Příroda

Pomocníci v péči po opalování

S příchodem léta si můžeme konečně začít užívat krásného počasí. Přestože je po zimě dotyk teplých slunečních paprsků na naší kůži velmi příjemný, měli bychom být s vystavováním svého těla slunci velmi opatrní. I v případě, že se spálíme, však existuje účinná pomoc – ta z přírody. Osvěžující péči své podrážděné pokožce můžeme dopřát s gelem z aloe vera a extraktem z kopřivy.

Kopřiva žahavka (Urtica urens)

Nepříjemné pálení jste po kontaktu s kopřivou už určitě zažili. A přesto právě tato nenápadná rostlina, vyskytující se v zahradách a na loukách, může vaší pokožce ulevit od nepříjemných pocitů způsobených slunečním zářením nebo hmyzím bodnutím.

Abychom pochopili všechny výhody kopřivy žahavky (latinsky Urtica urens), je nejlepší ji porovnat s její sestřenicí, kopřivou dvoudomou (latinsky Urtica dioica). Ta dorůstá do výšky až 2 metrů, je trvalá a množí se pomocí rozsáhlé podzemní kořenové sítě. Jak už napovídá název, jde o dvoudomou rostlinu – existuje tedy jasný rozdíl mezi samčími a samičími rostlinami. Kopřiva žahavka je oproti tomu jednoletá a výrazně menší, dorůstá do výšky pouhých 50 centimetrů. Tato jednodomá bylina nese v jednom květenství samčí prašníkové i samičí pestíkové květenství, která však obvykle nekvetou současně. I přes svůj nižší vzrůst je paradoxně více žahavá než kopřiva dvoudomá. Důvodem může být to, že tento menší druh nespotřebuje tolik energie na komplikovaný hnojící systém a silný růst.

Kopřiva žahavka (Urtica urens)

Může vaší pokožce ulevit od nepříjemných pocitů způsobených slunečním zářením nebo hmyzím bodnutím.

Aloe vera (Aloe barbadensis)

Tento sukulent snad přežije vše, nalézt ho totiž můžeme i v nehostinných pouštích severní Afriky a Súdánu. Svými tlustými, vodnatými listy představuje pravý opak suchého a teplého prostředí, v němž se vyskytuje.

Síla aloe vera spočívá právě v jeho pichlavých listech, které se skládají ze tří vrstev. Ta vnitřní, nejsilnější, obsahuje bezbarvý, sterilní a pH neutrální gel, jenž má na naši pokožku výrazné zklidňující a chladící účinky. V případě, že kůži vlivem nadměrného tepla chybí potřebná hydratace, aloe vera se ukáže jako pravý mistr a okamžitě navrátí ztracenou harmonii.

Abychom získali cenný gel z našich organicky pěstovaných aloe vera, po sklizni nejprve odloupneme vnější vrstvu listů, jelikož obsahuje dráždivé látky. Filtruje a lisuje se pouze vnitřní proužek gelu.

V Mléce po opalování od Weledy najdete jak extrakt z kopřivy zklidňující pokožku podrážděnou slunečním zářením, tak i gel z aloe vera, který navrátí kůži po opalování ztracenou vláhu a rovnováhu. Jedinečná formule je navíc obohacena o blahodárný olivový olej.

Aloe Vera (Aloe barbadensis)

Síla aloe vera spočívá právě v jeho pichlavých listech.

Dětské mléko na opalování SPF 30 Sensitive

Ta nejlepší voděodolná ochrana pro dětskou pokožku.
1 Hodnocení
150 ml
549,00Kč

Dětský krém na opalování SPF 50 Sensitive

Intenzivně hydratuje pokožku.
50 ml
349,00Kč