Měsíček lékařský: oranžový štít pro (nejen) dětskou pokožku

Měsíček lékařský je již 50 let klíčovou rostlinou řady produktů Weledy pro péči o dětskou pokožku. Dětskou kůži chrání a posiluje, a je proto doporučován odborníky z řad pediatrů i dermatologů.

Měsíček lékařský je nejen populární okrasnou rostlinnou našich zahrad, ale zároveň jednou z nejvšestrannějších a nejúčinnějších léčivých rostlin, které podporují přirozené zdraví pokožky. Tato bylina se zářivě žlutými, oranžovými či červenými květy obsahuje mnoho cenných živin, například karotenoidy, flavonoidy a triterpenoidní saponiny či vitamín C. Aktivní látky obsažené v měsíčku intenzivně regenerují a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy a flavonoidy chrání kůži před nepříznivými vnějšími vlivy. Měsíček je tedy nejvíce ceněn pro své posilující a ochranné účinky, kterými pečuje o zdraví a vitalitu kůže. Navíc zklidňuje pokožku, která ztratila rovnováhu a je vysušená nebo příliš namáhaná. Svými regeneračními a ochrannými schopnostmi předčí ostatní rostliny, zasahuje totiž až do hlubokých vrstev kůže. Měsíček pokožku zahaluje do ochranné vrstvy, posiluje ji, léčí a podporuje její strukturu a odolnost.

Díky svým zklidňujícím účinkům je měsíček ideální také pro citlivou pokožku novorozenců a batolat, ale také pro každodenní péči o kůži i starších dětí. Pomáhá rozvíjet odolnost a obranyschopnost mladé kůže, zklidňuje podrážděnou pokožku, pomáhá hojit oděrky i poranění, tlumí zánět. „Měsíčkový krém, ideálně i s obsahem zinku, je skvělý na plenkovou dermatitidu, která je jedním z nejběžnějších kožních problémů miminek,“ doplňuje MUDr. Kateřina Konopásková, lékařka pro děti a dorost z Fakultní nemocnice Motol v Praze a členka týmu Opatovské pediatrie.

„A ideální je měsíček také při léčbě atopického ekzému, který je poměrně běžný u předškolních dětí. Je totiž protizánětlivý a může pomoci předcházet vzniku velkých ekzémových ložisek,“ dodává MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatoložka a zakladatelka institutu Almiaderm, s tím, že výhodou měsíčku je i fakt, že tak často nezpůsobuje kontaktní alergické reakce, narozdíl například od oblíbeného heřmánku.

 

V biodynamické lékárničce, která je jedním z pilířů značky Weleda, hraje měsíček klíčovou roli. Jedním z příkladů je právě i měsíčková řada produktů pro péči o dítě, jimž tato zářivá bylina propůjčuje své zklidňující účinky. Měsíček používaný pro produkty Weleda se pěstuje zejména v největší biodynamické léčivé zahradě v Evropě na jihu Německa. Slouží jako základ tinktur a bylinných extraktů pro více než třicet léčiv a přírodních kosmetických produktů značky Weleda.

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
68 Hodnocení
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
6 Hodnocení
30 ml
129,00Kč

Měsíčkový dětský olej

Šetrný k dětské pokožce
200 ml
319,00Kč

Měsíčková kojenecká koupel

Šetrně myje a vyživuje jemnou dětskou pokožku
79 Hodnocení
200 ml
319,00Kč