Jak vyzrát na zralou pleť?

Pupalkový olej navrací mladistvý vzhled

Tipy pro péči o zralou pleť

Přezdívá se mu „ženský olej“ a nenašli bychom pro něj trefnější označení. Pupalkový olej si totiž skvěle poradí s řadou ženských neduhů. Pomáhá při obtížích spojených s hormonálními cykly a obzvlášť úspěšný je v péči o zralou pleť. A právě na to druhé se v tomto článku zaměříme. Přiblížíme vám účinky pupalkového oleje a poradíme, jak ho správně používat.

Pupalka dvouletá: nádherná rostlina, která se vymyká

Pupalka dvouletá (Oenothera biennis) má mnoho přezdívek. Říká se jí královna noci, noční svíce či večerní hvězda. A není tomu náhodou. Tato pozoruhodná rostlina se svým „chováním“ výrazně liší od ostatních rostlin.

S trochou nadsázky můžeme říci, že přes den spí do krásy. Se soumrakem vykvétá a květy zůstávají otevřené až do rozednění, kdy její zlatavé květy září do krajiny a vítají nový den. Jako kdyby snad měla napsáno ve hvězdách, že jednou poslouží k rozzáření zralé pleti.

Bohatý přírodní zdroj nenasycených mastných kyselin

Pupalkový olej je lehký, voňavý a velmi dobře se vstřebává. I proto je hojně využíván v kosmetice. Nejvíce opěvovaný je však pro vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Obsahuje hned deset typů, z nichž nejpodstatnější jsou kyselina linolová (až 75 %) a velmi ceněná kyselina gama-linolenová (GLA), spadající do skupiny omega-6 mastných kyselin.

Olej z Oenothera biennis dále obsahuje kyselinu olejovou (až 12 %), kyselinu stearovou (až 4 %), kyselinu palmovitou (až 10 %) a kyselinu arachidonovou, dále pak fytosteroly a triterpeny.

Účinky oleje z pupalky dvouleté

Pupalka dvouletá pochází ze Severní Ameriky a už američtí indiáni dobře věděli, jak silného spojence v ní mají. Pupalkové zábaly používali k ošetření otoků, zranění a kožních nemocí. Dnes je olej z pupalky cenným pomocníkem všech žen, které hledají elixír mládí.

Pupalkový olej stimuluje přirozenou obranyschopnost zralé pleti a nastartuje proces obnovy buněk. Pleť pokryje neviditelným „filmem“ a tím chrání kůži před ztrátou vlhkosti. V oleji obsažená kyselina linolenová je doslova spásou pro suchou pokožku. Kyselina navrací pleti elasticitu a chrání ji před útoky volných radikálů - jinak řečeno: předchází tvorbě vrásek a udržuje pleť svěží a mladistvou.

V neposlední řadě si olej z pupalky dvouleté poradí také s tmavými kruhy pod očima a stařeckými skvrnami. Pravidelné užívání vám zajistí mladistvý vzhled a jemnou, vyhlazenou pleť s minimem vrásek.

 

5 kroků pro mladistvý vzhled

Díky revitalizační péči od Weledy bude těžké odhadnout váš skutečný věk. Zjistěte, jak z anti-agre řady s pupalkovým olejem vytěžit maximum.

 

  1. Alfou a omegou je správně vyčištěná pleť. Díky tomu bude perfektně připravena na aplikaci pečujících produktů a zlepšíte tím účinek krémů, gelů a pleťových sér.
  2. Ráno vmasírujte do vyčištěné pleti, krku a dekoltu pupalkový denní krém. Množství krému odpovídá velikosti oříšku. Obnovující krém pleť zjemní a zpevní povadlé kontury obličeje.
  3. Večer do vyčištěné pleti jemně vmasírujte noční krém z pupalky. Ráno budete mít pocit, že jste se opravdu vyspali do krásy.
  4. Pro opravdu silný účinek aplikujte ještě před nanesením denního či nočního krému pupalkové sérum. Má koncentrovanější složení, působí do hloubky a znásobuje účinek krému.
  5. Jsou pro vás vrásky od smíchu či tmavé kruhy pod očima velké téma? Pupalkový krém na kontury očí a rtů s unikátní formulí urychluje tvorbu kolagenu a redukuje otoky i váčky pod očima. Malé množství krému vklepejte do pokožky kolem očí a úst ideálně dvakrát denně.