Proč je čištění pleti důležité?

Doby, kdy jsme dokázaly usnout bez odlíčení jsou snad už nenávratně pryč. Nebo alespoň pro ty z nás, kterým záleží na zdravé pokožce. Čištění je totiž důležitým krokem v každodenní péči, bez kterého se jednoduše neobejde. Jak pleť správně vyčistit, aby byla stále svěží a krásná?
Čištění pleti je mnohem víc, než jen smytí make-upu odličovacím mlékem a vlažnou vodou. Kromě líčidel je také zapotřebí odstranit nečistoty, jako je prach, pot, bakterie a viry, které se za celý den nashromáždily a pod jejichž nánosem nemůže pokožka dýchat. Dříve nebo později se pleť může začít bránit, což poznáte podle zvýšené tvorby pupínků, rozšířených pórů či náhlého vzniku dalších kožních nedostatků.

Kdy bychom měly pleť čistit?

Každá pleť, ať už je suchá, mastící se nebo smíšená, si zaslouží pozornost ráno i večer. Zatímco večer z ní jemně smyjete všechny nečistoty a zároveň ji připravíte na aplikaci pečujících produktů, ráno jí dopřejete osvěžení a zbavíte ji nadbytečné mastnoty. Z produktů vybírejte ty co nejvíce šetrné, které pleť nezatíží. Vhodná je především přírodní kosmetika, a to díky své absenci dráždivých chemických látek. Snažte se také vyhýbat příliš horké vodě, která pokožku zbytečně vysušuje.

Jak postupovat?

Pleť poctivě vyčistíte díky 3 snadným a časově nenáročným krokům. Nejprve tvář odličte jemným pleťovým mlékem, jehož receptura je sestavena tak, aby nevysušovala a nenarušovala přirozenou kožní bariéru. Vyzkoušet můžete třeba naše Čisticí pleťové mléko s vilínem virginským a esenciálními oleji, které je vhodné zejména pro normální a suchou pleť. Poté pleť vyčistěte do hloubky. Pro tento účel je vhodná Jemná čisticí pěna, která na sebe dokáže účinně vázat nečistoty i z hlubších vrstev pokožky. Na závěr pak pokožku dočistěte květovou vodou nebo pleťovým tonikem, které ji navíc ještě tonizuje (což ocení zejména smíšená pleť). V našem Čisticím toniku 2v1 najdete jen jemné přírodní látky, jako olivový olej, vilín virginský a kořen kosatce. Po vyčištění naneste váš oblíbený hydratační krém či sérum, čímž pleti dodáte tolik důležitou výživu a hydrataci.

Olejová metoda vhodná nejen pro citlivou pleť

Pokud vám klasické produkty příliš nevyhovují, nebo vás trápí citlivá pleť, můžete vyzkoušet olejovou metodu odličování (OCM). Olej je obecně tím nejlepším prostředkem k čištění pleti – ze své podstaty se totiž váže právě na olej, a tudíž dokáže z kůže snadno a rychle odstranit přebytečný maz (a nejen ten). A jak postupovat? Navlhčete tvář teplou vodou, v dlaních prohřejte lehký olejíček (vhodný je například mandlový který pokožku krásně zklidní a nezpůsobí podráždění) a do pleti ho krouživými pohyby jemně vmasírujte. Následně na tvář přiložte v horké vodě namočený a vyždímaný ručník a stáhněte zbytky oleje a všechny nečistoty. Opakujte, dokud nezůstane ručník čistý. Máte citlivou pleť, ale do olejové metody se vám příliš nechce? Pak je pro vás ideální Mandlové čisticí mléko, které obsahuje mandlový olej a olej ze švestkových jader. Mléko snadno použijete v kombinaci s kosmetickým tamponkem, nebo jej můžete aplikovat i přímo na vlhkou pokožku, jemně promasírovat a opláchnout čistou vodou.

Mandlový pleťový olej

Ta nejlepší péče pro citlivou pleť.
50 ml
399,00Kč

Mandlové čisticí mléko

Výjimečně jemný, neparfemovaný způsob, jak vyčistit a obnovit citlivou pokožku.
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
75 ml
299,00Kč