Krása

Opuncie: jak pouštní kaktus pomáhá naší pokožce

Opuncie je nádhernou rostlinou.

Z pouště přichází do vaší koupelny ten nejlepší pomocník pro suchou pleť. Vlastnost rostliny zadržovat vodu se totiž uplatnila i v kosmetickém světě, a tak se přírodní extrakt z opuncie stal účinnou složkou řady hydratačních krémů.

Kosmetické značky přináší každý rok nové objevy, které nám pomáhají bojovat s nejrůznějšími nedostatky naší pokožky. A nejsou to jen složky vyvinuté v laboratořích, stále více se k nám dostávají informace o zázračné síle rostlin. Pokud se i vy snažíte dodat své pleti maximální péči, zbystřete, protože na scénu přichází opuncie! Tento kaktus má totiž díky vynikající vlastnosti zadržování vody skvělé využití při hydrataci pokožky.

 

Samotná opuncie je nádhernou rostlinou. Tento keř nebo malý strom se nejčastěji pěstuje v Africe, Středomoří a Mexiku, odkud také údajně původně pochází. Své uplatnění měla opuncie už za Aztéků, kteří ji uctívali jako božskou rostlinu a z jejího ovoce vyráběli alkoholický nápoj pro své náboženské obřady. Že měly oválné plody ve tvaru fíků takový úspěch není žádnou záhadou, velmi oblíbené jsou totiž i dnes. Příjemné aroma z nich vytvořilo důležitou zemědělskou plodinu, a tak můžete oranžovočervené plody ochutnat jak syrové, tak i jako součást salátů či sladkých pokrmů.

Krása vychází zevnitř

A to platí i pro opuncii. Vysoké teploty a ubývající zásoby vody nejsou pro kaktus žádným problémem, tento zdatný pouštní obyvatel se totiž perfektně přizpůsobil extrémním podmínkám. Tajemství úspěšného přežívání opuncie přitom tkví v její schopnosti ukládat vodu. Díky svému rozsáhlému kořenovému systému po dešti rychle absorbuje velké množství vody a ukládá ji do svých článkovitých stonků zvaných „cladodes“. Pod drsným a pichlavým zevnějškem rostliny se navíc skrývá masitá tkáň, která dokáže jednoduše akumulovat vodu. Umožňuje jí tak dobře prospívat i v nejsušším podnebí. Se svými sytě zelenými výhonky a šťavnatou dužinou je kaktus přesným opakem suchého prostředí, v němž pobývá.

 

Zázrak pro pokožku

Z pouště přichází do vaší koupelny ten nejlepší pomocník pro suchou pleť. Vlastnost rostliny zadržovat vodu se totiž uplatnila i v kosmetickém světě, a tak se přírodní extrakt z opuncie stal účinnou složkou řady hydratačních krémů. Opunciový extrakt, jenž pochází s masitých stonků skládajících se převážně ze slizu, má výjimečné hydratační vlastnosti, a navíc podporuje přirozenou schopnost pokožky ukládat vlhkost. Funguje také na zklidnění pleti a posílení její funkce jako ochranné bariéry.

Součást každodenní rutiny

Touží i vaše pokožka po dlouhotrvající hydrataci? Pak vsaďte na opuncii a zařaďte produkty s jejím obsahem do své každodenní zkrášlující rutiny. Weleda si zakládá na přírodním složení z rostlin s vysoce účinnými složkami, a proto ani tento kaktus ve své řadě produktů pro péči o pleť neopomněla. Díky přírodnímu složení s výtažky z organického kaktusu a organického gelu z aloe vera dodá vaší pokožce krásný a zdravý vzhled. Produkty jsou navíc nekomedogenní, díky čemuž neucpávají póry a nezpůsobí vaší pleti žádné vedlejší nepříjemnosti.

V opunciové řadě naleznete hydratační lotion a pleťový krém, které vám pomohou s hydratací pokožky po dobu 24 hodin. Pro parné dny můžete využít osvěžující mlhu, jež pleť nejen hydratuje, ale i zmatní. A na závěr něco pro unavené oční okolí – lehký hydratační gel, který dodá citlivé pokožce kolem očí tolik potřebnou vzpruhu. 

Opuncie 24h hydratační pleťový lotion

Účinná hydratace pro normální a smíšenou pleť
30 ml
349,00Kč

Opuncie 24h hydratační pleťový krém

Účinná hydratace pro normální a suchou pleť
30 ml
349,00Kč

Opuncie Hydratační pleťová mlha

Intenzivní hydratace pro všechny typy pleti
100 ml
299,00Kč

Opuncie hydratační oční gel

Intenzivní hydratace citlivého očního okolí
10 ml
349,00Kč