„Jak poznám, že mám zralou pleť?“

Nechce se vám už přiznávat, kolikáté narozeniny letos oslavíte?

Nemusíte, je to přece osobní věc, do které cizím uším nic není. Na druhou stranu — vypadat svěže, a nestydět se za to, kolik vám doopravdy je, můžete i v pozdějším věku. Jak ale poznat, že nastal ten správný čas přesedlat na péči o zralou pleť?

Konec invaze!

Říká se, že muži zrají jako víno. Proti tomu se opravdu nedá nic namítat. Ovšem za podmínky, že stejné moudro uplatníte i na ženách. A i když elixír mládí není pro nikoho k mání dodnes, jsme oproti našim předkům v úžasné výhodě: Ve světě krásy totiž trendy velí přirozenost. Takže proč si v touze za věčnou krásou dobrovolně nechat píchat do tváře toxiny, a ještě po předraženém a bolestivém zákroku vypadat jako nepovedené kopie tuctových hereček, když můžete pokojně stárnout v souladu s přírodou? Elegance a pověstná jiskra v oku vám přitom chybět rozhodně nemusí.

Bod zlomu nastává…

Základní dermatologické poučky uvádějí, že fyziologické stárnutí pleti začíná po 25. roce života. Kožní buňky produkují asi o 30 % tuků méně než dřív, postupně se zpomaluje produkce kolagenu, rýsují se první, nejprve mimické vrásky. Nicméně o tom, jak rychle zestárne zrovna vaše pleť, rozhodují nejen biologický věk či genetická výbava, ale do jisté míry i vy sami. Při zdravém životním stylu a jídelníčku (je vědecky dokázáno, že nadměrná konzumace rafinovaných cukrů a sacharidů proces stárnutí urychluje), důsledné čisticí rutině (zapomeňte na to, že půjdete ještě někdy spát bez odlíčení) a dodržováním pravidel bezpečného slunění, si většina z vás v pohodě vystačí s lehčími, vesměs hydratačními přípravky, a to zhruba až do 35. roku.

Silnější kalibr z přírody

Jakmile však s nastupující čtyřicítkou pocítíte, že vaše pleť získává našedlý nádech, obličej osázely pupínky a vějířky jemných linek se hlouběji zarývají (hlavně kolem očí, kde je kůže obličeje ze všech nejtenčí a nejvíc namáhaná), nastává chvíle sáhnout po výživnějším pleťovém příkrmu. My ve Weledě nedáme dopustit na speciální zpevňující řadu Granátové jablko, která díky blahodárné kombinaci oleje z organicky pěstovaného granátového jablka, vzácného arganového oleje, oleje z pšeničných klíčků nebo bambuckého másla, velkoryse posiluje oslabenou texturu pleti a navrací jí pomalu vyprchávající energii. Pro začátek si zkuste naordinovat tandemovou sílu zpevňujícího denního a nočního krému, kterou můžete doplnit třeba zpevňujícím očním krémem. Účinnost? Je prokázaná testováním nezávislého institutu už po necelém měsíci používání.

Zachycení pomíjivého okamžiku rozkvětu

Další gejzír kožních změn vytryskne někdy mezi 40.- 50. rokem života, často ruku v ruce s blížící se menopauzou. Právě fakt, že se pleť po několikaletém období relativního klidu opět bouřlivě proměňuje, bývá jedním z prvních signálů toho, že žena vstupuje do další, fyzicky i emočně vrtkavé etapy. Kontury ztrátou estrogenu povadají, tělo přichází o přirozené zdroje nenasycených mastných kyselin, které mají na starosti zvlhčování. Kůže je na omak hrubší, slabší a celkově vyprahlejší. Ani popraskané a rozšířené cévy či pigmentové skvrny nebývají v tomto období výjimkou. Je toho dost, s čím se pokožka musí najednou vypořádat, proto si botanici Weledy dali obzvlášť záležet, aby objevili základní složku péče pro zralou pleť. A povedlo se! Stala se jí pupalka dvouletá, rostlina pocházející z nehostinných podmínek Severní Ameriky, jejíž květy se otevírají zásadně v podvečer, aby již po čtyřiadvaceti hodinách v tichosti odkvetly. Tento úchvatný okamžik zcela odráží výjimečný přístup ke zralé pleti. Pleťová řada je však obohacená o další klíčové složky, jako je například extrakt z pupečníku asijského a olej z ořechů sancha inchi, které společnými silami stimulují ztracené funkce kožních buněk, posilují kožní bariéru, pomáhají regeneraci, redukují vrásky a zároveň dodávají extra závlahu.

Vzhled, z kterého čiší láska

Je až neuvěřitelné, co pokožka za celý život zvládne. Abyste si její oddanost pojistili ještě na dlouhá léta dopředu, přistupujte k ní vskutku láskyplně, zahrňte jí co nejlepší péčí a naslouchejte jejím potřebám. To je patent na dlouhotrvající krásu!

Granátové jablko zpevňující pleťový olej

Pro viditelně jemnější a rozzářenou pleť.
5 Hodnocení
30 ml
649,00Kč