Příprava na porod

Jak provést masáž hráze?

Masáž hráze můžete provádět sama, nebo s partnerem, podle toho, jak je vám to příjemné. Ideální dobou, kdy s ní začít, je 34. týden těhotenství. Vyhraďte si na ni čas alespoň 3x až 4x týdně vždy po dobu 5–10 minut. Masáž hráze provádějte s prázdným močovým měchýřem nejlépe po koupeli, kdy je tělo krásně uvolněné. Posaďte se do pohodlné polohy a aplikujte na palec (nebo ukazováček, pokud vás masíruje partner) pár kapek masážního oleje. Zasuňte prst do vagíny kolem druhého kloubu a masírujte jím rytmicky krouživými pohyby s lehkým dotykem vaginální stěny jako hodinová ručička, která se pohybuje tam a zpět od 3 do 9. Hráz masírujte, dokud neucítíte lehké brnění. Pak palcem a prostředníčkem jemně přejíždějte po tkáních mezi vagínou a konečníkem. S každou masáží budou tkáně a svaly uvolněnější a jemnější, čímž se zvyšuje pružnost pokožky a její schopnost přizpůsobit se okolním vlivům jako je právě porod. Nezapomínejte, že masáž nesmí nikdy bolet, pokud se tedy nebudete cítit příjemně, zpomalte a raději začněte znovu.

Pro koho není masáž hráze vhodná?

Masáž hráze může pomoci téměř všem nastávajícím maminkám, přesto existují výjimky. Pokud máte sklon k předčasným kontrakcím nebo jste na rizikovém těhotenství, masáž raději neprovádějte. V případě, že máte jakékoliv obavy, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře, který zodpoví všechny vaše dotazy.

Jaký olej vybrat?

V podstatě lze masáž hráze provádět s jakýmkoliv olejem, některé jsou ale díky účinným látkám o něco vhodnější než jiné. A protože jsou pro nás ve Weledě maminky a jejich děti obzvlášť důležité, vyvinuli jsme vlastní Olej na masáž hráze, kombinující hned několik cenných a léčivých bylinek.
Základ tvoří jemný mandlový olej spolu s olejem z pšeničných klíčků, který je bohatý na vitamín E, a několik pečlivě vybraných esenciálních olejů. Nejen vůni má v našem Oleji na masáž hráze na starosti růže damašská, šalvěj muškátová a růžové geránium.

Vyzkoušet

Vyzkoušejte Olej na masáž hráze se slevou 20 %!
V košíku zadejte kód MAMINKA

Slevový kupón platí pouze na produkty Péče o těhotné a kojící ženy
Platí do 31.12.2021 a nevztahuje se na sety a multipacky.

Růže damašská je ceněná pro své silné harmonizující účinky a také pro svou schopnost zjemňovat pokožku, posilovat ji, regenerovat a zklidňovat. Kromě toho má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky podobně jako šalvěj muškátová, která se navíc pyšní svou hojivou mocí při opakovaných infekcích. Šalvěj jsme do oleje přidali také proto, že hojí oděrky a poranění, posiluje dělohu a stabilizuje hormonální hladinu. Růžové geránium, respektive éterický olej získávaný z květů, už je pak takovou závěrečnou třešničkou. Je protizánětlivé, hojivé, antibakteriální, protiplísňové a zklidňující. Zlepšuje pružnost pokožky, a dokonce funguje jako prevence proti striím.

Pár tipů na závěr:

Pokud jste nestihla Olej na masáž hráze před narozením miminka spotřebovat, nemusíte se s ním jednou pro vždy rozloučit. Poslouží vám i tak :-). Díky složení je vhodný pro masáž celého těla, nebo jako pečující olej na pokožku, která vám za pořádnou dávku živin bude jen vděčná. A protože je ve složení růžové geránium, které je vhodné jako prevence proti striím, můžete jím masírovat bříško a prsa a tím minimalizovat jizvičky.