Denní a noční krém.

Jaký je mezi nimi rozdíl a potřebujeme oba dva?

Není krém, jako krém… A přestože se může zdát, že jejich rozlišování na denní a noční je jen chytrým marketingem, není tomu tak. Každý z krémů totiž respektuje potřeby pokožky, které se v závislosti na denní době liší. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Denní krém

Jakmile se probudíme, začíná pro naši pleť náročný den, během kterého musí čelit celé řadě vnějších vlivů – od škodlivých látek z make-upu a dalších líčidel, přes smog a prach až po silné sluneční paprsky. Potřebuje tedy krém, který tyto vlivy ve svém složení zohlední. Kromě antioxidantů, jež pleť chrání před znečištěním v nich často najdete také SPF faktor.

 

Textura denních krémů bývá lehká, nezanechává pocit mastnoty a umožňuje pórům dýchat. Kromě toho se rychle vstřebává a je tak vhodná jako podklad pod make-up, který se díky ní lépe zapracovává do pokožky. Kromě ochrany poskytují denní krémy pleti hydrataci, rozjasnění a také vyrovnávají její tón.

 

A podle čeho z široké nabídky denních krémů vybrat ten správný? Pokud potřebujete hydrataci, pak ve složení hledejte extrakt z opuncie nebo kosatce. Na první známky stárnutí je ideální olej z růží,  citlivou pleť zase zklidní mandlový olej.

Noční krém

Noční čas využívá naše pleť k regeneraci, která je pro její správné fungování velmi důležitá. Zatímco spíme, soustředí se naše pokožka především na obnovu, nápravu a výživu. V nočních krémech tak najdete větší koncentraci vysoce účinných látek, jež se do pokožky uvolňují postupně během spánku. Naopak postrádají SPF faktor, který je v noci zbytečný a který by pleť jen zbytečně zatěžoval.

 

Noční krémy mají bohatší, hutnější texturu a jsou mastnější. To proto, že je jejich složení zaměřené především na hloubkovou výživu a hydrataci. Působí cíleně a obnovují rovnováhu pleti, která se ráno probouzí odpočatá a rozzářená.

 

Z přírodních ingrediencí vyniká silnými regeneračními účinky převážně vzácný olej ze semen z granátového jablka, který chrání buňky před volnými radikály a tím přispívá k jejímu zdravému a mladistvému vzhledu. Podobně působí také olej z ořechů sacha inchi, jež v kombinaci s pupalkovým olejem představuje ideální péči pro zralou pokožku.

 

Jak podpořit funkčnost obou typů krémů?

Nanést krém na celý obličej ještě nemusí zajistit, že bude fungovat tak, jak slibuje. Aktivní látky totiž potřebují volnou cestu, aby se do pokožky mohly plnohodnotně vstřebat. Nezapomínejte proto na důkladné hloubkové čištění pleti, kterým z pórů odstraníte všechny nečistoty, kožní maz i zbytky make-upu. Jednou za čas je také přínosné provést šetrný peeling.

Růžový vyhlazující denní krém

Účinná péče o pleť po třicítce chránící ji před prvními známkami stárnutí.
30 ml
489,00Kč
Vyprodáno

Růžový vyhlazující noční krém

Bohatý noční krém, který dodá pleti živiny a zanechá ji hedvábně jemnou.
30 ml
519,00Kč