Krása

10 faktů o celulitidě

Celulitida má mnoho příčin a postihuje většinu žen. Žádná zázračná pilulka ji sice nevyléčí, existuje ale několik drobných každodenních postupů, díky nimž bude pokožka pevnější i víc vypnutá a vy se tak budete cítit hned o něco lépe. A co všechno byste o „pomerančové kůži“ měli vědět?

1. Celulitida je normální

Celulitida není nic neobvyklého, ba naopak  – výzkumy dokonce potvrzují, že s ní bojuje více jak 80 % žen. Mužům se obvykle vyhýbá, to proto, že je ženská pojivá tkáň obklopující tukové buňky v podkoží přirozeně měkčí a volnější, než u opačného pohlaví. Vlastně ani nezáleží na tom, zda jsme hubené, nebo řešíme kila navíc. Pomerančová kůže, jak se celulitidě pro její matnou texturu přezdívá, postihuje téměř každou z nás. 

2. Svou roli hrají hormony

V ženském těle mají zásadní význam estrogeny, jenž (kromě jiného) podporují pružnost pojivé tkáně. Jejich vliv na pokožku můžeme pozorovat například v těhotenství, které na naše tělo klade velké nároky. Hormonální rovnováha se pak vychyluje také během menstruace, v období menopauzy či vlivem různých léků. Všechny tyto případy často způsobují zadržování vody v těle, čímž může docházet k zhoršeným projevům celulitidy.

3. Geny nejde obejít

Ať se nám to líbí, nebo ne, k celulitidě nás často předurčují naše geny. Pokud víte, že ďolíčky na stehnech, hýždích, bocích nebo i pažích trápily vaši maminku, zařaďte včas do své každodenní rutiny specifická cvičení, kterými pojivou tkáň posílíte.

K pevnější pokožce přispívá zdravá strava plná ovoce a zeleniny

4. Zázračný lék na celulitidu neexistuje

Na světě není krém na celulitidu, který by fungoval jen proto, že ho používáte. Největšího úspěchu lze dosáhnout holistickým přístupem: vyváženou stravou, aktivním pohybem, zklidňujícími masážemi a přírodními pečujícími produkty bohatými na aktivní složky, jako je například březový extrakt.

5. Zdravá strava, lepší život

Pokud byste hledali ideální látku, která má na celulitidu pozitivní vliv, byl by jí vitamin C. Nejen, že v těle zachycuje volné radikály, navíc také dokáže posilovat pojivovou tkáň kůže. Zdravá strava bohatá na ovoce a zeleninu tak přispívá k pevnější pokožce. Klíč spočívá ve správné výživě, která tělu dodává přesně to, co potřebuje. Nic víc, nic míň...

6. Hubnutí nemusí znamenat kůži bez celulitidy

Přesto… Čím nižší je množství našeho tělesného tuku, tím méně je celulitida výrazná. Věděli jste, že během prvních 30 minut cvičení spaluje naše tělo převážně sacharidy? Pohyb přesahující 45 minut dopřává organismu dostatek času k tomu, aby zahájil spalování tuků.

Voda je čistým elixírem krásy

7. Voda je čistým elixírem krásy

Zdravá strava se bez dostatečného pitného režimu neobejde. V ideálním případě bychom během dne měli vypít dva až tři litry čisté vody obsahující minerály a stopové prvky. A to nejen proto, abychom uhasili žízeň… Dostatek tekutin napomáhá našemu organismu vyplavovat škodlivé usazeniny.  Pokud byste tento její účinek rádi podpořili, přidejte do ní pár lžiček detoxikační březové šťávy.

8. Kouření a pití alkoholu vše jen zhorší

Kalorie, které obsahuje alkohol, se při požití mění přímo na tuk. Kouření tabáku zase způsobuje zužování cév a zhoršuje krevní oběh.

Pravidelný pohyb zlepšuje krevní oběh a posiluje pojivovou tkáň kůže

9. Pravidelný pohyb prospívá celému tělu

Pravidelný pohyb zlepšuje krevní oběh a posiluje tkáň, což vede k hladké pokožce. Kombinace vytrvalostních sportů, jako je rychlá chůze, jízda na kole nebo plavání a cíleného cvičení zaměřujícího se na stehna a hýždě, vám přinese ty nejlepší výsledky.

10. Celulitida není jen otázkou krásy

Lehká, střední, silná nebo těžká – celulitida může nabýt různé intenzity. Důležité je začít ji řešit co nejdříve. Ve vážných případech totiž může poškodit celý lymfatický systém a narušit krevní oběh, což vede k bolestivým otokům či křečovým žilám.

Nezapomeňte, že tou nejlepší prevencí i řešením celulitidy je vyvážená strava, dostatek pohybu, masáže postižených partií a vhodné pečující produkty. Z aktivních látek doporučujeme vsadit na břízu bělokorou, jejíž mladé lístky obsahující flavonoidy a taniny dokážou aktivovat metabolismus kůže a tím ji pomáhají v boji s nehezkými ďolíčky.

Březový sprchový peeling

Stimulující peeling povzbuzující pokožku.
150 ml
219,00Kč
Birken Aktiv-Getränk

BIO Březová šťáva (bez cukru)

Certifikovaný BIO nápoj s extraktem z březových listů.
250 ml
359,00Kč

Březový olej na celulitidu

Přírodní péče si poradí s nechvalně známou “pomerančovou kůží”, která dokáže potrápit většinu žen.
7 Hodnocení
100 ml
499,00Kč

Březový detoxikační set

+ dárek nerezové brčko
sada
549,00Kč
Vyprodáno