Zdraví

Suchá pokožka – namáhané ruce?

Nepříjemné pnutí, pocit nekomfortu, svědění, olupování i puchýřky… Suchá pokožka rukou dokáže pěkně potrápit, a to nejen v zimě, nebo po celodenní práci na zahrádce. Nenechte tento problém zajít příliš daleko. Stačí jen pravidelnost a kvalitní krém, který pokožce dodá chybějící lipidy a tím napraví narušenou kožní bariéru. Poohlédněte se po přírodním produktu s rostlinnými oleji či přírodními tuky a užijte si krásně hydratovanou a hebkou pokožku.

Zahradníci, řemeslníci, kadeřníci a zdravotníci: péče o pokožku pro všechny, kteří pracují rukama

Práce rukama má cenu zlata. Vyžaduje nejen umění, ale i sílu, zručnost a mimo jiné také odolnou kůži. Pokožka hřbetu rukou je však tenká stejně jako pokožka obličeje, a protože má málo mazových žláz, rychle se vysušuje.

Mnoho profesí má vyšší nároky na péči o pokožku rukou. Jsou to především zahradníci, květináři, kadeřníci, barmani, lékaři, zdravotní sestry nebo řemeslníci, kteří si častěji myjí ruce, přichází do styku s chemikáliemi nebo pracují venku za každého počasí. V důsledku toho je pokožka jejich rukou extrémně náchylná k vysoušení, popraskání nebo šupinatění. Co ale dělat, když na potřebnou péči o pokožku není čas?

Uzdravte své ruce, zatímco spíte

Pokožka čelí celý den náročným zkouškám, v noci má ale šanci se nerušeně regenerovat. I proto má smysl věnovat našim rukám chvilku před ulehnutím do peřin zvláštní péči.

 

Přírodní rostlinné oleje s esenciálními mastnými kyselinami ochraňují naši pokožku a připravují buňky na příjem živin, které se v noci velmi dobře vstřebávají. Během dne jsou pak ruce lépe vybaveny, aby odolaly nepříznivým dopadům každodenních činností i počasí. 

 

Péče o ruce vám zabere jen pár minut. Před tím, než půjdete do postele, naneste na pokožku dostatečné množství krému a jemně ho vmasírujte. Pokud chcete jeho účinek ještě zesílit, navlékněte si lehké bavlněné rukavice. Ráno vás čeká hedvábně jemná pokožka.