Tipy, jak předejít pupínkům na intimních místech

Holení intimních partií bylo velké téma už v dobách starého Egypta. Zatímco tehdy tak urozené ženy napodobovaly manželky faraona, dnes má holení ochlupení hlavně estetický význam. Pokud nejste fanynkami přirozenosti a trápí vás pupínky nebo zarudnutí po holení, víme, jak těmto problémům předejít.

Co způsobuje nepříjemnosti po holení

Trápí vás vyrážka po holení intimních partií a třísel? Ještě to s holením nevzdávejte. Než se přidáte na stranu přirozenosti, zkuste zjistit příčinu. Důvodem podráždění po holení intimních partií může být například:

  • nevhodná péče během holení i po něm,
  • ztupený břit žiletky,
  • alergie na některý z přípravků,
  • holení na sucho,
  • nebo proti směru růstu chloupků,
  • časté holení nebo holení příliš krátkých chloupků.

Kvalitní žiletka je základ

Nejčastěji za pupínky na intimních partiích mohou tupé břity. Možná máte pocit, že si s jednou žiletkou vystačíte klidně i půl roku. Pocitově vám to tak možná nepřipadá, ale s tupou žiletkou tlačíte na kůži více, než je potřeba. Pokožka se pak brání podrážděním. Kdy žiletku vyměnit? Obecně se uvádí měsíc u běžných žiletek. Důležitý je také počet břitů - čím více, tím lépe.

Používejte vhodné přípravky na holení intimních míst

Stačí na holení intimních partií voda? Pokud se chcete vyhnout tahání chloupků, tak voda rozhodně nestačí. Na holení intimních míst používejte přípravky k tomu určené, tedy pěnu či krém na holení, které změkčí chloupky, zvláční pokožku a usnadní skluz žiletky. Vybírejte ale jen neutrální přípravky nebo ty s méně kyselým pH, které nemění přirozené prostředí partií.

Tip: Došel vám krém na holení nebo jste na cestách a zapomněli jste jej doma? Stejně dobře jako krém či pěna poslouží i klasický sprchový gel nebo vlasový kondicionér.

Naopak nikdy nepoužívejte běžné mýdlo. Vysušuje, což je opačný efekt, než kterého chcete docílit. Kůže - obzvláště v okolí intimních partií - potřebuje hydrataci.

Jak na efektivní a příjemné holení intimních partií

  1. Předejděte zarůstání chloupků: Dopřejte si 1-2 dny před holením peeling.
  2. Dlouhé chloupky nejdříve zkraťte nůžkami. Žiletka pak lépe klouže.
  3. Chloupky neholte nasucho, jinak podráždíte kůži.
  4. Dopřejte si v koupelně dostatek času, aby kůže změkla a póry se otevřely.
  5. Ideální je se před holením napařit teplou vodou.
  6. Holte se po směru růstu chloupků - je to zdlouhavější, ale mnohem šetrnější.
  7. Na holítko příliš netlačte a pravidelně jej oplachujte.
  8. Mějte napnutou pokožku, abyste snížili riziko pořezání na minimum.
  9. Pro rychlejší regeneraci intimní partie na závěr opláchněte studenou vodou.
  10. Dopřejte intimním partiím péči také po holení

Oholením chloupků to nekončí. Pokožka volá po zklidnění. V rámci závěrečné péče o intimní partie použijte například balzám po holení s vyhlazujícím a zklidňujícím účinkem, nebo vodu po holení s dezinfekčními účinky.

Dezinfekce po holení je obzvlášť důležitá, hlavně pokud se během holení říznete. Hodí se také v případě, že vás pupínky trápí také na obličeji. Pravděpodobně k nim budete mít sklony také v oblasti intimních partií.

V případě menšího podráždění můžete sáhnout po levandulovém zklidňujícím oleji, který zvyšuje vlhkost pokožky a zklidňuje podráždění. Mírumilovná levandulová vůně zapůsobí také na vaše smysly, a tak si holení naplánujte ideálně na večer. Pokožka se přes noc dostatečně zregeneruje a vám se bude krásně snít.

Doporučení: Bezprostředně po oholení neoblékejte těsné spodní prádlo, které se tře o kůži a může způsobit zarudnutí a skvrny.