Používáme cenné přírodní složky

Naše přírodní kosmetika – vyrobená z vysoce kvalitních rostlinných olejů, přírodních extraktů a esenciálních olejů – je šetrná k vaší pokožce i životnímu prostředí.

Naše filozofie přírodní péče o pleť

Náš přístup k osobní péči je holistický. Neslouží jen kráse, ale k celkovému pocitu ze sebe sama, a proto účelem vyvíjíme takové produkty, které podporují zdravou rovnováhu mezi tělem, myslí a duchem. Vycházíme z moudrosti a ctnostných vlastností přírody a naší filozofií je kombinovat účinky přírodních látek tak, abychom posílili vlastní samoregenerační schopnosti pokožky. Hlavní rostliny, které využíváme, dodávají zvláštní charakter každé z našich jedinečných produktových řad péče o pleť. Tyto rostliny symbolizují naše potřeby v různých fázích života a přispívají k účinnosti našich výrobků. Věříme, že životní procesy přírody a člověka jsou vzájemně propojené a pochopení tohoto vztahu nám umožňuje využívat přirozených přínosů rostlin. 

Účinné látky v našich produktech pocházejí z přírody

Přírodní kosmetika Weleda obsahuje cenné ingredience, jako jsou přírodní rostlinné oleje. Ty fungují dohromady s přírodními esenciálními oleji, rostlinnými extrakty a dalšími vysoce kvalitními složkami, které podporují celkovou účinnost našich holistických výrobků.

Potřebuje vaše pleť regenerační či antioxidační podporu, nebo postrádá hydrataci? Kombinujeme různé oleje a extrakty ve snaze reagovat na specifické potřeby pleti. Oleje, které používáme v našich vysoce kvalitních přípravcích pro péči o pleť, získáváme z meruňkových jader, plodů argánie, semen granátového jablka, pšeničných klíčků, rakytníku řešetlákového nebo pupalky dvouleté. Účinné extrakty pochází z různých rostlin, například slézu bílého nebo opuncie, která je proslulá svou vlastností zadržovat vlhkost. Již od roku 1926 pečuje Weleda Skin Food o lidskou pokožku díky účinnému složení s extrakty z organických květů macešky, heřmánku a měsíčku.

Jak se vyrábí měsíčková tinktura?

Pro naše produkty vyrábíme různé tinktury. Například ta měsíčková je výtažkem látek z celé rostliny měsíčku lékařského, nebo jeho určitých částí v závislosti na výrobku, ve kterém má být použita. Naše metody extrakce zachovávají v tinktuře co nejvíce přirozených vlastností a charakteristik rostliny. Mezi extrakční látky, jež používáme, patří alkohol, voda, solný roztok a olej. K výrobě tinktury se čerstvě rozdrcené rostliny měsíčku smíchají s extrakčním činidlem. Každý krok procesu je prováděn pečlivě a v kontrolovaném prostředí. Tím je zajištěno, že rostlina uvolní své látky a vlastnosti do tinktury v nejlepší možné kvalitě

Proč jsou rostlinné oleje prospěšné pro vaši pleť

Rostliny dokáží absorbovat sluneční světlo a teplo a přeměnit je na látky, jako jsou například cukry. Ty se v průběhu několika fází promění ve složky tvořené lipidy a uloží se v semenech. Olej získaný ze semen a jader rostlin je bohatý na nasycené a nenasycené mastné kyseliny a vyživující vitamíny. Čisté rostlinné oleje jsou svým složením podobné lipidům lidské kožní bariéry, takže se mohou vstřebávat pokožkou a metabolizovat v těle. Snadno pronikají do horních vrstev pokožky a podporují její přirozené funkce, doplňují obsah lipidů a působí také proti ztrátě cenné vlhkosti. Rostlinné oleje jsou pro pokožku přínosnější než oleje minerální, které mají uzavírací účinek (usazují se na povrchu pokožky a nemohou být v těle metabolizovány).

Věříme v transparentnost a úplné zveřejnění složek našich produktů

Všechny naše přírodní kosmetické výrobky obsahují seznam složek podle terminologie INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), což může být na první pohled matoucí. Důvodem je, že v Evropské unii, USA a Japonsku musí být kosmetické přísady uváděny podle mezinárodně standardních názvů. I my ve Weledě chceme být upřímní a transparentní. Na naší domovské stránce – a pokud to prostor dovolí, tak i na obalech – uvádíme seznam složek v jazyce příslušné země spolu s mezinárodní deklarací INCI. Díky tomu můžete snadno identifikovat složky použité v naší kosmetice. Jejich kompletní seznam naleznete zde.

Co naše výrobky neobsahují

Z některých kosmetických přípravků se do řek a oceánů dostávají malé mikroplastové kuličky a tekuté plasty, jako jsou silikony, které znečišťují životní prostředí. Tyto látky ve Weledě nepoužíváme. Například náš březový sprchový peeling využívá ekologických kuliček z karnaubského včelího vosku, které nezatěžují přírodu ani vaše tělo.

Věříme, že výrobek je víc než jen součet jeho částí.

Při používání přírodních kosmetických produktů od Weledy si můžete být jisti, že odráží naše základní hodnoty:

  • 100% certifikovaná přírodní kosmetika

  • Více než 80 % certifikovaných surovin z ekologického zemědělství

  • Neobsahují mikroplasty, geneticky modifikované složky ani složky na bázi ropy.

  • Suroviny získáváme s ohledem na lidi, rostliny i zvířata.

  • Využíváme obnovitelné zdroje energie

  • Pouze 100% přírodní vůně vyvinuté našimi vlastními parfuméry

Naše přírodní kosmetika je certifikovaná

O tom, jak jsou naše produkty přírodní, se můžete přesvědčit i prostřednictvím jejich obalů. Výrobky Weleda jsou označeny štítkem NATRUE, který zaručuje, že jejich složení dodržuje přísné normy. NATRUE je mezinárodní nezisková organizace zaměřená na přírodní a ekologickou kosmetiku a pro získání její certifikace mohou výrobky obsahovat pouze složky tří kategorií: přírodní složky, složky blízké přírodním (modifikované přírodní složky) a přírodně identické složky. Existují také dvě různé certifikační normy, které rozlišují rozdíl mezi přírodní a ekologickou kosmetikou. Všechny výrobky s certifikací NATRUE se důsledně zdržují používání syntetických vonných látek, silikonů, mikroplastů, nanoplastů a surovin na bázi ropy (jako jsou například parafíny).

Suroviny získáváme udržitelným a odpovědným způsobem

Velký důraz klademe také na nákup surovin pro naše produkty. Jsme si vědomi toho, že způsob, jakým pěstujeme, sklízíme a zpracováváme přírodní zdroje, má zásadní dopad na naši planetu. Proto jsme se zavázali dodržovat standardy neziskové organizace UEBT. To znamená, že zlepšujeme způsob, jakým získáváme přírodní suroviny, a chováme se k lidem a biologické rozmanitosti s respektem. Více informací o našich surovinách naleznete zde.