Peelingem ke krásné pleti i pokožce těla

Vzpomenete si ještě na dobu, kdy se váš zkrášlující den skládal jen z pleťové masky, „mani-pedi“ a bublinkové koupele se zapálenou vonnou svíčkou? Dnes máme oproti minulosti mnohonásobně více znalostí o tom, jak naše pokožka funguje a jakým způsobem o ni pečovat – a zvládneme to i z pohodlí domova. Naše kosmetické rituály se tak rozrostly o celou řadu procedur, mezi nimiž zaujímá své pevné místo také peeling. Pokud jste ho ještě do své rutiny nezahrnuli, pak je nejvyšší čas!

Existuje mnoho způsobů, jak hýčkat své tělo i duši, peeling je však stále jedním z těch nejprospěšnějších. Exfoliací totiž dochází k odstranění odumřelých kožních buněk, pokožka je hebká, vyživená a schopná lépe absorbovat aktivní látky z následně použitých kosmetických produktů. Druhů peelingů existuje hned několik, pokud ale preferujete přírodní přístup, vsaďte na mechanický peeling.

Blahodárná očista

Mechanický tělový i pleťový peeling funguje na jednoduchém principu – v první fázi z pokožky odstraní odumřelé kožní buňky, jež mohou bránit vstřebávání účinných látek z pečujících krémů či olejů. Ve druhé fázi pak díky přidaným aktivním ingrediencím přispěje k regeneraci pokožky, která žízní po hydrataci a živinách. A kde peeling sehnat? Buď v drogérii, nebo doma ve spíži. Najdete v ní hned několik surovin, ze kterých si ho jednoduše vyrobíte.

Proti celulitidě i akné

Peeling je vhodný pro pokožku celého těla. V první řadě stimuluje metabolismus a prokrvuje pleť, kterou navíc vyčistí. Kromě vyhlazení si dokáže poradit s nedokonalostmi a rozšířenými póry, jemnými vráskami i pigmentovými skvrnami. Blahodárný je však také pro tělo! Díky pravidelné masáži je pokožka prokrvená a zdravá, bez strií či celulitidy.

Velmi oblíbenou technikou posledních let se stal suchý kartáč, který pomáhá stimulovat lymfatický systém a tím zamezit zadržování vody v těle. Pravidelným kartáčováním navíc pokožku zbavíte odumřelých buněk a důkladně ji prokrvíte. Výhodou je, že tento rituál můžete zařadit do své denní zkrášlující rutiny.

Na složení záleží

Každý peeling je založen na abrazivních přísadách, které kůži obrousí od zrohovatělé vrstvy. V řadě konvenčních produktů jsou touto složkou stále ještě plastové mikročástice, které se v přírodě nerozloží a představují tak ekologický problém.

Umělé přísady jsou přitom zcela zbytečné, skvělou práci totiž zastanou i přírodní složky. Nejčastěji jde o drcené skořápky ořechů, maková semínka, cukr, mořskou sůl nebo namletá kávová zrna. Jejich velkou výhodou navíc je, že mají další přidanou hodnotu. Například cukr obsahuje kyselinu glykolovou, která pomáhá při jemném odlupování kůže, kofein obsažený v kávě zase podporuje regeneraci kožních buněk a zlepšuje elasticitu pokožky. My jsme v našem březovém sprchovém peelingu použili drobné perličky z přírodního vosku, které nezatěžují přírodu a jsou k pokožce maximálně šetrné.

Správné načasování

Co se týče peelingu, důležitá je především jeho textura a také to, jak často ho aplikujeme. Zejména pleť vyžaduje jemnější složení, které nezpůsobí podráždění. Pokožka těla – od hrudníku až po chodidla – toho pak snese mnohem víc, nemusíte se proto bát hrubších zrníček. Četnost použití peelingu závisí na typu pleti. Ti, kdo mají suchou a citlivou pokožku, by měli obličejový peeling provádět jednou, maximálně dvakrát měsíčně. V případě mastnějšího typu pleti je možné i jedno použití týdně. Stejně často můžete aplikovat peeling i na tělo, kde je pokožka mnohem silnější a odolnější, než je tomu u obličeje.

Na závěr hydratace

Hydratace je nedílnou součástí péče o pokožku a ani v rámci exfoliace bychom ji neměli opomíjet.  Po peelingu je pleť žíznivá a připravená na příliv živin. Pro zakončení tohoto ozdravného rituálu sáhněte ideálně po krému se zklidňujícími účinky. Pečující řada Skin Food zajistí vaší pokožce jak potřebnou hydrataci, tak i regeneraci kožních buněk.

Březový sprchový peeling

Stimulující peeling povzbuzující pokožku.
150 ml
219,00Kč

Skin Food Body Butter

Intenzivní péče a výživa i pro velmi suchou pokožku.
12 Hodnocení
150 ml
399,00Kč