Citrus

Osvěžující a povzbuzující účinky citrónu povznáší ducha

Zdroj vitamínu C

Je dobře známo, že toto kyselé ovoce je napěchované vitamínem C. Citrónová šťáva se osvědčila jako domácí lék proti nachlazení. Horký citrón s medem osvěžuje a dodává sílu a čím je plod zralejší, tím silnější je v něm obsažená kyselina, díky které se rozvine trpká chuť a čistící, osvěžující účinek citrónu, který dodává vitalitu - skrz naskrz.

Probuďte své smysly

Vůně citrónu je nezaměnitelná. Funguje jako budíček pro naše smysly – je stejně povzbudivá jako zářivá barva těchto citrusových plodů. Silné citrusové esenciální oleje prostupují celou rostlinou. Nejen její květy nádherně voní. Cenné esenciální oleje jsou obsažené i v kůře plodů, v jejich dužině, a dokonce i v oválných listech.

 

 

Citrónovník oplývá neskutečnou vitalitou – tento stál zelený, středně vysoký strom jako jediný kvete a zároveň plodí ovoce téměř po celý rok, díky čemuž v jednom roce vyplodí až tisíc kilogramů citrónů.

 

Vysoká plodnost citrónovníku je známá celá staletí. Tento strom pochází ze severní Indie, odkud se ve středověku rozšířil a dnes se pěstuje od Číny po Španělsko. Nejlépe prospívá v úrodné půdě na prosluněných místech. Zima mu nevyhovuje – teploměr by měl vždy ukazovat mezi 15 až 30 stupni Celsia. V dobrých podmínkách se citrónovník dožívá až sta let.

Oživující oleje pro tělo a mysl

Proto jsme se rozhodli překypující energii citrónu využívat v našich produktech. Esenciální oleje a čisté přírodní šťávy z citrónu jsou důležitou součástí farmaceutik a kosmetických přípravků. Pro výrobu naší Citrusové péče o tělo používáme pouze biodynamicky pěstované citróny ze sicilské kooperativy Samalita, která citróny pěstuje už desítky let. Obsah cukru, kyselost a množství vitamínů v těchto plodech jsou obzvlášť vysoké. Cenný esenciální olej z našich citrónů pečuje o pokožku a udržuje ji zdravou, ale působí také na mysl – jeho silná vůně povznáší ducha a zajišťuje dobrou náladu do dalších dnů.

Citrusový osvěžující sprchový krém

Voňavý mycí krém, který probudí vaše smysly
200 ml
219,00Kč

Citrusový osvěžující olej

Pořádná dávka hydratace a povzbuzení pro vaši pokožku i smysly
100 ml
389,00Kč

Citrusová koupel osvěžující

Povzbuzující a uvolňující koupelové mléko.
200 ml
359,00Kč

Citrusový krém na ruce a nehty

Intenzivní péče pro suché ruce a lámavé nehty.
50 ml
239,00Kč

Citrusový deodorant

Zcela přírodní svěží vůně citrusů neutralizující tělesný zápach.
200 ml
499,00Kč