Vyživující pleťové masky, které si můžete vyrobit doma

Prahne vaše pokožka po extra porci výživy? Udělejte si chvilku pro sebe a spojte příjemné s užitečným! Pleťové masky představují jedinečný způsob, jak dopřát pleti vše, co potřebuje, a zároveň si užít během dne pár minut vytoužené relaxace. Jejich kouzlo spočívá ve schopnosti uzavřít v pokožce vlhkost, čímž je nejvzdálenější vrstvě epidermis zajištěna intenzivní hydratace. Pro zesílení účinků masky můžete před a po aplikaci přiložit na obličej teplý obklad. Stačit vám přitom bude podélně složený malý ručník, který namočíte do teplé vody. Kompresi můžete nechat na obličej působit tak dlouho, jak vám to bude příjemné. Celou proceduru pak zakončete studeným obkladem, jenž vás povzbudí nejen na těle, ale i duši. A jak na výrobu domácích masek? Zkuste nahlédnout do spíže! Pomocí několika kuchyňských ingrediencí si vytvoříte takovou, jakou vaše pleť právě potřebuje.

Okurkovo tvarohová maska

Budete potřebovat: ½ salátové okurky a 1-2 lžíce tvarohu.Dvě ingredience, které ve vaší kuchařské výbavě určitě nechybí. Snad každý z nás si při zmínce zkrášlujících procedur se salátovou okurkou vybaví ženu v županu s okurkovými plátky na očích. Tato zelenina, kterou si můžete snadno vypěstovat i na vlastní zahrádce, obsahuje vysoký podíl vody, ale i vitamíny C a E – prospěšné antioxidanty. Oblíbený trik našich babiček můžete nyní povýšit na další úroveň, a to díky tvarohu, jenž vyniká hydratačními a regeneračními schopnostmi. Pro výrobu masky nakrájejte okurku na menší kousky a rozmixujte do hladka, poté smíchejte s tvarohem a důkladně promíchejte. Masku naneste na čistou pokožku, nechte působit asi 20 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Medová maska s papájou

Medová maska s papájou

Budete potřebovat: 100 g papáji, 1 čajovou lžičku medu, 1 vaječný žloutek, ½ avokáda a 1 čajovou lžičku olivového oleje.

Přestože si v naší domovině exotické ovoce ze stromu neutrhneme, i tak zaujímá místo v našem běžném jídelníčku. Zatímco avokádo – pyšnící se celou paletou vitamínů a zdravých tuků – chrání kůži před UV zářením a udržuje její pružnost, papája obsahuje enzym papain, jenž je ideální v boji se suchou a narušenou pletí. V kombinaci s medem tak vzniká jedinečná hydratační maska. Její příprava je pak naprostou hračkou. Stačí avokádo a papáju rozmačkat v misce a dobře promíchat s ostatními ingrediencemi. Vzniklou masku pak naneste na čistou pokožku a nechte působit přibližně 15 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

Avokádovo jogurtová maska

Avokádovo jogurtová maska

Budete potřebovat: 1 polévkovou lžíci jogurtu a ½ zralého avokáda.

Jak už bylo řečeno, avokádo je brilantním pomocníkem na cestě za zdravým stárnutím. Obsažené oleje pronikají hluboko do pokožky a pomáhají pleť změkčovat a hydratovat. Podobně je na tom i jogurt, který díky probiotickým kulturám podporuje ochrannou funkci pokožky. Avokádovo jogurtová maska vás nadchne nejen minimem ingrediencí, které jsou k jejímu vytvoření potřeba, ale i snadnou přípravou. Stačí vydlabat polovinu avokáda a vidličkou ho rozmačkat na kaši. Tu pak zkombinovat se stejným množstvím jogurtu a míchat, dokud nevznikne hladká pasta. Masku naneste na čistý a suchý obličej, nechte zaschnout po dobu přibližně 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Vyživující pleťová maska s krémem Weleda Skin Food

Domácí maska na obličej skládající se jen z jedné ingredience? Vyzkoušejte tu s naším krémem Weleda Skin Food! Intenzivní výživná maska dodá vaší pleti zdravý vzhled a vám jedinečnou příležitost, jak si během dne dopřát pár minut vytoužené relaxace. Jednou týdně stačí krém aplikovat na obličej, krk a dekolt tak, aby na pokožce zůstal viditelný film. Nechte působit 10 až 15 minut a následně odstraňte teplým vlhkým ručníkem.

 

První známky stárnutí nemusíte pozorovat jen na svém obličeji, ale i krku. V tomto případě jsou výživné a hydratační účinky Skin Food opravdu zázračné. Ideálně před spaním vmasírujte krém krouživými pohyby do pokožky – použijte levou ruku pro pravou polovinu krku a pravou pro levou polovinu. Nechte působit přes noc.