Certifikace

Nejdůležitější certifikáty značky Weleda, které stvrzují náš zodpovědný přístup k životu na Zemi.

Životní prostředí se v důsledku lidského jednání neustále mění, což každý z nás pociťuje na vlastní kůži. Ve Weledě nám záleží na tom, abychom svět předali budoucím generacím v co nejlepší kondici, proto se o naši podnikatelskou činnost zajímáme do hloubky. Výroba čistě přírodní kosmetiky je pro nás standard, který ale sám o sobě nestačí. Stejně důležité, jako vyloučení chemických látek z každé receptury, je také přístup k přírodě a zvířatům. Jednáme tak, abychom negativně neovlivňovali biodiverzitu, podporujeme férové podmínky zaměstnanců všech našich dodavatelů, zajímáme se o pěstování i sklizeň a původ surovin, respektujeme živé organismy, a to včetně těch nejmenších, které žijí v půdě nebo ve vodě… A protože samotné sliby nestačí, stvrzujeme naše slova hned několika mezinárodně uznávanými certifikáty.

NATRUE (True Friends of Natural and Organic Cosmetics)

NATRUE (True Friends of Natural and Organic Cosmetics)

Štítek s označením NATRUE je pro nás naprostým základem. Stvrzuje totiž, že obsažené přírodní složky pocházejí minimálně ze 75 % z organického zemědělství nebo z kontrolovaného sběru ve volné přírodě. V našich produktech samozřejmě nenajdete suroviny z ropy, syntetické konzervační a vonné látky, geneticky modifikované organismy a žádný z našich produktů nebyl testován na zvířatech.

Každý produkt je hodnocen zvlášť, a to jak z hlediska složení, tak výrobního procesu. Kontroly jsou nezávislé a organizace pracuje na neziskovém základě, přičemž certifikát je udílen vždycky na 2 roky.

Co je NATRUE?

NATRUE je neziskový certifikační program vytvořený Mezinárodní asociací pro přírodní a bio kosmetiku, který reguluje a chrání přírodní produkty péče o pleť. Jednotlivé produkty jsou kontrolovány nezávislými certifikačními společnostmi, a to jak z hlediska podstatných dokumentů, tak v samotné výrobě. První výrobky značky Weleda získaly označení NATRUE v roce 2009.

UEBT (Unie pro etický bio obchod)

UEBT (Unie pro etický bio obchod)

Štítek UEBT je pro nás vzácným certifikátem, který značí etické získávání surovin. V naší každodenní činnosti dbáme na ochranu půdy, mikroorganismů, vody, vzduchu, rostlin, zvířat a lidí. Zajišťujeme zachování biologické rozmanitosti, zdroje používáme s ohledem na udržitelnost a neseme zodpovědnost za osoby, které pěstují, sklízí a zpracovávají suroviny, přičemž s nimi navazujeme dlouhodobé vztahy a vyplácíme jim spravedlivou odměnu. V souvislosti s tím podporujeme místní komunity, upřednostňujeme projekty, které vznikly ve spolupráci s lokálními partnery, a snažíme se zachovat kulturní svobodu a znalosti místních komunit o biologické rozmanitosti.

Od našich partnerů požadujeme, aby měli dostatečné informace o ohrožených druzích, které se v oblasti vyskytují. Zároveň je podporujeme během přechodu na ekologické zemědělství a ve výsadbě květinových polí a živých plotů, které poskytují domov pro mnoho druhů hmyzu a dalších drobných živočichů.

Co je UEBT?

Unie pro etický bio obchod je neziskové sdružení, které bylo založeno jako odborná organizace OSN na základě Úmluvy o biologické rozmanitosti a pravidel stanovených Konferencí OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Weleda je jejím členem od roku 2011, v roce 2018 pak získala certifikaci UEBT ESS (Ethical Sourcing System).

FAIR TRADE

FAIR TRADE

Protože naše obchodní činnost není jen o surovinách, ale také o lidech, je pro nás certifikace Fair Trade základem. Znamená totiž, že podporujeme slušné pracovní podmínky a spravedlivé odměny pro zemědělce a pracovníky po celém světě. Za jejich práci platíme ceny, které nikdy neklesnou pod tržní hodnotu a neznevýhodňujeme nejchudší a nejslabší výrobce.

Se zemědělci máme navázány dlouhodobé obchodní vztahy a ti tak mohou bez obav plánovat do budoucna. Všichni zaměstnanci mají zajištěné důstojné pracovní podmínky, a to včetně řádné smlouvy, zároveň je přísně zakázána dětská práce a panuje rovnoprávnost mezi ženami a muži.

Co je FAIR TRADE?

Dodržování pravidel Fair Trade je kontrolováno společností FLOCERT, která podniká pravidelné audity jak u obchodníků, tak na polích a plantážích. Značka Weleda odebírá celou řadu surovin, které jsou pěstovány v rámci Fair Trade projektu: od měsíčku lékařského, divoké růže, kosatce a levandule, přes arganový olej, jojobu a arniku až po šalvěj a sezam. Celý seznam najdete na našich webových stránkách.