woman standing in meadow with flowers
Smysly

Jak esenciální oleje ovlivňují náš život

Čistě přírodní vůně mohou ovlivnit naše emoce i vzpomínky a zároveň nám pomáhají spojit se s přírodou, která nás obklopuje. Weleda je na přírodní vůně odborníkem již 100 let. Kvalitní vonné kompozice vyvíjí díky práci zkušených parfumérů ve vlastním Fragrance Competence Center.

Jaký je rozdíl mezi esenciálními oleji a syntetickými vůněmi?

Esenciální oleje jsou součástí každé rostliny. Tyto látky se získávají z květů, ale i listů, plodů, dřeva, pupenů a kořenů. Ve srovnání s kompozicemi syntetických vůní jsou mnohem složitější – například přírodní esenciální růžový olej obsahuje až 300 různých sloučenin. Syntetické vůně se obvykle vyrábí z ropných derivátů, což znamená, že nepochází z živé přírody. Esenciální oleje vám naopak od těch uměle vytvořených umožní zažít skutečnou podstatu rostliny.

Jak vonné látky fungují?

Vůně mají vliv na naši vnitřní pohodu, a to dokonce větší, než si uvědomujeme. Mohou přímo ovlivnit naše pocity, ale také probudit dávno zapomenuté vzpomínky. V přírodní kosmetice mají vonné látky na starosti víc, než jen zajistit vlastní aroma produktu. Svou silou přispívají k jeho celkovým výhodám. V úvahu se berou různé účinky esenciálních olejů na pokožku, ale i to, jak na nás jejich vůně emocionálně působí. Mohou být nabíjející, uklidňující, vyrovnávající nebo uzemňující. Dokáží také stimulovat mysl, zvyšovat naši smyslnost, dodávat pocit bezpečí nebo rozjasňovat náladu.

100 let zkušeností s přírodními vůněmi

Vůně rostliny odhaluje její vnitřní podstatu. Proto je zcela pochopitelné, že na nás mají přírodní vůně jedinečný účinek: vyvolávají vzpomínky a ovlivňují naše rozpoložení. Ať už je to vůně osvěžující, harmonizující nebo uklidňující, mnoho rostlin se dokáže díky obsahu esenciálních olejů významně dotknout našeho těla, mysli i duše.

Vývoj holistických vůní a čisté esenciální oleje jdou ruku v ruce. Ve Weledě investujeme spoustu úsilí do získávání vysoce kvalitních a nefalšovaných vonných látek a také úzce spolupracujeme s lidmi, kteří je pěstují, shromažďují a destilují.
Dr. Leo Zängerle, vedoucí Weleda Fragrance Competence Center.

Lidé obzvlášť pozitivně reagují na přírodní vonné esence, jež mohou mít hlubší dopad na náš emocionální svět a mohou prospět i holistickým způsobem. Ve Weledě se spoléháme na přirozenou sílu rostlin už od roku 1921, a proto dobře víme, že přírodní vůně zvyšují účinnost našich produktů a tím prospívají i zákazníkům.

Chvíle plné pohody se sprchovými krémy

Ať už toužíte po relaxaci nebo osvěžení, sprchové krémy a gely Aroma Shower od Weledy promění vaší každodenní sprchu v aromaterapeutický očistný rituál pro tělo i smysly. Aroma Shower Energy povznáší smysly živými a ostrými vůněmi zázvoru, citronové trávy a cedrového dřeva. Pro příjemné zklidnění smyslů zkuste aromatickou levanduli s vetiverem a bergamotem ve sprchovém krému Aroma Shower Relax, který vás připraví na blažený spánek. Požehnaný klid vám přinese také Aroma Shower Harmony, jenž vás vezme do tichého lesa vonícího po stříbrných a sibiřských jedlích. A pro romantické duše je jako stvořený sprchový krém Aroma Shower Love s květinovou vůní růže, jasmínu a ylang ylang. 

 

Aroma Shower Energy

Aroma Shower Energy

Stimulační sprchový gel
Vědecky prokázaná energizující vůně
2 Hodnocení
200 ml
219,00Kč
Aroma Shower Harmony

Aroma Shower Harmony

Harmonizující sprchový gel
Zážitek přímo ze srdce lesa
2 Hodnocení
200 ml
219,00Kč
Aroma Shower Love

Aroma Shower Love

Rozmazlující sprchový krém
Jemná péče o mysl, tělo i duši
1 Hodnocení
200 ml
219,00Kč
Aroma Shower Relax

Aroma Shower Relax

Zklidňující sprchový krém
Vědecky prokázaná relaxační vůně
1 Hodnocení
200 ml
219,00Kč

Sprchové krémy s biologicky odbouratelným složením

Přírodní složení je důležité pro naše tělo, biologická odbouratelnost zase pro zdraví naší planety. Sprchové krémy, šampony a nové čisticí přípravky na obličej, které po použití putují přímo do odpadních vod, jsme vytvořili v souladu s kritérii OECD. Podle pokynů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj může být produkt klasifikován jako „biologicky rozložitelný“ pouze tehdy, pokud lze látky a suroviny, jež obsahuje, rozložit na menší složky přirozenými procesy, například bakteriemi nebo jejich enzymy. A to naše produkty zcela splňují!