Prevence strií v těhotenství

Přestože je těhotenství krásným obdobím plným radostného očekávání, i ono má své stinné stránky. Jednou z nich jsou bezesporu změny, které každá nastávající maminka v menší či větší míře na svém těle pociťuje. A nemusí jít jen o stavy přechodné, jako jsou nevolnosti či oteklé nohy, ale i takové, které nás mohou provázet po zbytek života. V první řadě mluvíme o striích, jež trápí až 90 % žen v těhotenství. Drobné, zprvu červené a později bíle zbarvené jizvičky se na pokožce objevují tehdy, změní-li se náhle objem našeho těla. Může se tak stát v případě intenzivního růstu v období dospívání, ale právě i v těhotenství, kdy si rychle rostoucí miminko přivlastňuje stále větší podíl maminčina bříška. Vlivem extrémního roztažení se spodní vrstva kůže ztenčí, elastická vlákna pod jejím povrchem praskají a problém je na světě. Strie se navíc nemusí objevit jen na břiše, ale i na prsou, které jsou v těhotenství další částí těla, která rychle mění svou velikost.

Kvalita pokožky i genetika

Kvalita pokožky i genetika

Přestože je příčinou strií extrémní natažení pokožky, kterému se v těhotenství nevyhne žádná žena, i tak je tu šance, že ke vzniku nevzhledných jizviček nedojde. Určitou roli totiž hraje kvalita pokožky před otěhotněním, užívání hormonů, dědičné dispozice i samotný plod, jenž svou konečnou velikostí určí, nakolik se bříško zvětší.

V hlavní roli péče

V hlavní roli péče

Sázet na to, že se strie našemu tělu obloukem vyhnou ale nejde. Jakmile se jednou objeví, těžko se jich zbavuje a nastoupit pak často musí finančně i časově náročnější metody. Jako u mnoha kosmetických vad je i v případě pajizévek nejúčinnějším řešením prevence.
Ta spočívá v pravidelném a důkladném masírování náchylných partií těla, kdy se snažíme co nejvíce zvýšit hydrataci pokožky – ta je pak více elastická a lépe odolává změnám.

Ta spočívá v pravidelném a důkladném masírování náchylných partií těla, kdy se snažíme co nejvíce zvýšit hydrataci pokožky – ta je pak více elastická a lépe odolává změnám. Ideální je používat přírodní kosmetiku, která je díky obsahu čistých rostlinných složek účinná a bezpečná pro miminko v bříšku. Těhotenský pěsticí olej na strie od Weledy obsahuje olej z pšeničných klíčků, jenž je jedním z nejúčinnějších bojovníků proti striím. Pomáhá regenerovat tkáně a do určité míry minimalizovat již vzniklé jizvičky, tedy pokud nejsou starší než 18 měsíců. Velmi přínosný je obsažený mandlový olej, který je jako stvořený pro suchou a citlivou pokožku, na kterou během těhotenství trpí velké procento žen. Jeho klíčovou výhodou je schopnost uzamykat hydrataci v kůži. Kromě Pěsticího oleje najdeme mandličku také v jemném Mandlovém tělovém mléce na citlivou pokožku - mléko je navíc obohaceno o včelí vosk, který brání vysychání kůže.

Blahodárný rituál

Již vzniklé strie se odstraňují obtížně, a proto je s pravidelnou péčí potřeba začít v době, kdy je naše pokožka netknutá a na přicházející zátěž ji připravit. Ideální je začít elasticitu zvyšovat ve chvíli, kdy těhotenský test ukáže dvě čárky. Péči nemusíme brát jako povinnost, ale příjemný rituál plný harmonizujících doteků. Velkou roli v tomto případě hrají také vůně. Za vyzkoušení proto stojí Růžový pěsticí olej nebo Sametově hýčkající tělové mléko od Weledy, které svým aroma zklidňují mysl a pomáhají budoucí mamince projít těhotenstvím bez stresu.

Těhotenské pěsticí máslo

Máslo přináší okamžitou úlevu a příjemný pocit, pokožka je hebká.
???global.nreviews.label???
???global.nreviewsmultiple???
150 ml
469,00Kč

Těhotenský pěsticí olej na strie

Brání vzniku strií a stará se o hladkou, elastickou a pružnou pokožku.
???global.nreviews.label???
???global.nreviewsmultiple???
100 ml
469,00Kč

Sametově hýčkající tělové mléko

Rozmazlující hydratační péče. Harmonizuje přirozenou rovnováhu pokožky.
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
200 ml
449,00Kč

Růžový pěsticí olej

Intenzivní hydratace se vzácným růžovým olejem
100 ml
439,00Kč

Účinně zpevňující tělové mléko

Regeneruje a znatelně zpevňuje. Zvyšuje pružnost pokožky
200 ml
449,00Kč