Měsíček lékařský

Oblíbenec všech zahrádkářů, který se pyšní zklidňujícími a regeneračními účinky

Měsíček lékařský je zahrádkáři oblíbená rostlina, která se velmi často objevuje v okrasných zahradách. Ovšem málokterá rostlina je tak všestranná, jako právě měsíček, který má zklidňující a regenerační účinky. To je důvod, proč ho na svých zahradách pěstujeme už více než osmdesát let.

Kromě regeneračních vlastností má i jiné přednosti. Jeho zářivé, jasně oranžové květy využívali už starověcí Řekové, Římané, Indové a Arabové. Zlatavé barvivo z měsíčku se používalo k barvení látek, jídla a kosmetiky. V Evropě, kam se dostal koncem Středověku, se měsíček brzy stal vítanou součástí jídelníčku i domácích lékárniček.

Shromažďuje sluneční energii

Energický růst měsíčku spojuje element vody a ohně, které se projevují hřejivou aromatickou pryskyřicí v jeho svěžích listech a stoncích bohatých na vlhkost. Jasně žluté, oranžové a červené květy měsíčku jsou energetické pasti, absorbují totiž obrovské množství světla a tepla. Aktivní látky obsažené v měsíčku intenzivně regenerují a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy a flavonoidy chrání kůži v boji proti vnějším vlivům. Měsíček je tedy nejvíce ceněn pro své posilující a ochranné účinky, kterými pečuje o zdraví kůže. Navíc zklidňuje pokožku, která ztratila rovnováhu a je vysušená nebo příliš namáhaná.

Posilující účinky pro zdraví kůže

Díky svým zklidňujícím účinkům je měsíček ideální pro citlivou pokožku novorozenců a batolat. Kůže miminek a malých dětí si vytváří hřejivou ochrannou vrstvu se zásobou tuku, aby se zajistilo správné fungování vnitřních orgánů. Mladá pokožka se ale sama neumí přizpůsobit náhlým změnám teplot, a proto potřebuje zvláštní podporu ve formě láskyplné péče, vhodného oblečení a hřejivého ošetření. V tu chvíli přichází na řadu zklidňující výtažek z měsíčku, který pomáhá rozvíjet odolnost a obranyschopnost mladé kůže.

Měsíček hraje, díky svým regeneračním a ochranným účinkům klíčovou roli, a to v mnoha našich produktech. Měsíčkové tinktury a olejové extrakty najdete asi ve třiceti kosmetických přípravcích. A protože je tato rostlina nepostradatelná pro vývoj dětské pokožky, je už padesát let klíčovou rostlinou naší řady péče o dítě.

Měsíčkový pleťový krém

Šetrně chrání a hydratuje zatěžovanou dětskou pokožku.
1 Hodnocení
50 ml
209,00Kč

Měsíčkový ochranný balzám

Spolehlivá ochrana jemné dětské pokožky zejména v nepříznivém počasí.
30 ml
209,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
6 Hodnocení
30 ml
129,00Kč

Měsíčková koupel s bylinami

Pomáhá děťátko uklidnit a uvolnit po náročném dni.
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
2 Hodnocení
200 ml
319,00Kč

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový dětský šampón

Šetrná koupel i sprcha nejen pro vaše miminko, ale také přírodu.
20 ml
79,00Kč

Měsíčkový dětský krém

Bohatý intenzivní tělový krém pečující o jemnou dětskou pokožku.
75 ml
209,00Kč

Měsíčková zubní pasta

Zubní pasta s rostlinnými extrakty a minerály, bez máty.
75 ml
149,00Kč

Měsíčkové rostlinné mýdlo

Nejjemnější volba pro choulostivou pokožku.
100 g
139,00Kč

Měsíčkový masážní olej

Jemná, intenzivní péče o citlivou pokožku.
100 ml
389,00Kč