Zima dětské pleti nesvědčí. Jak ji chránit před vysoušením a podrážděním?

Mrazivé počasí, vítr šlehající do zarudlých tváří, to nejsou ideální podmínky pro citlivou dětskou pokožku. Dopřejte ji citlivou péči.

V chladných měsících je nutné dbát na správnou péči a ochranu citlivé dětské pokožky. Na rozdíl od té dospělé je mnohem jemnější a citlivější. „Udává se, že dětská pokožka je až pětkrát tenčí než ta dospělá,“ upřesňuje dermatoložka MUDr. Lucie Mansfeldová zakladatelka institutu Almiderm. A pokračuje: „Proto musíme zesílit kožní bariéru, která zabraňuje nadměrným ztrátám vlhkosti. Tak fungují speciální mastné krémy a balzámy,“ vysvětluje Mansfeldová.

V zimě je tedy vhodné používat hutnější krémy s vyšším obsahem tuků a olejů. Jako možnou aktivní přísady udává kakaové máslo, které pokožku vydatně hydratuje a dodává jí hebkost. Jako další skvělou přísadu emulzí a balzámů pro suchou a podrážděnou pokožku jmenuje měsíček lékařský, který má na pleť zklidňující a regenerativní účinky.

Je nutné připomenout, že toto doporučení se netýká jen miminkovské pleti, zvláštní péči vyžaduje pokožka až téměř do pubertálního věku. Teprve kolem dvanáctého roku se začíná pokožka podobat té dospělé.

Nezapomeňte na rty!

Mansfeldová upozorňuje na nutnost věnovat speciálním péči nekrytým částem těla, které jsou nejvíce chladem a větrem ohroženy – tedy obličeji, rtům a rukám. „Ideální jsou balzámy, které obsahují hodně hutných látek, které pokožku chrání. Používáme je především na tváře,“ uvádí dermatoložka, s tím, že na rty se hodí používat all in one balzámy nebo oleje.

Pokožku vysušenou mrazem poznáte tak, že se olupuje, svědí a je citlivá na dotek. Jedno opomenutí, může znamenat dlouhodobé problémy. Nezapomeňte, že nestačí krém nanést jen jednou před odchodem z domu. Je to stejné jako s opalovacím krémem. Aby se zabránilo dlouhodobému poškození pleti, je nutné aplikaci krému během pobytu venku několikrát zopakovat. Jen tak zabráníte vysušení pokožky mrazem.

Při výběru vhodné kosmetiky se vždy poraďte s odborníkem. Ten doporučí ty nejšetrnější produkty, jež jsou přizpůsobeny potřebám dětské pleti.

Pro péči o zimní pokožku doporučujeme:

All-in-one měsíčkový balzám

Vyživuje, zklidňuje a chrání dětskou pokožku.
3 Hodnocení
25 g
219,00Kč

Coldcream

Ochranný krém pro suchou pokožku
3 Hodnocení
30 ml
279,00Kč