Nejlepší báze pod make-up?

Vyzkoušejte Skin Food krém

Ať už se líčíte pravidelně nebo jen na důležité události, jistě vždy chcete dosáhnout bezchybného a dlouhotrvajícího vzhledu.

Pokud jsme si tipnuli správně, pak je pro vás podkladová báze klíčovým produktem.

Slouží totiž jako základ, který vyhlazuje pleť, minimalizuje viditelnost pórů a připravuje pokožku na aplikaci make-upu. Jenže jak vybrat tu nejlepší bázi pod make-up? Roli hraje více faktorů. Zjistěte, které to jsou a objevte tipy specialistů, jak bázi pod make-up správně aplikovat.

Na co se při výběru báze pod make-up zaměřit

 1. Typ pleti

Pro dosažení nejlepšího možného výsledku je důležité zvolit produkt, který odpovídá specifickým potřebám vaší pleti.

 

 • Suchá pleť potřebuje hydrataci za všech okolností. Zaměřte se proto na hydratační podkladové báze, které zabrání loupání make-upu, pleti dodají potřebnou vlhkost a zamezí pocitu staženosti.

 • Pro mastnou pleť je vhodnější matující podkladová báze, která zlepšuje výdrž make-upu, reguluje produkci kožního mazu a zabraňuje lesku. „Skin Food od Weledy používám už několik let a dokáže opravdu zázraky. Je dostupný také ve verzi Light, kterou používám při líčení normální nebo i mastnější pleti,“ popisuje Hristina Georgievska, profesionální make-up artistka.

 • Podkladová báze pro zralou pleť by měla nabízet jak hydrataci, tak anti-aging benefity. Zároveň by měla být schopna vyhladit jemné linky a vrásky pro rovnoměrnější aplikaci make-upu.

Máte-li normální pleť, můžete experimentovat s různými typy bází, od hydratačních po matující, podle toho, jaký efekt chcete dosáhnout. Stále je však důležité, aby měly šetrné složení a hydratační či výživné benefity.

2. Problémy s pletí

Pokud se potýkáte s akné, červenými skvrnami nebo hyperpigmentací, hledejte bázi, která nabízí specifické řešení těchto problémů, například zklidňující složky nebo depigmentační efekt pro vyrovnání tónu pleti.

3. Složení podkladové báze

Kvalitní báze pod make-up hraje v celkovém vzhledu a zdraví pleti důležitou roli. Vybírejte proto z podkladových bází s přírodními složkami, které jsou šetrné k pokožce a podporují její zdraví. Vyhněte se bázím obsahujícím agresivní chemikálie, slikony nebo parabeny, které mohou pokožku dráždit.

4. Aplikace a komfort

V dnešní uspěchané době je na vzestupu tzv. skin streaming neboli zjednodušení rutinní péče o pleť. Čím dál více lidí proto vyhledává hybridní beauty produkty, které svou „zkrášlovací“ funkci spojují s pečujícími účinky. Přesně takové jsou přírodní krémy Skin Food a Skin Food Light. Vaše tvář bude v jednom kroku nejen perfektně hydratovaná, ale také dokonale připravena na nalíčení.

5. Váš cíl

Při výběru podkladové báze se zamyslete nad tím, jakého efektu chcete líčením dosáhnout. Přirozený nude make-up je práce pro klasický Skin Food krém zatímco na večerní glow effect je perfektní Skin Food Light. „Glow effect vypadá na pokožce velmi zdravě, používám k jeho vytvoření Skin Food, který nanáším ve finální fázi líčení jen jemným vpracováním na povrch pokožky na lícní kosti a na kořen nosu,“ popisuje profesionální make-up artistka Hristina Georgievska.

Proč používat podkladovou bázi pod make-up?

Hlavní úlohou podkladové báze je příprava pleti na aplikaci make-upu, zlepšení jeho přilnavost a zvýšení výdrže během celého dne. Pokud navíc zvolíte Skin Food Light, poskytnete pleti pořádnou dávku hydratace a podpoříte její přirozenou ochrannou bariéru.


Další úlohou kvalitní báze pod make-up je schopnost vyrovnat texturu pleti, minimalizovat viditelnost pórů, jemných linek a vrásek, a poskytuje hladký povrch pro aplikaci make-upu. Právě tyto vlastnosti umožňují lepší a rovnoměrnější nanášení.

Jak používat podkladové báze

Pro dosažení co nejlepšího efektu postupujte následovně:

 1. Nejdříve aplikujte denní pleťový krém.

 2. Poté naneste prsty bázi na celý obličej. Chvíli počkejte, než se vstřebá.

 3. Naneste make-up.

Nebo rovnou aplikujte univerzální krém z řady Skin Food a přejděte ke kroku číslo tři.

Co na Skin Food říkají make-up experti, odborníci a VIP osobnosti?

Ikonický krém Skin Food patří mezi nejdoporučovanější báze pod make-up Make-Up Institutem Prague. „Tento produkt si ceníme pro svou schopnost hydratovat a dodávat pleti zářivý a svěží vzhled, což je klíčové pro dosažení dokonalého make-upu. Jeho univerzálnost pro různé typy pleti ho umožňuje make-up artistům používat v širokém spektru situací a na různých klientech,“ říká Markéta Davidovich, zakladatelka a majitelka Make-Up institute Prague na pražských Vinohradech.

 

Podle průzkumu, kterého se během prosince 2023 zúčastnilo 102 make-up artistů a vizážistů, kteří prošli kurzy MUIP, je Weleda Skin Food ideálním primerem. Za must have každého make-up kitu jej považuje 86 % dotázaných profesionálek a 92 % jich Skin Food doporučuje svým kolegům, ale i rodině a přátelům.

 

V hodnocení dalších parametrů udělily make-up artistky produktu Skin Food následující ohodnocení:

 • rozjasnění pleti – 4,41 z 5 možných

 • vyživení pleti – 4,57 z 5 možných

 • hydratace pleti – 4,52 z 5 možných

 • příjemná vůně produktu – 8,52 z 10 možných

„Skin Food od Weledy používám už několik let a dokáže opravdu zázraky. V okamžiku připraví pleť, sjednotí ji, poradí si i s rozšířenými póry a také ji dokonale rozzáří. Je dostupný také ve verzi Light, kterou používám při líčení normální nebo i mastnější pleti,“ popisuje Hristina Georgievska, profesionální make-up artistka.

„Skin Food je pro mě úplný základ. Mám ho s sebou pořád v tašce. Jako bázi pod make-up ho používám každý den a taky večer, když se líčím na představení. Čím dál častěji se na natáčení setkávám s tím, že spousta maskérek používá Skin Food předtím, než mě nalíčí,“ popisuje svou zkušenost se Skin Food filmová a divadelní herečka Lenka Dolanská Vlasáková.

Jako primer si Skin Food oblíbila i modelka, česká Miss Earth 2015 a influencerka Karolína Mališová. „Ten krém miluji, je bohatší a hutnější, pleť skvěle vyživuje a chrání. Když chci dosáhnout Instashine vzhledu, nanáším jej na vyvýšené části obličeje – lícní kosti, špičku nosu a pod obočí, prostě na ty části, které chci zdůraznit. Pleť je pak krásně zářivá a působí svěže,“ prozrazuje Karolína svůj trik na dokonale prozářenou pleť.

Skin Food krém velmi oceňuje také Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist: „Má přírodní BIO složení, pokožku hydratuje, rozjasňuje a vyživuje, navíc je vyloženě multifunkční: je perfektní jako podkladová báze pod make-up, uděláte si z něj hydratační obličejovou masku, použít jej můžete na všechna suchá místa na těle.“

 

Skin Food

Nejdoporučovanější báze pod make-up Make-Up Institutem Prague.
87 Hodnocení
30 ml
169,00Kč

Skin Food Light

Osvěžující krém s lehkou texturou dodává pokožce okamžitou hydrataci.
6 Hodnocení
30 ml
169,00Kč

Skin Food Lip Butter

Bohatá textura s lanolinem dodá rtům kouzelný lesk a postará se i o první pomoc pro suché rty.
8 ml
169,00Kč

Skin Food make-up glow effect set

Glow effect podtrhuje přirozenou krásu, rozjasní pleť a je to vyhledávaný trend a velmi oblíbený make-up look.
sada
599,00Kč