Proč je čištění pleti důležité

Už je asi obecným faktem, že usnout večer bez odlíčení je něco, co se nevyplácí. Vaše pleť vám takovou věc velmi často vrátí i s úroky. Odličování a následné čistění je totiž důležitým krokem v každodenní péči, bez kterého se jednoduše neobejdete. Jak pleť správně vyčistit, aby byla stále svěží a krásná?


Čištění pleti je mnohem víc než jen smytí make-upu odličovacím mlékem a vlažnou vodou. Kromě líčidel je také zapotřebí odstranit nečistoty, jakými jsou prach, pot, bakterie a viry, které se za celý den na pleti nashromáždily. Pod jejich nánosem pokožka nemůže dýchat. Dříve nebo později se pleť začne bránit, což poznáte podle zvýšené tvorby pupínků, rozšířených pórů či dalších kožních problémů.

Kdy bychom měli pleť čistit?

Každá pleť, ať už je suchá, mastící se nebo smíšená, si zaslouží pozornost ráno i večer. Zatímco večer z ní jemně smyjete všechny nečistoty a zároveň ji připravíte na aplikaci pečujících produktů, ráno jí dopřejete osvěžení a zbavíte ji nadbytečné mastnoty. Z produktů vybírejte ty co nejvíce šetrné, které pleť nezatíží. Vhodná je především přírodní kosmetika. Snažte se také vyhýbat příliš horké vodě, která pokožku zbytečně vysušuje.

 

Pokud nepoužíváte dekorativní kosmetiku, můžete samozřejmě vynechat odličování. Čištění pleti se ale týká každého z nás, a to i mužů a dětí.

Jak postupovat?

Slyšeli jste už o tzv. double cleansingu? Jde o metodu dvoufázového čištění pleti pocházející z Koreje. Nejprve tvář odlíčíte přípravkem na olejové bázi, který na sebe krásně váže jakoukoliv mastnotu. Vyzkoušet můžete například náš čisticí a odličovací olej s vilínem virginským  a vyváženou kompozicí slunečnicového, ricinového a meruňkového oleje, který perfektně odstraní i voděodolný make-up. Poté pleť důkladně vyčistíte pomocí produktu na bázi vody. Tím může být například hloubkově čisticí gel, který se díky použití oleje v předchozím kroku dostane hlouběji do pokožky a dokonale ji vyčistí. Na závěr se vždy doporučuje ještě dočistění květovou vodou nebo pleťovým tonikem, které ji navíc ještě tonizuje, stahuje póry a pleť viditelně projasní. V našem hloubkově čisticím toniku najdete jen jemné přírodní látky jako extrakt z listů růže mošusové, šťávu z citroníku pravého a vilín virginský. Po vyčištění naneste váš oblíbený hydratační krém či sérum, čímž pleti dodáte tolik důležitou výživu a hydrataci.

Čisticí a odličovací olej

Jemně odstraňuje dlouhotrvající make-up a vyživuje pokožku.
86 Hodnocení
150 ml
319,00Kč

Hloubkově čisticí gel

Osvežující hloubkové čištění pro čistou, jemnou a pružnou pokožku.
150 ml
299,00Kč

Hloubkově čisticí tonikum

Také podporuje zdravé pH pokožky a tím její rychlejší regeneraci.
150 ml
269,00Kč