení všechny typy pleti v každém věku. Účinná kompozice s výtažky z violky trojbarevné a heřmánkových a měsíčkových květů má zklidňující účinky a pokožku zjemňuje. Skin Food má mnohostranné využití a je vhodný jako denní i noční krém, výživná maska, péče o suché lokty a kolena nebo krém na ruce. Výrazně zlepšuje hydrataci pokožky, její pevnost, hladkost a regeneraci kožních buněk.

Cena: 269 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

 

O průzkumu značky Weleda

Průzkum věnovaný tématu péče o dětskou pokožku probíhal během září 2023 formou online dotazníku. Zapojilo se do něj přes 600 respondentek.

 

Víte, že dětská pokožka potřebuje speciální péči až do 6 let?

Dermatolog a pediatr se shodují, klíčem jsou přírodní produkty

Tisková zpráva

22. září 2023, Praha.

O nutnosti šetrné péče o pokožku miminek maminky všeobecně vědí, mnoho z nich však speciální produkty pro děti odkládá po 3. narozeninách dítěte. Současné odborné znalosti však potvrzují, že dětská pokožka se té dospělé podobá až po 6 letech od narození. Kožní mikrobiom se mění dokonce až do puberty. Co ohledně péče o dětskou pokožku radí dětská lékařka Kateřina Konopásková a dermatoložka Lucia Mansfeldová? Vyplatí se investovat do certifikovaných BIO produktů? A v čem pomůže oblíbený měsíček lékařský?

 

  MUDr. Kateřina Konopásková

Vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2004 složila atestaci II. stupně z pediatrie. Přes 25 let působí ve FN v Motole jako praktický lékař pro děti a dorost a je členem lékařského týmu Opatovské pediatrie.

Kůže je největším orgánem lidského těla a zajišťuje celou řadu funkcí od ochranné přes smyslovou až po metabolickou. O pokožku je potřeba celý život pečovat a dnes se už všeobecně ví, že tato nutná péče není po celý život člověka stejná. A liší se zejména v dětství.

Maminky jsou dnes dobře informované o tom, že kůže jejich dětí vyžaduje specifický přístup. Povědomí o tom, do kdy je vlastně nutné věnovat dětské kůži zvláštní péči, ale bohužel již tak rozšířené není. Mnoho maminek přestává používat skincare produkty pro děti brzy poté, co dítě dosáhne věku 3 let. „Maminky jsou si vědomy nutnosti péče o pokožku u miminek a batolat, předškolní dítě však v tomto ohledu již téměř považují za dospělého,“ potvrzuje pediatrička MUDr. Kateřina Konopásková. Tento přístup přitom není dle současných odborných znalostí nejvhodnější. Kožní bariéra je sice plně funkční zhruba od 2 let věku, kůže jako celek se však dále vyvíjí a strukturou a funkcí se kůži dospělého podobá až přibližně od 6. roku života. Kožní mikrobiom, tedy osídlení kůže nejrůznějšími bakteriemi a dalšími mikroorganismy, se vyvíjí ještě déle – oproti dospělým v této oblasti vykazují odlišnosti i prepubertální děti. 1

Nezralou kůži ohrožuje infekce

Když se dítě narodí, je jeho pokožka podstatně tenčí než pokožka dospělých, a je tudíž mnohem zranitelnější. Citlivost a zranitelnost přetrvává i v batolecím věku. „Dětská pokožka je až pětkrát tenčí než kůže dospělého, takže neplní tak dobře ochrannou funkci před UV zářením, dehydratací nebo vznikem infekce, a to zejména

Nezralou kůži ohrožuje infekce

Když se dítě narodí, je jeho pokožka podstatně tenčí než pokožka dospělých, a je tudíž mnohem zranitelnější. Citlivost a zranitelnost přetrvává i v batolecím věku. „Dětská pokožka je až pětkrát tenčí než kůže dospělého, takže neplní tak dobře ochrannou funkci před UV zářením, dehydratací nebo vznikem infekce, a to zejména u novorozenců a menších dětí. Kůže miminek je zároveň ještě imunologicky nezralá a zvýšeně propustná pro možné dráždivé a toxické látky. Častěji hrozí vznik infekcí a intoxikace. Proto je důležitá velmi šetrná péče o pokožku nedráždivými hydratačními a mycími prostředky. V případě zánětu je osvědčeným pomocníkem například zinková mast s měsíčkem lékařským, který má navíc schopnost urychlit hojení ran nebo povrchových oděrků, “ popisuje dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová.

 

Pokožku předškoláků trápí suchost, opečovávaná kůže chrání i proti drobným poraněním

 

  MUDr. Lucia Mansfeldová

Atestovaná lékařka v oboru dermatovenerologie a korektivní dermatologie. Je zakladatelkou institutu Almiaderm. Působí jako estetický dermatolog a dermatovenerolog pro děti a dospělé.

Jak dítě roste, jeho kůže se stává odolnější, až do dospívání je však zranitelnější a náchylnější ke vzniku kožní infekce. Dermatoložka tak upozorňuje, že pravidelná péče o pokožku je důležitá také u větších dětí. „U dětí do 6 let stále přetrvává vyšší citlivost kůže vůči dehydrataci, vzniku ekzému nebo infekce. Pravidelným promašťováním kůže se posílí kožní bariéra a odolnost kůže, přičemž promazávaná a opečovávaná pokožka je zároveň i lepší mechanickou bariérou proti drobným poraněním, jimiž by se do kůže mohla dostat infekce, například impetigo,“ upozorňuje Lucia Mansfeldová.

„U dětí předškolního věku se také často setkáváme se sklonem k vyšší suchosti kůže a až u pětiny dětí s atopickým ekzémem, kdy je nutné velmi časté promazávání kůže i několikrát denně. Po koupeli doporučuji pokožku ošetřit vhodným promašťovacím přípravkem ideálně do tří minut. Pravidelnou péčí, šetrným mytím a promazáváním můžeme posílit kožní bariéru a zabránit iritaci kůže,“ dodává lékařka.

Přírodní péče

S ohledem na speciální potřeby dětské pokožky je důležité vybrat si správné skincare pomocníky. Přednost by jednoznačně měla dostat kvalita před kvantitou, a to platí jak pro produkty, tak pro jejich složení. „Pro děti bych preferovala přírodní přípravky. Zapomeňte na silikony, ropné složky, parabeny, škodlivá barviva a další syntetické látky. Co dáváte na kůži, to se snadno dostane do těla. Čím jednodušší složení, tím lépe. Přírodní přípravky jsou šetrné, jejich složení bývá jednoduché. Doporučuji se zaměřit na měsíčkový olej, dobré je i bambucké máslo. Měsíčkový krém, ideálně i s obsahem zinku, je skvělý i na plenkovou dermatitidu, která je u miminek jedním z nejběžnějších kožních problémů,“ radí pediatrička Kateřina Konopásková.

 

Zdroj infografiky: Weleda

Vhodnost přírodních, a zejména BIO produktů potvrzuje i dermatoložka Lucia Mansfeldová. „Bylinky měly v minulosti a mají i dnes velký význam v léčení obecně a samozřejmě i v dermatologii. Velmi vhodný je na uklidnění pokožky u dětí zejména měsíček lékařský nebo řepík lékařský, které mají protizánětlivé a hojivé účinky a lze je používat i u atopiků. Měsíček lékařský má navíc schopnost urychlit hojení ran nebo povrchových oděrků,“ uvádí lékařka s tím, že je samozřejmě třeba dbát na pravost BIO certifikace dermatokosmetiky, stejně jako na její certifikaci pro použití pro děti. „Certifikátů je ovšem dnes celá řada, a tak je dobré informovat se přímo o podmínkách dané certifikace. Z nabídky se vždy vyplatí spolehnout se na kvalitu a tradici značky,“ doplňuje Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist.

 

Koupel jako základ hygieny i péče o pokožku

Základem péče o dětskou pokožku jsou od nejútlejšího věku koupele. Ani u miminek přitom není potřeba koupat celé tělo každý den. „Zpočátku stačí koupat miminko dvakrát až třikrát týdně, maximálně 5 minut a při teplotě 37 stupňů. Zadeček oplachujeme několikrát denně při výměně plenek. Pro dětskou pokožku je to mnohem zdravější než používání dětských ubrousků napuštěných kdoví čím. Pokud to pokožka žádá, použijte na zadeček krém,“ popisuje pediatrička Kateřina Konopásková s tím, že tato doporučení platí i pro batolata. Také u předškoláků je podle ní vhodné příliš dítě nemáčet, koupel by neměla být delší než čtvrthodinová.

Kvalitní produkty vydrží déle a šetří tak peněženku

Produkty pro péči o dětskou pokožku je dobré nestřídat a používat osvědčenou značku. Ani u dražší certifikované BIO kosmetiky se přitom nemusíte obávat, že nabourá váš rodinný rozpočet. „Měsíčková kojenecká koupel poskytuje ideální kombinaci čištění a péče, která nenarušuje ochranný film pokožky a je vhodná již od narození. Díky optimálnímu a vyváženému složení pro potřebný efekt stačí minimální množství. Při použití 5 mililitrů produktu dvakrát týdně celé balení vystačí na 5 měsíců,“ vypočítává Jana Goldbricht WELEDY a pro koupací rituál přidává i svůj osvědčený tip: „Pro děti doporučuji používat měsíčkovou koupel s olejem dohromady. Přípravky před vložením do koupele promíchat a následně už není třeba po koupeli olejovat, pokožka je hebká a promazaná.“

 

Produkty s měsíčkem pro spokojenou dětskou pokožku

Měsíček lékařský

Měsíček zahaluje pokožku do ochranné vrstvy, posiluje a podporuje její strukturu a odolnost. Díky svým zklidňujícím účinkům je ideální pro citlivou pokožku dětí od narození i přes celé období dětství. Měsíček používaný pro produkty značky Weleda se pěstuje zejména v největší biodynamické léčivé zahradě v Evropě na jihu Německa. Slouží jako základ tinktur a bylinných extraktů pro více než třicet léčiv a přírodních kosmetických produktů značky Weleda.

 

 

Měsíčková kojenecká koupel

Jemná nepěnivá koupelová přísada má šetrné čisticí a pěsticí účinky. Výtažek z měsíčku lékařského v BIO kvalitě má zklidňující, hojivé a protizánětlivé účinky. Přípravek posiluje přirozenou ochrannou funkci pokožky. Kvalitní sezamový olej a mandlový olej chrání pokožku před vysušením. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost přípravku i u dětí s vysoce citlivou pokožkou.

Cena: 319 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

Měsíčkový kojenecký olej

Ideální pro každodenní péči, zejména po koupeli, i pro šetrné čištění v oblasti plenek či jemnou masáž kojenců. Chrání a vyživuje přirozeným způsobem jemnou kůži novorozenců, kojenců i starších dětí s extrémně citlivou pokožkou. Výtažek z ekologicky pěstovaného měsíčku lékařského má zklidňující a antibakteriální účinky, sezamový olej v BIO kvalitě chrání před vysušením.

Cena: 319 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Brání citlivou pokožku na zadečku před začervenáním a podrážděním. Měsíček lékařský má zklidňující a regenerační účinky na pokožku, zatímco mandlový a sezamový olej pokožku pěstí. Lanolin a oxid zinečnatý působí proti vlhkosti v plenkové oblasti. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost produktu i u dětí s vysoce citlivou pokožkou. Krém je možné použít od prvního dne života.

Cena: 209 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

 

 

Weleda baby derma zklidňující tělové mléko

Nejjemnější tělové mléko z řady produktů značky Weleda. Organický extrakt z proskurníku lékařského zahalí pokožku do chladivého ochranného filmu, laskavý extrakt z violky zklidňuje podráždění a organický kokosový a sezamový olej vyživují pokožku. Je ideální volbou pro jemnou a citlivou pokožku, která si jednoduše zaslouží být hýčkána. 

Cena: 469 Kč | Dostupné na Weleda.cz zde.

 

 

Zdroj:

1) Viz například studie z června 2023 Stamatas, GN et al. Skin maturation from birth to 10 years of age: Structure, function, composition and microbiome. Exp Dermatol. 2023; 32:1420-1429. doi:10.1111/exd.14843

 

Tisková zpráva

Do třetice všeho nejlepšího: Weleda Baby je stále ‚maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v Čechách‘

 

15. února 2022, Praha – Měsíčková péče Weleda Baby je vhodná pro miminka od prvního dne života. Produkty byly vyvinuty ve spolupráci s porodními asistentkami, lékárníky a zkušenými aromaterapeuty. Díky tomu mají velmi jemné a účinné složení, na které spoléhá již několik generací rodičů – včetně českých maminek.

 

Svědčí o tom i poslední provedený výzkum, ve kterém Weleda již po třetí obhájila titul „maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice“.

 

Podle průzkumu zná měsíčkové produkty Weleda většina českých maminek. Zároveň jsou oranžové lahvičky mezi maminkami druhou nejpoužívanější dětskou kosmetikou – Weledu pravidelně používá čtvrtina dotázaných.

 

Jedním z nejspolehlivějších ukazatelů, jak si značka stojí u svých zákazníků, je marketingový výzkum Net Promoter Score (NPS), neboli ochota zákazníka doporučit daný produkt jinému potencionálnímu nakupujícímu. Výzkum pro Weledu provedla znovu po roce společnost Nielsen Admosphere metodou CAWI (Český národní panel).

A výsledky jsou skvělé!

 

Na konci roku 2018 byla hodnota NPS 24 bodů

Na konci roku 2020 byla hodnota NPS 38 bodů

Na konci roku 2021 byla hodnota NPS 43 bodů

 

V rámci NPS hodnotí daný počet respondentů svůj postoj k značce, konkrétně to, zda by její produkty doporučili dál. Na hodnotící stupnici mohou zaškrtnout čísla od 0 do 10 a být buď propagátorem, kritikem anebo neutrální. Následně se vypočítá hodnota NPS v bodech, které určují, jak moc jsou zákazníci z produktů nadšení. NPS může dosáhnout hodnot od –100 do +100 a čím vyšší číslo, tím více jsou zákazníci spokojeni.

Weleda měla nejvyšší Net Promoter Score z 10 značek – 43 bodů. Na druhém místě byl s velkým odstupem Hipp (34 bodů), následovaný Biodermou (33 bodů). Dále se umístily značky: Babylove, Nivea, Linteo, Sebamed, Dove, Linteo a Johnsons Baby.

 

V rámci výzkumu se hodnotila také pozice značky v povědomí spotřebitelů, tedy TOP of mind, kdy se Weleda umístila na skvělém 2. místě.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 314; Matky s dětmi ve věku 0-2 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; prosinec 2021–leden 2022. 

Weleda obhájila titul „maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice a na Slovensku“

 

26. ledna 2021, Praha – Každá maminka chce pro své dítě to nejlepší, a proto bedlivě sleduje nejen jeho vývoj, ale také stravu a v neposlední řadě složení produktů, kterými pečuje o jeho pokožku. A právě v péči o citlivou dětskou kůži vyniká přírodní značka Weleda, která se může pochlubit titulem ‚maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika‘ a to v České republice a nově také na Slovensku.

 

Pokožka novorozence je pětkrát tenčí než kůže dospělého člověka, což ji činí velmi citlivou vůči všem vnějším vlivům. Péče o jemnou dětskou pokožku přitom není žádná věda – stačí vybírat produkty s minimem ingrediencí a ideálně čistě přírodního původu. A v tomto ohledu vyniká jedna rostlina nad všemi ostatními. Měsíček lékařský, který Weleda ve spolupráci s porodními asistentkami zakomponovala do své žluté dětské řady Weleda Baby už před 60 lety.

 

Měsíček lékařský ochraňuje

 

Aktivní látky obsažené v měsíčku zklidňují a regenerují pokožku. Zároveň chrání kůži před vnějšími vlivy a jsou tak vhodnou péčí zejména o dětskou pokožku. Weleda pěstuje měsíček lékařský ve vlastních biodynamických zahradách v Německu, přičemž jeho květy sbírá ručně, aby byla zajištěna jejich plná síla. Výsledné produkty v BIO kvalitě neobsahují konzervační látky, mikroplasty, geneticky modifikované látky, parfemaci ani ingredience na bázi minerálních olejů.

 

Díky kvalitě a šetrnému složení si produkty získaly důvěru maminek již několika generací. Svědčí o tom i nedávno provedený výzkum Net Promoter Score společnosti Nielsen Admosphere, ve kterém Weleda znovu získala titul „maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v České republice a na Slovensku“.

 

Weleda je opět nejdoporučovanější dětskou kosmetikou

 

Jedním z nejspolehlivějších ukazatelů, jak si značka stojí u svých zákazníků, je marketingový výzkum Net Promoter Score (NPS), neboli ochota zákazníka doporučit daný produkt jinému potencionálnímu nakupujícímu. Weleda jej opět po dvou letech provedla se společností Nielsen Admosphere metodou CAWI (Český a Slovenský národní panel) a výsledky jsou skvělé!

 

Na konci roku 2018 byla hodnota NPS 24 bodů

Na konci roku 2020 byla hodnota NPS 38 bodů

 

V rámci NPS hodnotí daný počet respondentů svůj postoj k značce, konkrétně to, zda by její produkty doporučili dál. Na hodnotící stupnici mohou zaškrtnout čísla od 0 do 10 a být buď propagátorem, kritikem anebo neutrální. Následně se vypočítá hodnota NPS v bodech, které určují, jak moc jsou zákazníci z produktů nadšení. NPS může dosáhnout hodnot od –100 do +100 a čím vyšší číslo, tím více jsou zákazníci spokojeni.

 

Pro Weledu dopadlo měření opět na výbornou. Obhájila svůj titul jako maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika, a to navíc s výrazným skokem kupředu. V průzkumu bylo hodnoceno širší portfolio značek dětské kosmetiky: Bioderma, Hipp, Nivea, Babylove, Sebamed, Dove, Johnson Baby a Linteo.

 

Na Slovensku, kde se výzkum prováděl vůbec poprvé, byla hodnota NPS dokonce 40 bodů. Opět v porovnání se značkami: Bioderma, Hipp, Nivea, Babylove, Sebamed, Dove, Johnson Baby a Linteo.

 

Skvělo zprávou je také zvýšení spontánní znalosti značky za poslední dva roky v České republice o 14 % (v roce 2018 činila spontánní znalost značky 32 %, v roce 2020 46 %).

 

V rámci výzkumu se hodnotila také pozice značky v povědomí spotřebitelů, tedy TOP of mind. A i v tomto případě zaznamenala Weleda znatelný nárůst – v roce 2018 činila hodnota 11 %, v roce 2020 dokonce 17 %.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 624; Matky s dětmi ve věku 0-3 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; leden 2021. 

 

První marketingový průzkum proběhl v roce 2018 také u Nielsen Admosphere na vzorku 1222 respondentek prostřednictvím internetového sběru CAWI. Respondenti byli součástí Českého národního panelu. Na základě tohoto průzkumu se Weleda stala „maminkami nejdoporučovanější dětskou kosmetikou“.

Weleda měla nejvyšší Net Promoter Score z 11 značek – 24, 37 bodu. Na druhém místě byla Bioderma (17,01 bodu) a na třetím místě již s větším odstupem Hipp (9,33 bodu). Dále se umístily značky: Babylove, Nivea, Alverde, Saloos, Sebamed, Dove, Linteo a Johnsons Baby.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 1222; Matky s dětmi ve věku 0-3 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; srpen – září 2018.

 

 

Tisková zpráva

Měsíčková péče Weleda je nejdoporučovanější dětskou kosmetikou

 

 14. ledna 2019, Praha – Švýcarská firma Weleda má více než devadesátiletou tradici výzkumu a produkce přírodní kosmetiky. Je celosvětově největším výrobcem přírodní kosmetiky a BIO kosmetiky. Na českém trhu je s malými přestávkami již od počátku své existence. Tržní síla a tradice přírodní kosmetiky Weleda jsou jedním z významných benefitů, které zajišťují zákazníkovi prověřenou kvalitu. Výzkumy prokázaly, že dětská Měsíčková péče Weleda se zařadila do povědomí maminek a stala se tak nejdoporučovanější značkou dětské kosmetiky. Nemalý podíl na tom má i poměr mezi cenou a kvalitou.

 

Ve spolupráci s týmem porodních asistentek vyvinula Weleda žlutou měsíčkovou řadu pro každodenní péči o pokožku dítěte. V dnešní době maminky preferují kvalitní kosmetiku, bez parfemace, bez konzervačních látek a v BIO kvalitě. Měsíček lékařský si pěstuje Weleda v BIO kvalitě ve vlastní biodynamické zahradě v Německu. Květy jsou ručně sklízeny a zpracovávány v laboratořích. Výtažek z květů měsíčku napomáhá k hojení ran a má protizánětlivý a hojivý účinek. To je známý fakt už z dob našich babiček. Používání měsíčkové dětské péče Weleda napomáhá chránit a obnovovat povrch pokožky dítěte a dodává jí potřebnou hydrataci. Od prvního dne tak Weleda chrání a vyživuje dětskou pokožku zcela přirozeně a jemně. Přípravky podporují pokožku, aby využila svou vlastní sílu již od prvního dne života, a proto je také úspěšně používána i v porodnicích. „Mezi naše nejprodávanější produkty z Měsíčkové řady Weleda patří jednoznačně Měsíčkový dětský krém na opruzeniny, Dětský zubní gel a Kojenecká koupel a olej,“ říká Petra Rejtharová, marketingová manažerka značky Weleda.

 

Výzkum prokázal, že přibližně 4 z 10 matek dětí ve věku 0–3 let používají měsíčkovou řadu kosmetiky Weleda. Maminky, které vyzkoušely dětskou kosmetiku Weleda, by jí jednoznačně doporučily svým přátelům a známým. Tyto maminky hledají pro své děti jen to nejlepší a nejčistší a není jim jedno, z čeho je výrobek složen. Mezi jednotlivými značkami dětské kosmetiky získala Weleda nejlepší výsledek podle ukazatele potenciálu dané značky. Měsíčková řada obsahuje bylinné výtažky, které jsou jemné a nedráždí pokožku miminek. Weleda je matkami popisována jako velmi kvalitní, přírodní značka nebo BIO produkt, která je hlavně vhodná pro ty nejmenší děti. Více než dvě třetiny matek dětí ve věku 0–3 roky si rády za kvalitní kosmetiku připlatí a více než polovina matek dále uvádí, že při výběru kosmetiky dají na doporučení dětského lékaře nebo na doporučení jiných maminek. A právě tuto kosmetiku jim firma Weleda přináší. Dalším důležitým faktorem při výběru dětské kosmetiky je praktické balení, shodují se maminky. Dětská kosmetika Weleda získala nejvyšší hodnocení tzv. Net Promoter Score od matek, které již dříve kosmetiku zkusily nebo jí používají a dále doporučují jako nejlepší BIO kosmetiku pro své děti.

 

Zdroj: Výzkum pro značku Weleda; Nielsen Admosphere, a. s.; N 722; Matky s dětmi ve věku 0-3 roky, s alespoň středoškolským vzděláním, z obcí nad 20 tis. obyvatel; Český národní panel; srpen-září 2018.

 

Svoji kosmetickou produkci nechala Weleda zaštítit nezávislým certifikátem NATRUE. Značka NATRUE garantuje čistě přírodní a organické ingredience, šetrný výrobní proces a životnímu prostředí přátelské praktiky výroby. Produkty značky NATRUE nesmí být testované na zvířatech, nesmí obsahovat syntetické vůně ani barviva, ropné deriváty, silikony, minerální oleje a geneticky modifikované suroviny.

 

Měsíčková kojenecká a dětská péče Weleda

 

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček brání citlivou pokožku na zadečku před začervenáním a podrážděním. Lanolin a oxid zinečnatý působí proti vlhkosti v plenkové oblasti.

 

Měsíčková kojenecká koupel má šetrné čisticí a pěsticí účinky. Kvalitní sezamový olej a mandlový olej chrání pokožku před vysušením. Pokožka je po koupeli jemná a hebká. Výtažek z měsíčku lékařského v BIO kvalitě má zklidňující, hojivé a protizánětlivé účinky.

  

Měsíčkový kojenecký olej chrání a vyživuje jemnou kůži novorozenců, kojenců i starších dětí s extrémně citlivou pokožkou. Sezamový olej v BIO kvalitě chrání před vysušením, výtažek z ekologicky pěstovaného měsíčku lékařského má zklidňující účinky.

 

Olej na masáž bříška kojence obsahuje přírodní éterické oleje z majoránky, heřmánku a kardamomu, které se tradičně používají k podpoře zažívání a při nadýmání. Preventivní jemně prováděné masáže bříška chrání novorozence a kojence před bolestivými větry.

 

 

Dětský zubní gel pečuje o nové a vyvíjející se zoubky a poskytuje jim přírodní ochranu před kazy. Díky výtažkům z květů měsíčku a přírodní příchuti fenyklu a máty bude z čištění zubů příjemný rituál. Gel neobsahuje žádné složky, které by mohly dítěti uškodit, když je spolkne.

 

 Měsíčkový dětský šampon je vhodný na mytí vlasů i sprchování celého těla. Přípravek je obzvlášť šetrný k očím – nezpůsobuje pálení. Hodnotný mandlový a sezamový olej vyživují a jemně pěstí dětskou pokožku. Vhodný i pro dospělé s citlivou pokožkou.

 

Měsíčková koupel s bylinami posiluje přirozenou ochrannou funkci pokožky. Výtažky z mateřídoušky podporují zdraví dýchacích cest, proto je koupel vhodná zejména v chladném období. Koupel navozuje klidný spánek a díky bylinným výtažkům má charakteristickou kořeněnou vůni.

 

Měsíčkové pěsticí mléko přirozeně vyživuje a hydratuje pokožku, zanechává ji hebkou a vláčnou. BIO mandlový a sezamový olej jemně pokožku pěstí a dodávají ji hydrataci. Dermatologické testy potvrzují snášenlivost i u dětí s vysoce citlivou pokožkou.

  

Měsíčkový dětský olej je vhodný pro každodenní péči o pokožku těla – zejména po koupeli. Výtažky z heřmánku a měsíčku lékařského v BIO kvalitě mají relaxační účinky, proto je olej vhodný k jemným masážím.

 

Měsíčkový ochranný balzám chrání pokožku obličeje v chladném a sychravém počasí. Včelí vosk a lanolin vytvářejí ochrannou bariéru, aniž by přípravek bránil dýchání pokožky. Ochranný účinek je zvýšen tím, že balzám neobsahuje vodu.

 

Měsíčkový pleťový krém chrání a pěstí citlivou pokožku obličeje kojenců i dětí. Mandlový olej udržuje pokožku vláčnou, včelí vosk a lanolin ji chrání před vysušením a zajišťují přirozenou hydrataci.

 

Měsíčkový dětský krém je vhodný pro každodenní běžnou péči o pokožku těla i obličeje. Dermatologické testy potvrzují dobrou snášenlivost přípravku i u dětí s vysoce citlivou pokožkou.