Proč je důležité hydratovat pokožku

Jak praví jedno z nejdůležitějších kosmetických pravidel, odličování je základním kamenem správné péče o pleť. Odstranění make-upu by mělo být běžnou součástí našeho každodenního zkrášlujícího rituálu, bohužel však přináší i jistá úskalí.

Při čištění pokožky totiž s nečistotami zároveň odstraňujeme i část hydrolipidového filmu, který chrání kůži před vnějšími vlivy a pomáhá jí v zadržování vlhkosti. A právě hydratace je nezbytná pro vyváženou a krásnou pleť.

Přirozená ochranná bariéra pokožky se skládá ze dvou složek. Stratum corneum, neboli rohovitá vrstva, je nejvzdálenější vrstvou kůže a tvoří hranici mezi naším tělem a vnějším prostředím. Tzv. kyselý plášť je pak tenký film pokrývající stratum corneum, a skládá se z mazu, potu, kožních buněk a vody uvolňované kůží. Složení kyselého pláště může kolísat v důsledku vnitřních i vnějších vlivů – roli hraje teplo a chlad, ale i věk, hormonální rovnováha a příjem tekutin. Problém nastává také v případě častého mytí pokožky, které sice odstraňuje nečistoty, ale zároveň připravuje kůži o správné pH. Pokud se pH pokožky začne měnit z kyselého na neutrální, stává se ornou půdou pro nejrůznější patogenní mikroorganismy a bakterie. A právě ty si chceme od těla držet co nejdále.

Čistěte s citem

V cestě za krásnou pletí se tak musíme naučit odličovat nejen pravidelně, ale i šetrně. Zapomeňte na nadměrné používání abrazivních peelingů, které mohou ochrannou bariéru pokožky zbytečně narušit, a vsaďte raději na jemný čisticí kosmetický přípravek, ideálně s přírodním složením. Při čištění používejte spíš vlažnou vodu, protože příliš horká by ji mohla ještě více vysušit.

A jak na to? Přinášíme vám jednoduchý návod:

 

  1. Namočte si lehce obličej vlažnou vodou.
  2. Prsty nebo vatovým tamponkem naneste na pleť kosmetický čisticí přípravek a jemně ho vmasírujte do pokožky.
  3. Odstraňte přípravek z pokožky pomocí měkké žínky a vlažné vody.

 

Po vyčištění je pleť připravená na zbytek vašeho hydratačního rituálu.

V hlavní roli hydratační krém

Pokud se nechcete vzdát krásně čisté pleti, ale ani zářivého a zdravého vzhledu, existuje jediná možnost – doplňovat hydrataci vlastními silami. Nejjednodušší a nejefektivnější cestou je pravidelně používat hydratační krém, jenž pleti nejen dodá potřebnou vláhu, ale dokáže v ní vodu i uzamknout. Pokožka každého člověka je však jiná a má zcela odlišné požadavky, tudíž i vy na své cestě za krásou budete řešit jednu důležitou otázku – který hydratační krém je pro mě ten pravý? Níže popsané situace vám pomohou s rozhodováním.

#1 Moje pokožka se po čištění cítí dobře, ale stále jí chci poskytnout maximální péči.

Normální pokožka je ideálním stavem, i tak je však potřeba o ni náležitě pečovat, aby se zbytečně nevysušovala. Lehký, rychle vstřebatelný hydratační krém vyrobený z přírodních rostlinných olejů, jako je například babasový olej, posílí přirozenou ochrannou bariéru pokožky a poskytne jí okamžitou a dlouhotrvající hydrataci.

Tip: V zimním období, kdy chladný vzduch pokožku vysušuje, doporučujeme na obličej používat hutnější krém s vyšším obsahem olejů.

#2 Mám kombinovanou pleť. Potřebuji složení, které mi poskytne hydrataci, ale i matný vzhled.

Mastící se zóny obličeje potřebují lehké složení s velmi nízkým obsahem olejů, které pokožku nezatíží. Vhodný je osvěžující, zmatňující krém, jenž se rychle vstřebá a poskytne dlouhotrvající hydrataci normální i smíšené pleti. Pokud na mírně suché oblasti nestačí pleťový lotion, můžete použít krém na obličej s nízkým obsahem olejů. Pro rychlou dávku hydratace po celý den pak sáhněte po pleťové mlze.

#3 Mám pocit, že má pleť potřebuje každou chvíli hydratovat.

Osvěžující hydratační sprej na obličej je ideálním způsobem, jak pokožku intenzivně hydratovat mezi běžnými rutinami péče o pleť. Ať už ho použijete v létě kvůli ochlazení nebo v zimě proti účinkům vysušujícího vnitřního tepla, vaše pokožka další dávku vláhy uvítá s otevřenou náručí. Pleťová mlha navíc revitalizuje unavenou pokožku a je skvělá k zafixování make-upu.

#4 Ráno občas vypadám unaveně. Jak se mohu o oční okolí starat a který kosmetický produkt je na probuzení očí nejúčinnější?

Pokožka kolem našich očí je obzvlášť jemná a citlivá. Zklidňující oční gel pomůže snížit příznaky únavy a zabránit vzniku prvních vrásek způsobených nedostatečnou hydratací.

Produkty z naší hydratační řady Opuncie jsou ze 100 % složeny z přírodních aktivních složek extrahovaných z organicky pěstovaných opuncií a rostlin aloe vera. Doplňují je pak vysoce kvalitní rostlinné oleje, které jsou nekomedogenní a tudíž neucpávají póry. Tyto lehké receptury dodávají pokožce dlouhotrvající hydrataci a krásný, zdravý vzhled.

 

Opuncie 24h hydratační pleťový krém

Účinná hydratace pro normální a suchou pleť
1 Hodnocení
30 ml
369,00Kč

Opuncie 24h hydratační pleťový lotion

Účinná hydratace pro normální a smíšenou pleť
30 ml
369,00Kč

Opuncie Hydratační pleťová mlha

Intenzivní hydratace pro všechny typy pleti
1 Hodnocení
100 ml
299,00Kč

Opuncie hydratační oční gel

Intenzivní hydratace citlivého očního okolí
1 Hodnocení
10 ml
369,00Kč