Měsíček lékařský

Oblíbenec všech zahrádkářů, který se pyšní zklidňujícími a regeneračními účinky

Měsíček lékařský je zahrádkáři oblíbená rostlina, která se velmi často objevuje v okrasných zahradách. Ovšem málokterá rostlina je tak všestranná, jako právě měsíček, který má zklidňující a regenerační účinky. To je důvod, proč ho na svých zahradách pěstujeme už více než osmdesát let.

Kromě regeneračních vlastností má i jiné přednosti. Jeho zářivé, jasně oranžové květy využívali už starověcí Řekové, Římané, Indové a Arabové. Zlatavé barvivo z měsíčku se používalo k barvení látek, jídla a kosmetiky. V Evropě, kam se dostal koncem Středověku, se měsíček brzy stal vítanou součástí jídelníčku i domácích lékárniček.

Shromažďuje sluneční energii

Energický růst měsíčku spojuje element vody a ohně, které se projevují hřejivou aromatickou pryskyřicí v jeho svěžích listech a stoncích bohatých na vlhkost. Jasně žluté, oranžové a červené květy měsíčku jsou energetické pasti, absorbují totiž obrovské množství světla a tepla. Aktivní látky obsažené v měsíčku intenzivně regenerují a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy a flavonoidy chrání kůži v boji proti vnějším vlivům. Měsíček je tedy nejvíce ceněn pro své posilující a ochranné účinky, kterými pečuje o zdraví kůže. Navíc zklidňuje pokožku, která ztratila rovnováhu a je vysušená nebo příliš namáhaná.

Posilující účinky pro zdraví kůže

Díky svým zklidňujícím účinkům je měsíček ideální pro citlivou pokožku novorozenců a batolat. Kůže miminek a malých dětí si vytváří hřejivou ochrannou vrstvu se zásobou tuku, aby se zajistilo správné fungování vnitřních orgánů. Mladá pokožka se ale sama neumí přizpůsobit náhlým změnám teplot, a proto potřebuje zvláštní podporu ve formě láskyplné péče, vhodného oblečení a hřejivého ošetření. V tu chvíli přichází na řadu zklidňující výtažek z měsíčku, který pomáhá rozvíjet odolnost a obranyschopnost mladé kůže.

Měsíček hraje, díky svým regeneračním a ochranným účinkům klíčovou roli, a to v mnoha našich produktech. Měsíčkové tinktury a olejové extrakty najdete asi ve třiceti kosmetických přípravcích. A protože je tato rostlina nepostradatelná pro vývoj dětské pokožky, je už padesát let klíčovou rostlinou naší řady péče o dítě.

Měsíčkový pleťový krém

Šetrně chrání a hydratuje zatěžovanou dětskou pokožku.
1 Hodnocení
50 ml
209,00Kč

Měsíčkový ochranný balzám

Spolehlivá ochrana jemné dětské pokožky zejména v nepříznivém počasí.
30 ml
209,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
6 Hodnocení
30 ml
129,00Kč

Měsíčková koupel s bylinami

Pomáhá děťátko uklidnit a uvolnit po náročném dni.
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
68 Hodnocení
200 ml
319,00Kč

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový dětský šampón

Šetrná koupel i sprcha nejen pro vaše miminko, ale také přírodu.
20 ml
79,00Kč

Měsíčkový dětský krém

Bohatý intenzivní tělový krém pečující o jemnou dětskou pokožku.
75 ml
209,00Kč

Měsíčková zubní pasta

Zubní pasta s rostlinnými extrakty a minerály, bez máty.
75 ml
149,00Kč

Měsíčkové rostlinné mýdlo

Nejjemnější volba pro choulostivou pokožku.
100 g
139,00Kč

Měsíčkový masážní olej

Jemná, intenzivní péče o citlivou pokožku.
100 ml
389,00Kč