Krása

Péče o suchá chodidla s krémem Skin Food

Chodidla jsou asi tou nejzatěžovanější částí našeho těla

Jak zabránit suchým chodidlům?

celý den nosí naši váhu, pomáhají nám vyrovnávat nedokonalosti na cestě a málokdy si odpočinou. Na jejich krásném vzhledu přitom v letním období, kdy často chodíme bosi nebo obouváme otevřené boty, velmi záleží. Bohužel však pokožce chodidel v rámci zkrášlujících rituálů nevěnujeme tolik pozornosti, kolik by si zasloužila, což vede až k její dehydrataci. Výsledkem jsou suché, popraskané paty, které mohou být velmi nepříjemné.

Co stojí za suchou kůží chodidel?

První suchá místa se nejčastěji objevují na patách nebo bříškách prstů nohou. Viníkem bývá každodenní námaha, ale také nedostatek hydratace pokožky, jenž může způsobit svědění, šupinatění či tvorbu mozolů. Na rozdíl od zbytku našeho těla má pokožka nohou méně mazových žláz, které poskytují tělu ochrannou vrstvu. Kůže na nohou hůře zadržuje vlhkost, a proto je v této oblasti náchylnější k vysoušení. Naštěstí existuje jednoduchý recept na to, jak hydrataci ztrápeným nohám doplnit!

Intenzivní péče o suchá chodidla

Ze všech hydratačních krémů je Weleda Skin Food ten nejvšestrannější. Dokáže perfektně hydratovat nejen pleť, ale také pokožku celého těla, a to dokonce i nohou. Těm dodá extra porci vláhy i výživy v jednom kroku. Jeho přírodní složení je založeno na bohaté várce olejů, včelího vosku a extraktů z několika léčivých rostlin – měsíčku, heřmánku a violky trojbarevné – jejichž spojení pečuje o pokožku tím nejlepším způsobem. Pro extra porci hydratace suchým chodidlům můžete krém aplikovat jako výživnou masku, a to ideálně večer před spaním.

 

A jak na to? Nejprve si dobře omyjte a osušte nohy, pozornost věnujte především mezerám mezi prsty. Pomocí jemných krouživých pohybů vmasírujte Skin Food do pokožky celé nohy. Krém by měl být na kůži viditelný. Nejlepší je nechat ho působit přes noc a na namazané nohy navléct lehké bavlněné ponožky, čímž se účinnost masky ještě znásobí.

Jak na to?

Dobře si umyjte a osušte nohy, zejména mezery mezi prsty. Jemnými masážními pohyby rozetřete na celé chodidlo množství Skin Food o velikosti vlašského ořechu. Krém by měl být stále viditelný. Nejlepší je nechat krém působit přes noc a nosit lehké bavlněné ponožky.

5 tipů, jak zabránit suchým chodidlům

Abyste už vaše pokožka nohou nebyla nikdy suchá, přinášíme vám několik užitečných tipů. S jejich pomocí získáte krásné nohy, za něž se už nikdy nebudete stydět.

  1. Myjte si nohy nejlépe vlažnou vodou. Příliš horká totiž může pokožku ještě více vysušovat.
  2. Z tohoto důvodu se vyvarujte také dlouhým bublinkovým koupelím. Kombinace horké vody se syntetickými přípravky do koupele je pro pokožku velmi zatěžující.
  3. Prodyšná obuv zabraňuje nadměrnému pocení nohou. Doma proto boty sundejte a nechte nohy dýchat.
  4. Chraňte své nohy před chladem a poctivě o ně pečujte. Stejně jako pokožka obličeje si i nohy zaslouží zvýšenou pozornost, a to nejen v zimě.
  5. Dodržujte pitný režim. Toto pravidlo je dobré pro zdraví celého vašeho těla, ale i pokožky (včetně té na nohou). Vhodné je také vyhnout se alkoholu a nikotinu.