Krása

Granátové jablko - účinná součást péče o pleť a kosmetiky

Bohaté na aktivní látky a blahodárné antioxidanty

Aktivní látky z granátového jablka obsahuje mnoho anti-age produktů. Toto na první pohled působivé ovoce totiž dokáže bojovat proti předčasnému stárnutí: Stimuluje přirozené regenerační procesy kůže, působí proti volným radikálům a podporuje obnovu buněk.

Původ granátového jablka

Granátové jablko (Punica granatum) je jednou z nejstarších rostlin na světě - pěstuje se už více jak 5 000 let. Granátovník pochází z jihozápadní Asie, zejména z Íránu a Afghánistánu. Dnes byste ho mohli najít především ve Středomoří, na Blízkém východě, v Indii a Jižní Americe. Od pradávna jsou jeho červené plody v náboženství a různých kulturách považovány za symbol života, plodnosti a síly. Ve svém původním prostředí, v Orientu, dodnes symbolizují hojnost a vitalitu. Granátovník dorůstá do výšky až pěti metrů a může se dožít více jak 200 let. Jeho plody jsou nenápadné, ale robustní a tvrdé, aby dokázaly ochránit šťavnatá sladkokyselá zrníčka uvnitř.

Čím to, že je granátové jablko pro pleť tak dobré?

Aktivní látky nacházející se v granátovém jablku mají výjimečnou sílu. Ve Weledě se na svět kolem díváme holistickým způsobem a změny, které vlivem času probíhají v pleti, vnímáme komplexně. A právě to nás přivedlo k vývoji řady s granátovým jablkem, která podporuje přirozené funkce pokožky a tím i její zdraví a krásu. Samotné granátové jablko odpovídá životní fázi, která začíná kolem 40. roku života: Robustní, pevná slupka sice nese známky plynoucího času, je ale dostatečně silná, aby dokázala ochránit šťavnatá semena překypující energií. Granátovník kvete i plodí současně a jeho plod působí mladistvě a zrale zároveň. 

Co ovlivňuje předčasné stárnutí?

Postupem času je pleť zranitelnější vůči vnějším vlivům a trvá jí déle, než se dokáže regenerovat. Jedním z důvodů, proč tomu tak je, jsou volné radikály, které napadají buňky, zejména bílkoviny a další látky v tkáních. S přibývajícím věkem se snižuje schopnost pokožky volné radikály zachytit, a tím pádem se vůči nim nedokáže dostatečně bránit. Čím víc volných radikálů v kůži je, k tím většímu poškození buněk dochází, což můžeme pozorovat s každou další vráskou. Oxidační stres způsobený UV zářením, cigaretovým kouřem nebo alkoholem celý proces ještě urychluje. Postupem času je pleť zranitelnější vůči vnějším vlivům a trvá jí déle, než se dokáže regenerovat. Jedním z důvodů, proč tomu tak je, jsou volné radikály, které napadají buňky, zejména bílkoviny a další látky v tkáních. S přibývajícím věkem se snižuje schopnost pokožky volné radikály zachytit, a tím pádem se vůči nim nedokáže dostatečně bránit. Čím víc volných radikálů v kůži je, k tím většímu poškození buněk dochází, což můžeme pozorovat s každou další vráskou. Oxidační stres způsobený UV zářením, cigaretovým kouřem nebo alkoholem celý proces ještě urychluje.

Účinky oleje z granátového jablka na pokožku

Olej ze semen granátového jablka, především pak kyselina puniková, kterou obsahuje, vyniká silnými antioxidačními účinky, pomáhá odbourávat volné radikály, a navíc stimuluje obnovu buněk. Pro všechny tyto vlastnosti si ho zamiluje především zralá pleť.

Ve Weledě jsme si granátové jablko vybrali jako stěžejní ingredienci produktů, které podporují vrozené regenerační procesy pokožky, a tím zpomalují stárnutí. Pokožka je pevnější, pružnější a přirozeně rozzářená.

Základní fakta o oleji z granátového jablka:

  • má žlutou až načervenalou barvu
  • pyšní se antioxidačním účinkem
  • podporuje obnovu buněk a regeneraci pokožky
  • ideální pro zralou, namáhanou a suchou pleť

Olej z granátového jablka – blahodárná přírodní složka

Olej z granátového jablka lisovaný za studena je ideálním složkou péče o pleť po překročení čtyřicítky. Karmínově zbarvená semena jsou z 12 až 20 % tvořena olejem, jenž je bohatý na kyselinu punikovou, známou také jako omega-5 mastná kyselina.

Zpevňující pleťová péče od Weledy

Zpevňující pleťová řada od Weledy obsahující peptidy z granátového jablka a macy si bere na pomoc sílu přírodních ingrediencí, aby dokázala účinně bojovat proti stárnutí pokožky. Základem inovativních receptur je jedinečná kombinace na antioxidanty bohatého oleje z granátového jablka a peptidů pocházejících z kořene macy, jež podporuje přirozené regenerační procesy pokožky. Produkty byly vyvinuty speciálně na míru pro zralou pleť kolem 40. roku života, kterou hydratují, zlepšují její pružnost i pevnost a cílí i na vrásky, které pak nejsou tak viditelné. Pleť je pevnější, mladistvější a přirozeně rozzářená.

Zpevňující denní krém s granátovým jablkem a maca peptidy

Redukuje linky a vrásky. Rozjasňuje pleť.
17 Hodnocení
40 ml
579,00Kč
26 Hodnocení
40 ml
599,00Kč

Zpevňující oční krém s Granátovým jablkem a Maca-Peptidy

Redukuje vrásky a viditelně zpevňuje pokožku kolem očí.
13 Hodnocení
12 ml
579,00Kč

Zpevňující sérum s Granátovým jablkem a Maca-Peptidy

Redukuje vrásky a viditelně zpevňuje pleť. Pleť je okamžitě jemnější a hydratovaná.
15 Hodnocení
30 ml
649,00Kč

Granátové jablko zpevňující pleťový olej

Pro viditelně jemnější a rozzářenou pleť.
5 Hodnocení
30 ml
649,00Kč