Měsíček lékařský

Oblíbenec všech zahrádkářů, který se pyšní léčivými, zklidňujícími a regeneračními účinky

Měsíček lékařský je zahrádkáři oblíbená rostlina, která se velmi často objevuje v léčivých a okrasných zahradách. Málokterá rostlina je tak všestranná a má takové léčivé účinky, a proto právě měsíček pěstujeme v našich léčivých zahradách už více než osmdesát let.

Měsíček nebýval oblíbený jen jako léčivka. Jeho zářivé, jasně oranžové květy využívali v okrasných zahradách už starověcí Řekové, Římané, Indové a Arabové. Zlatavé barvivo z měsíčku se používalo na barvení látek, jídla a kosmetiky a v Evropě, kam se dostal koncem Středověku, se měsíček brzy stal vítanou součástí jídelníčku i lékárniček.

Shromažďuje sluneční energii

Energický růst měsíčku spojuje element vody a ohně, které se projevují hřejivou aromatickou pryskyřicí v jeho svěžích listech a stoncích bohatých na vlhkost. Jasně žluté, oranžové a červené květy měsíčku jsou skutečné energetické pasti, protože absorbují obrovské množství světla a tepla. Aktivní látky obsažené v měsíčku bojují se záněty a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy a flavonoidy chrání kůži proti vnějším vlivům. Měsíček je tedy nejvíce ceněn pro své posilující a ochranné účinky, kterými pečuje o zdraví kůže. Navíc zklidňuje pokožku, která ztratila rovnováhu a je vysušená, zanícená nebo příliš namáhaná.

Posilující účinky pro zdraví kůže

Díky svým zklidňujícím účinkům je měsíček ideální pro citlivou pokožku novorozenců a batolat. Kůže miminek a malých dětí si vytváří hřejivou ochranou vrstvu se zásobou tuku, aby se zajistilo správné fungování vnitřních orgánů. Mladá pokožka se ale sama neumí přizpůsobit náhlým změnám teplot, a proto potřebuje zvláštní podporu ve formě láskyplné péče, vhodného oblečení a hřejivého ošetření. V tu chvíli přichází na řadu zklidňující výtažek z měsíčku, který pomáhá rozvíjet odolnost a obranyschopnost mladé kůže.

           

Měsíček hraje v mnoha našich produktech díky svým obnovujícím a ochranným účinkům klíčovou roli. Měsíčkové tinktury a olejové extrakty najdete asi ve třiceti našich léčivech a kosmetických přípravcích. A protože je tato rostlina nepostradatelná pro vývoj dětské pokožky, je už padesát let klíčovou rostlinou naší řady péče o dítě.

Měsíčkový pleťový krém

Šetrně chrání a hydratuje zatěžovanou dětskou pokožku.
50 ml
199,00Kč

Měsíčkový ochranný balzám

Spolehlivá ochrana jemné dětské pokožky zejména v nepříznivém počasí.
30 ml
199,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
1 Hodnocení
75 ml
199,00Kč

Měsíčková koupel s bylinami

Pomáhá zklidnit, utišit a uvolnit děťátko po náročném dni.
200 ml
299,00Kč

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
1 Hodnocení
200 ml
299,00Kč

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
299,00Kč

Měsíčkový dětský šampón

Šetrná koupel i sprcha nejen pro vaše miminko, ale také přírodu.
200 ml
299,00Kč

Měsíčkový dětský krém

Bohatý intenzivní tělový krém pečující o jemnou dětskou pokožku.
75 ml
199,00Kč

Měsíčková zubní pasta

Zubní pasta neobsahující mátu s rostlinnými extrakty a minerály.
75 ml
139,00Kč

Měsíčkové rostlinné mýdlo

Nejjemnější volba pro choulostivou pokožku.
100 g
139,00Kč

Měsíčkový masážní olej

Jemná, intenzivní péče o citlivou pokožku
100 ml
369,00Kč