Krása

Tipy, jak pečovat o pleť během nošení roušek

Krásná a zdravá pleť i pod rouškou

Rouška se stala běžnou součástí našich každodenních životů. Přestože nás chrání před nebezpečnými viry, její dlouhodobé nošení se značně podepisuje na naší pleti. Vyvarujte se nepříjemnému svědění, podráždění či vzniku nevzhledných skvrn díky důkladné a správné péči o pleť. S její pomocí se vyhnete suché pokožce a dodáte své pleti maximální ochranu i úlevu od mnoha kožních problémů.

Tipy, jak pečovat o pleť během nošení roušek

Sundejte roušku, kdykoli můžete

Roušku se snažte sundat vždy po dvou hodinách nošení, aby si pokožka odpočinula. Nepříjemnému podráždění můžete předejít také tím, že budete střídat různé typy roušek.

Udržujte roušku v čistotě

Pokud roušku zrovna nepoužíváte, uložte ji do pytlíku nebo vnitřní kapsy bundy. Udržování roušky v čistotě je důležité pro prevenci vzniku pupínků a skvrn.

Pupínky a skvrny

Dlouhodobé nošení roušky či respirátoru může vést ke vzniku kožních vad, jako jsou pupínky nebo skvrny. Pleť proto dvakrát denně důkladně vyčistěte – odstraníte tak nečistoty, zbytky make-upu a kožní maz, které jí nedovolují dýchat. Pokud je vaše pokožka citlivá, používejte vždy lehké hydratační produkty. Vyvarujte se také líčení pod rouškou, které může ucpávat póry a vést k dalším problémům.

  • V případě, že se objeví pupínky, naneste kdykoli během dne lokální S.O.S. péči na akné Naturally Clear. Použití je obzvlášť hygienické, protože při aplikaci nemusíte na postižená místa sahat prsty. Šetrné složení navíc pupínky okamžite zchladí a zklidní.

ŘADA NATURALLY CLEAR

Naturally Clear korektor na problematickou pleť

Antibakteriální korektor Naturally Clear přirozeně kryje nedokonalosti a zároveň pečuje o problematickou pokožku.
10 ml
319,00Kč
Vyprodáno

Naturally Clear matující fluid na problematickou pleť

Matující fluid Naturally Clear navrací pleti rovnováhu a zároveň ji hydratuje a zklidňuje.
1 Hodnocení
30 ml
319,00Kč

Naturally Clear rozjasňující mycí gel na problematickou pleť

Lehký gel pro hloubkově vyčištěnou a rozjasněnou pleť bez vysušení.
1 Hodnocení
100 ml
249,00Kč

Naturally Clear S.O.S. péče na akné na problematickou pleť

Lokální S.O.S. péče na akné Naturally Clear viditelně snižuje množství pupínků a komedonů.
2 Hodnocení
10 ml
319,00Kč

Extrakt z vrbové kůry v pleťové řadě Naturally Clear obsahuje látky jako salicin a polyfenoly. Má antimikrobiální a zklidňující účinky a pomáhá pokožce postižené pupínky a černými tečkami navrátit její ztracenou rovnováhu.

Suchá pokožka a otlaky

Preventivní ochrana

Nošení roušky může způsobit suchost pleti, proto je potřeba dodávat pokožce bohatou a výživnou péči. Pečující produkty zlepšují bariérovou funkci kůže a chrání ji před ztrátou vlhkosti.

Složení univerzálního krému Skin Food je jako dělané pro hloubkovou hydrataci pokožky. Obsahuje přírodní rostlinné oleje, které pleť vyživí a zjemní. Stačí během dne nanést tenkou vrstvu na pokožku nebo jemně vmasírovat velkorysejší množství večer, čímž podpoříte regeneraci pleti přes noc. Skin Food lze také použít jako vyživující týdenní ošetření obličeje. Je to navíc ideální produkt, jenž vám pomůže předcházet kožním problémům způsobeným nošením roušky.

Akutní péče o pleť

Pokud vás trápí suchá pokožka v tlakových bodech způsobených rouškou, naneste na postižená místa bohatý hydratační krém. K tomu je jako stvořený Weleda Coldcream, Skin Food, Měsíčkový pleťový krém nebo Měsíčkový ochranný balzám.

Noste roušku s pocitem lehkosti

Chcete-li se i pod rouškou cítit pohodlně, vyberte si rychle vstřebatelný hydratační krém, který bude mít na vaši pokožku dlouhodobý revitalizační účinek.

Hydratační pleťová mlha poskytuje pleti okamžité osvěžení a hydrataci kdykoli během dne. Posiluje pokožku, rychle se vstřebává, ošetřuje pleť a zklidňuje smysly během chvilky. Při nanášení držte lahvičku ve vzdálenosti 20-30 cm a se zavřenýma očima rozprašujte přípravek na obličej, krk a dekolt – zkrátka všude tam, kde chcete zvýšit hydrataci. Pleťová mlha také pomáhá čistit póry a tonizovat pokožku, takže se můžete těšit z krásného a intenzivně hydratovaného vzhledu.

24h hydratační pleťový lotion dodává pokožce intenzivní hydrataci a pocit svěžesti po celý den.

INTENZIVNÍ PLEŤOVÁ ŘADA OPUNCIE

Opuncie 24h hydratační pleťový krém

Účinná hydratace pro normální a suchou pleť
30 ml
349,00Kč

Opuncie 24h hydratační pleťový lotion

Účinná hydratace pro normální a smíšenou pleť
30 ml
349,00Kč

Opuncie hydratační oční gel

Intenzivní hydratace citlivého očního okolí
10 ml
349,00Kč

Opuncie Hydratační pleťová mlha

Intenzivní hydratace pro všechny typy pleti
1 Hodnocení
100 ml
299,00Kč

Pichlavá opuncie je přirozeným odborníkem na uchovávání vody. Extrakt z kaktusových stonků, nazývaných také jako cladodes, má jedinečné hydratační vlastnosti a podporuje schopnost pokožky zadržet vlhkost.