Olejový zábal pro krásné a zdravé vlasy

Nevypadají vaše vlasy tak, jak byste si přáli? Jsou suché, vypadávají nebo tíhnou k roztřepeným konečkům? Na vině je řada faktorů, s nimiž se v běžném životě setká snad každý. Dobrou zprávou ale je, že vždy existuje řešení.

Asi nejčastějším důvodem, proč jsou vlasy poškozené a mdlé, je jejich nešetrná tepelná úprava. Pravidelné fénování, žehlení nebo kulmování se obvykle neobejde bez vysokých teplot. Ty však vlasy vysouší a pálí. Podobně ničivý efekt má také špatná volba kosmetiky, především pokud je šampon nebo kondicionér plný parabenů a sulfátů. Tyto látky narušují ochrannou bariéru vlasové pokožky a mohou stát i za nežádoucím třepením nebo vypadáváním. Zkuste své běžné vlasové produkty vyměnit za přírodní alternativu, která je nezatíží, a navíc jim dodá potřebnou výživu. Vzniklé škody dokáže také skvěle zmírnit vlasový zábal. Vyrobit si ho můžete i doma, stačí vědět, jak na to.

 

Vsaďte na olej

Přírodní oleje jsou vysoce účinné nejen v péči o pleť a pokožku, ale i vlasy. Suchým pramenům navrací hydrataci a obnovují jejich hydrolipidní film, který slouží k přirozené ochraně vlasového vlákna. Olej vaši hřívu vyživí zevnitř, jeho účinky ale rychle poznáte i navenek. Roztřepené konečky se „zatáhnou“ okamžitě, časem také vymizí problémy s vypadáváním nebo tvorbou lupů, které jsou způsobeny suchou pokožkou hlavy.

 

Zvolte ten správný

Co se týče vlasů, asi nejpoužívanějším olejem je ricinový. Na vaši hřívu bude mít zázračné účinky. Díky svým hydratačním schopnostem pomáhá napravovat lámání a poškození vlasů, které budou po jeho použití rychleji růst. Velmi vhodný je také olej kokosový, avokádový nebo arašídový, jenž si skvěle poradí i s odolnými lupy. Nalézt ho můžete ve Vlasovém oleji od Weledy, který navíc obsahuje extrakt z lopuchového kořene, jenž prospívá zejména citlivé pokožce hlavy.

 

Pro maximální úspěch není důležitý jen druh oleje, ale i jeho kvalita. Mezi nejhodnotnější se řadí oleje lisované za studena, které při výrobě neprošly degenerativní tepelnou úpravou. Zachovávají si tak všechny důležité látky, aminokyseliny i vitamíny, které jsou součástí původní suroviny.

 

Připravte si zábal

Nejlepší způsob, jak olej v péči o vlasy využít, je připravit si z něj zábal. Nejen, že si ho zvládnete vyrobit sami, ale navíc jde o nejšetrnější metodu, která je založena na pouhé jedné ingredienci. Vaše vlasy tak nebudou čerpat koktejl chemických látek z konvenčních masek.

 

A jak zábal aplikovat? Pravidlo číslo jedna zní: olej nanášejte vždy na vlhké a umyté vlasy! Před ním ale nepoužívejte kondicionér, který by mohl účinek zábalu snížit. Pokud olej při nižších teplotách tuhne, nejprve ho rozpusťte ve vodní lázni. Teplo zároveň pomůže lepšímu vstřebávání prospěšných látek. Olej rozetřete do celé délky vlasů až ke konečkům, nezapomeňte ale ani na pokožku hlavy, do které ho pořádně vmasírujte. Přidat můžete i pár kapek esenciálního oleje z rozmarýnu, jenž hydratuje a reguluje tvorbu mazu vlasové pokožky.

Ošetřenou hřívu zabalte do ručníku a nechte účinkovat minimálně 1, ideálně pak 3 hodiny. Pokud máte velmi suché vlasy, můžete dobu aplikace protáhnout přes celou noc. Některé typy vlasů – například kudrnaté nebo ty opravdu poškozené – dokážou všechen olej vstřebat, z jiných ho však budete muset vymýt. Udělejte to opravdu pečlivě, aby se vám vlasy po uschnutí nemastily. Pro konečnou očistu je ideální šetrný šampon s přírodním složením. 

Rozmarýnový vlasový olej

Přírodní olej pro zdravou pokožku hlavy a lesklé vlasy.
3 Hodnocení
50 ml
299,00Kč

Rozmarýnové vlasové tonikum

Prokazatelně silnější a zdravější kadeře, které nepadají.
6 Hodnocení
100 ml
299,00Kč