Jak provést masáž hráze?

Masáž hráze můžete provádět sama, nebo s partnerem, podle toho, jak je vám to příjemné. Ideální dobou, kdy s ní začít, je 34. týden těhotenství. Vyhraďte si na ni čas alespoň 3x až 4x týdně vždy po dobu 5–10 minut. Masáž hráze provádějte s prázdným močovým měchýřem nejlépe po koupeli, kdy je tělo krásně uvolněné. Posaďte se do pohodlné polohy a aplikujte na palec (nebo ukazováček, pokud vás masíruje partner) pár kapek masážního oleje.

Zasuňte prst do vagíny kolem druhého kloubu a masírujte jím rytmicky krouživými pohyby s lehkým dotykem vaginální stěny jako hodinová ručička, která se pohybuje tam a zpět od 3 do 9. Hráz masírujte, dokud neucítíte lehké brnění. Pak palcem a prostředníčkem jemně přejíždějte po tkáních mezi vagínou a konečníkem.

S každou masáží budou tkáně a svaly uvolněnější a jemnější, čímž se zvyšuje pružnost pokožky a její schopnost přizpůsobit se okolním vlivům jako je právě porod. Nezapomínejte, že masáž nesmí nikdy bolet, pokud se tedy nebudete cítit příjemně, zpomalte a raději začněte znovu.

Pro koho není masáž hráze vhodná?

Masáž hráze může pomoci téměř všem nastávajícím maminkám, přesto existují výjimky. Pokud máte sklon k předčasným kontrakcím nebo jste na rizikovém těhotenství, masáž raději neprovádějte. V případě, že máte jakékoliv obavy, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře, který zodpoví všechny vaše dotazy.

Jaký olej vybrat?

V podstatě lze masáž hráze provádět s jakýmkoliv olejem, některé jsou ale díky účinným látkám o něco vhodnější než jiné. A protože jsou pro nás ve Weledě maminky a jejich děti obzvlášť důležité, vyvinuli jsme vlastní Olej na masáž hráze, kombinující hned několik cenných a léčivých bylinek.

 


Základ tvoří jemný mandlový olej spolu s olejem z pšeničných klíčků, který je bohatý na vitamín E, a několik pečlivě vybraných esenciálních olejů. Nejen vůni má v našem Oleji na masáž hráze na starosti růže damašská, šalvěj muškátová a růžové geránium.

Růže damašská je ceněná pro své silné harmonizující účinky, schopnost zjemňovat pokožku, posilovat ji, regenerovat a zklidňovat. Kromě toho má antioxidační a regenerační účinky podobně jako šalvěj muškátová. Do oleje jsme šalvěj přidali také proto, že posiluje dělohu a stabilizuje hormonální hladinu. Růžové geránium, respektive éterický olej získávaný z květů, už je pak závěrečnou třešničkou. Zlepšuje pružnost pokožky a dokonce funguje proti striím, které viditelně zjemňuje.

Získejte slevu 25% na Olej na masáž hráze

V košíku zadejte: MASAZ20

 

Získáte slevu 20 %.

Sleva platí do 31. 12. 2024, neplatí na sety, multipacky a již zlevněné zboží.

Olej na masáž hráze Weleda pečuje o pokožku, zvyšuje její pružnost i odolnost a spolu s pravidelnými masážemi ji připravuje na porod.

319,00Kč

Pár tipů na závěr:

Pokud jste nestihla Olej na masáž hráze před narozením miminka spotřebovat, nemusíte se s ním jednou pro vždy rozloučit. Poslouží vám i nadále. Díky svému složení je vhodný pro masáž nebo jako pečující olej na pokožku, která bude za pořádnou dávku živin vděčná. Díky obsahu růžového geránia si olej efektivně poradí se striemi. Můžete jím masírovat bříško, prsa nebo stehna a minimalizovat tak vznik strií.