Zdraví

Naučte se základům mindfulness

7 prospěšných tipů pro péči o sebe sama

Spousta z nás nejlépe relaxuje v přírodě. Sluneční paprsky, čerstvý vzduch a odpočinek od hluku velkoměsta naší pohodě jednoznačně prospívají. Můžete však tohoto pocitu docílit i mezi čtyřmi stěnami svého domova?

Tipy pro domácí péči o sebe sama

Rovnováha těla, mysli a duše je pro váš život důležitá. Naučte se, jak o sebe pravidelně pečovat a vraťte do centra své pozornosti zdraví a pohodu. Tyto uklidňující tipy vám v tom pomůžou:

1. Přineste si domů kousek přírody:

Pomocí rostlin navodíte v každém pokoji uvolněnou atmosféru. Dařit se jim bude kdekoli – na balkoně, ale i okenním parapetu či pracovním stole, stačí vybrat ten správný druh podle toho, jak moc touží po světle. Krásným a uklidňujícím procesem je i pozorování klíčení semínek, která jste si sami vyseli.

2. Naplňte se slunečním světlem

Sluneční paprsky přináší vašemu zdraví důležitý vitamín D, jenž se v těle podílí na mnoha metabolických procesech. Aby ho však tělo dokázalo produkovat, musí být kůže vystavena dostatečnému množství slunečního záření. Dbejte proto na pravidelný pobyt v přírodě, případně si najděte chvilku, sedněte si před otevřené okno, relaxujte a nechte sluneční paprsky prozářit vaše tělo i mysl.

Nezapomeňte ale, že při opalování se můžete i spálit. Před každým pobytem na sluníčku se dostatečně namažte opalovacím krémem, jenž ochrání vaši pokožku před UV zářením. Polednímu slunci se raději vyhněte úplně. 

3. Provoňte si koupelnu lesem:

Podmanivá vůně jehličnanů přinese do vašeho života klid lesní říše. Jehličnanová koupel od Weledy vám pomůže načerpat energii a obnovit svůj vnitřní klid, stačí přidat 3-4 víčka do horké lázně. Emulzi můžete využít také ke koupeli nohou nebo jí v misce zalít trochou vody a nechat vůni působit na své smysly. Pro ranní vzpruhu je pak ideální povzbuzující Rozmarýnová koupel, která vás doslova nabije a zajistí vám příjemnější vstávání. Tato živá vůně zahání únavu, stimuluje smysly, a navíc podporuje krevní oběh.    

4. Zažeňte obavy a strach:

Vůně toho dokáží opravdu mnoho. Těm uklidňujícím vévodí levandule, která vám během chvilky pomůže zahnat stres. Rozetřete mezi dlaněmi několik kapek Levandulového zklidňujícího oleje a poté držte ruce asi 5 cm před obličejem. Zavřete oči, vdechujte opojnou vůni – černé myšlenky se dají na ústup.

5. Meditujte a fantazírujte:

Uvolnění začíná v mysli, proto si každý den vyhraďte pár minut na cvičení všímavosti (tzv. mindfulness). Využijte představivost a zaneste svou mysl na relaxační procházku přírodou. I mezi čtyřmi stěnami svého domova se tak dokážete osvobodit od stresu.

6. Pečujte o své tělo:

Každodenní péče o pokožku namáhaných rukou a nohou je důležitá, přesto jí však často zanedbáváme. Pravidelné mytí rukou a používání dezinfekčních prostředků kůži na rukou rychle vysušuje, je proto potřeba zaměřit se na hydrataci zvenčí. V rámci kosmetiky vybírejte tu přírodní s obsahem kvalitních rostlinných olejů a dalších složek bohatých na živiny, díky nimž posílíte ochrannou bariéru pokožky. Rakytníkový krém na ruce od Weledy poskytne suché pokožce okamžitou úlevu po celý den. Navíc se rychle vstřebává a nezanechává mastný film. Napravit vzniklé škody můžete i pomocí intenzivně pečujícího Citrusového krému na ruce a nehty nebo univerzálního krému Skin Food, jehož základ tvoří přírodní oleje a včelí vosk. Bohaté krémy lze nanést nejen přes den, ale také jako hloubkově hydratační noční masku. Před spaním vmasírujte dostatečné množství krému do pokožky, a pokud chcete péči ještě více zintenzivnit, navlékněte si bavlněné rukavice. Stejnou míru hydratace ocení i vaše nohy. 

7. Omezte působení modrého světla:

Práce u počítače je v současnosti na denním pořádku téměř každého z nás. Dlouhodobé zírání na obrazovku ale vede k únavě očí, jejich vysoušení a rozmazanému vidění. S tímto nepříjemným problémem vám pomohou pravidelné přestávky a jednoduchá cvičení, která zajistí očím důležitý odpočinek.

Rozmarýnová koupel povzbuzující

Povzbuzení smyslů během jediné koupele.
200 ml
359,00Kč

Rakytníkový krém na ruce

Lehký, rychle se vstřebávající krém na ruce ideální pro každodenní použití.
50 ml
209,00Kč

Skin Food

Univerzální přírodní hydratační krém pro velmi suchou až hrubou pokožku.
6 Hodnocení
75 ml
269,00Kč