Suchá chodidla

Správná péče o suchá chodidla

Naše nohy jsou pod neustálým tlakem a málo kdy jim věnujeme dostatečnou péči. Přestože nás v zimě jejich vzhled nemusí příliš zajímat, během léta toužíme po hladkých a hebkých chodidlech. Suchá a rozpraskaná kůže chodidel bohužel není ničím neobvyklým, na vině je především nedostatek hydratace a výživy. Významnou roli však hraje také zvýšená námaha, a to především u lidí, kteří na nohou tráví podstatnou část dne. Na rozdíl od zbytku těla má pokožka nohou méně mazových žláz, které by jí poskytly důležitou ochrannou vrstvu. V důsledku toho není vůbec jednoduché vlhkost v této oblasti udržet a chodidla tak mají sklon být suché, hrubé a jsou náchylné k tvorbě mozolů. Pružnosti a vláčnosti pokožky, která si udrží maximum hydratace, ale lze snadno dosáhnout i vlastními silami. Stačí jen trocha péče!

Inspirovat se můžete také našimi 5 tipy, jak suchým chodidlům zabránit:

  • 1. Nohy si myjte nejlépe vlažnou vodou. Horká voda může pokožku zbytečně vysušovat.

  • 2. Noste prodyšnou obuv, která zabraňuje nadměrnému pocení nohou. Doma je nejlepší boty sundat úplně a nechat nohy „dýchat“.

  • 3. Vyhněte se dlouhým koupelím s hodně pěnivými produkty, které pokožku zbytečně vysušují.

  • 4. Chraňte své nohy před chladem. Stejně jako pleť obličeje, i pokožka nohou vyžaduje ve studeném počasí zvláštní pozornost.

  • 5. Dbejte na pitný režim. Toto obecné pravidlo platí pro pokožku celého těla, včetně kůže na nohou. Dobré je také vyhýbat se alkoholu a nikotinu.

Intenzita a pravidelnost

Kromě přirozené predispozice hraje péče klíčovou roli v tom, jak budou naše nohy vypadat. Dbát bychom měli především na intenzitu a pravidelnost, díky nim si pak za parných dnů bez obav můžeme nazout otevřené sandály. Přírodní kosmetika Weleda představuje účinného všestranného pomocníka – na živiny bohatý krém Skin Food, který dodá chodidlům dávku hydratace a ochrání je před popraskáním. Pro maximální účinek doporučujeme krém aplikovat v silnější vrstvě nejlépe večer před spaním. Pokud chcete svým chodidlům dopřát péči i během dne, perfektně vám poslouží Balzám na nohy. Nejenom, že o namáhanou pokožku pečuje, zároveň ji příjemně provoní éterickými oleji z rozmarýnu a levandule a má deodorační účinky. Zmírní pocení chodidel, zanechá je sametově jemná a omezí vznik otlaků.

Úleva pro chodidla

Nejprve nohám dopřejte koupel – do vlažné vody můžete přidat i některou z našich koupelí , například osvěžující citrusovou nebo prohřívající rozmarýnovou. Lázeň si užívejte alespoň 10 až 15 minut. Poté na osušené nohy naneste krém Skin Food a vmasírujte ho do pokožky jemnými krouživými pohyby. Ideální je nechat silnější vrstvu krému působit přes noc pod lehkými bavlněnými ponožkami.

Balzám na nohy

Osvěží a zjemní unavenou, suchou pokožku nohou.
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
75 ml
229,00Kč

Skin Food

Univerzální přírodní hydratační krém pro velmi suchou až hrubou pokožku.
???global.nreviews.label???
???global.nreviewsmultiple???
75 ml
249,00Kč