Jak se zbavit pupínků v obličeji

Zase vás před důležitou schůzkou nebo sváteční večeří zaskočil roj čerstvě vyklubaných boláčků? Je to k vzteku, sotva se vám v obličeji zahojil jeden pupínek, už se na světlo dere zástup nových, a dokonce horších!

Dobrá zpráva zní: Nechat si kazit náladu ani plány vypadat skvěle už nemusíte — díky té správné péči. Jak na ni?

Pod rouškou (m)a(s)kné

Akné u průmyslově vyspělých národů platí za jedno z nejčastějších kožních onemocnění. Za život se s ním potká až 95 % teenagerů, z čehož až třetina dostane do vínku těžkou formu. Nejméně k 5 % populace se nezvaní pleťoví hosté vracejí ještě dlouho po překročení prahu dospělosti. Co za nadměrnou tvorbou kožního mazu stojí? Genetické dispozice, stres, hormonální změny a bohužel také nošení roušek. Ano, zatímco odpovědně chráníte před náletem virů sebe i okolí, na vaší pokožce vlivem mechanického tření a vlhka bují další neduhy jako nově ucpané póry, zardělé skvrny podobající se vyrážce a akné se celkově zhoršuje. Přechází v maskné, problém, se kterým se na vlastní kůži až do doby covidové potýkal jen zdravotnický personál. Nicméně nezáleží, zda máte od přírody problematickou pleť, procházíte pubertou anebo se vám pupínky začaly dělat teprve v době pandemie, vaše zkoušená pleť volá po extra péči!

 

Vyváženost z přírody

V péči o akné je za jednu z největších, a přitom šetrných krotitelek považována kyselina salicylová. Ve velké míře se vyskytuje například ve vrbové kůře, na jejíž účinky sázeli už ranhojiči starověkého Egypta. O vrbách je všeobecně známo, že dokážou vracet rovnováhu extrémně vlhkým, podmáčeným půdám, přičemž úplně stejné blaho dokážou zařídit pro problematickou pleť se sklony k zánětům. A jelikož ve Weledě harmonii milujeme, na léčebné bázi kyseliny salicylové a dalších přírodních klenotů, jako jsou výtažky z keře vilínu nebo lékořice, jsme stvořili celou čisticí řadu Naturally Clear.

 

Když první ranní kroky vedou do koupelny…

Hned po probuzení osprchujte tvář vlažnou vodou a sáhněte po Rozjasňujícím mycím gelu pro problematickou pleť — ten do hloubky vyčistí póry, odstraní nahromaděné nečistoty a pokožku báječně zklidní. A aby se vám obličej během dne neleskl jako mastný pečicí papír, dopřejte mu vrstvu Matujícího fluidu, který se hodí pro všechny typy pleti (kromě suché, samozřejmě). Uf, ranní čištění máte za sebou, tak hurá do líčení! Ovšem i tady platí — čím jemnější, ideálně nekomedogenní dekorativní kosmetiku zvolíte, tím lépe. Jestli se však chystáte začít den cvičením, za což vás chválíme, líčení raději odložte až po lekci, líčidla stékající pod náporem potu by vaše póry zbytečně ucpávala. Další tip, jak se zbavit pupínků v obličeji? Než vyrazíte z domu, vhoďte si do tašky čisticí ubrousky, poslouží vám k vycídění povrchu telefonu. Právě na něm totiž podle vědců číhá víc bakterií než třeba na záchodovém prkénku (a vy si je jistě nechcete tolikrát denně přikládat k tváři).

 

Očista před sladkým spánkem

Den se nachýlil, a i když jste už k smrti unavení, vaše pleť se nemůže dočkat večerního čištění. Pokožku napřed přejeďte odličovacím mlékem, abyste ji zbavili posledních zbytků make-upu. Nezapomínejte ani na kvalitní tonikum, které odlíčení nečistot vyladí k dokonalosti. A nakonec zapojte do hry Matující fluid, případně lehký hydratační krém. Kožní buňky příjemně zklidníte a napumpujete vláhou. Produkce mazu klesne a pokožka se během noci lépe zregeneruje. Cítíte pálivé pnutí na bradě? Nebo jste už vřídek rovnou odhalili? Posviťte si na bolavé místo lokální S.O.S. péčí na akné, která ho ochladí, zhojí a vám uleví od nepříjemných pocitů (pro ještě intenzivnější účinek doporučujeme aplikaci opakovat i ráno po očištění pleti). Ještě než zhasnete lampičku na nočním stolku, zkontrolujte potah svého polštáře, měl by být ušitý z nedráždivého, nejlépe organického materiálu. Máte? Teprve teď si vaše pleť může připadat jako v bavlnce. Tak sladké sny a ať se probudíte bez pupínků!

 

 

Tip na závěr

Lidem, kteří trpí horší formou akné, často podle jejich lékařů chybí zinek. Když si proto tenhle minerál podporující hojení sami naordinujete, rozhodně tím nic nezkazíte! Obsahují ho dýňová semínka, kešu ořechy, cizrna, maso nebo tabletky z lékárny.

 

 

Jak na černé tečky v obličeji? Zjistěte zde.

Kompletní čisticí péče pro problematickou pleť

Účinné spojení lékořice, vilínu virginského a výtažků z vrbové kůry pomáhá předcházet pupínkům a černým tečkám.
sada
917,00Kč
649,00Kč
Vyprodáno

Naturally Clear rozjasňující mycí gel na problematickou pleť

Lehký gel pro hloubkově vyčištěnou a rozjasněnou pleť bez vysušení.
3 Hodnocení
100 ml
259,00Kč

Naturally Clear matující fluid na problematickou pleť

Matující fluid Naturally Clear navrací pleti rovnováhu a zároveň ji hydratuje a zklidňuje.
1 Hodnocení
30 ml
329,00Kč

Naturally Clear S.O.S. péče na akné na problematickou pleť

Lokální S.O.S. péče na akné Naturally Clear viditelně snižuje množství pupínků a komedonů.
3 Hodnocení
10 ml
329,00Kč
Vyprodáno