Citrus

Osvěžující a povzbuzující účinky citrónu povznáší ducha

Zdroj vitamínu C

Je dobře známo, že toto kyselé ovoce je napěchované vitamínem C. Citrónová šťáva se osvědčila jako domácí lék proti nachlazení. Horký citrón s medem osvěžuje a dodává sílu a čím je plod zralejší, tím silnější je v něm obsažená kyselina, díky které se rozvine trpká chuť a čistící, osvěžující účinek citrónu, který dodává vitalitu - skrz naskrz.

Probuďte své smysly

Vůně citrónu je nezaměnitelná. Funguje jako budíček pro naše smysly – je stejně povzbudivá jako zářivá barva těchto citrusových plodů. Silné citrusové esenciální oleje prostupují celou rostlinou. Nejen její květy nádherně voní. Cenné esenciální oleje jsou obsažené i v kůře plodů, v jejich dužině, a dokonce i v oválných listech.

 

 

Citrónovník oplývá neskutečnou vitalitou – tento stál zelený, středně vysoký strom jako jediný kvete a zároveň plodí ovoce téměř po celý rok, díky čemuž v jednom roce vyplodí až tisíc kilogramů citrónů.

 

Vysoká plodnost citrónovníku je známá celá staletí. Tento strom pochází ze severní Indie, odkud se ve středověku rozšířil a dnes se pěstuje od Číny po Španělsko. Nejlépe prospívá v úrodné půdě na prosluněných místech. Zima mu nevyhovuje – teploměr by měl vždy ukazovat mezi 15 až 30 stupni Celsia. V dobrých podmínkách se citrónovník dožívá až sta let.

Oživující oleje pro tělo a mysl

Proto jsme se rozhodli překypující energii citrónu využívat v našich produktech. Esenciální oleje a čisté přírodní šťávy z citrónu jsou důležitou součástí farmaceutik a kosmetických přípravků. Pro výrobu naší Citrusové péče o tělo používáme pouze biodynamicky pěstované citróny ze sicilské kooperativy Samalita, která citróny pěstuje už desítky let. Obsah cukru, kyselost a množství vitamínů v těchto plodech jsou obzvlášť vysoké. Cenný esenciální olej z našich citrónů pečuje o pokožku a udržuje ji zdravou, ale působí také na mysl – jeho silná vůně povznáší ducha a zajišťuje dobrou náladu do dalších dnů.

Citrusový osvěžující sprchový krém

Voňavý mycí krém, který probudí vaše smysly
200 ml
219,00Kč

Citrusové hydratační tělové mléko

Chladící, osvěžující hydratační krém
200 ml
319,00Kč
Vyprodáno

Citrusový osvěžující olej

Pořádná dávka hydratace a povzbuzení pro vaši pokožku i smysly
100 ml
389,00Kč

Citrusová koupel osvěžující

Povzbuzující a uvolňující koupelové mléko.
200 ml
359,00Kč

Citrusový krém na ruce a nehty

Intenzivní péče pro suché ruce a lámavé nehty.
50 ml
239,00Kč

Citrusový deodorant

Zcela přírodní svěží vůně citrusů neutralizující tělesný zápach.
200 ml
499,00Kč