Rodina

Masáže během těhotenství

Tipy a techniky pro vědomé sblížení a uvolňující partnerskou masáž

Masáže jsou skvělým způsobem, jak si během těhotenství můžete udělat čas sami na sebe. Nejen, že zlepší vaši celkovou pohodu, ale navíc vás propojí s miminkem i vaším tělem.

Masáže, které vás uvolní

Během těhotenství prochází vaše tělo změnou. Jak děťátko roste, vaše bříško se začíná zvětšovat a zakulacovat, což způsobuje roztahování pokožky. Přestože jde o náročné období, nezapomínejte, že jste krásná taková, jaká jste a že brzy darujete život tomu, kdo ve vás roste. Během tohoto výjimečného času si najděte chvilku jen pro sebe. Hýčkejte své tělo, které právě teď vykonává neuvěřitelné věci!

Nějakou dobu potrvá, než se přizpůsobíte změnám, které vás čekají. Dopřejte si proto čas a naslouchejte svému tělu i mysli.

Každá nastávající maminka potřebuje čas a klid, aby se mohla přizpůsobit změnám, které se v jejím těle odehrávají. Po obzvlášť vyčerpávajících dnech přinese tělu i duši tolik potřebnou úlevu citlivá masáž. Zhluboka se nadechněte, pomalu vydechněte a zeptejte se sama sebe: „Co právě teď potřebuji?“ Najděte si ve své každodenní rutině chvilku, kterou věnujte jen sobě. Odpočiňte si od práce, domácích povinností, předporodních prohlídek a plánů do budoucna a vytvořte si doma oázu pohody, kterou umocní uvolňující masáž bříška.

Sbližování s miminkem

Pro nastávající rodiče představuje jemný dotek jeden z dalších způsobů, jak se sblížit s miminkem, a ještě víc si tak uvědomit jeho přítomnost. Bondingová masáž pomáhá posílit spojení mezi vámi a děťátkem, které vaše něžné pohyby cítí. Díky tomuto krásnému těhotenskému rituálu se buď uklidní, nebo začne aktivně reagovat, přičemž obojí je naprosto normální. 

Partnerská masáž: Smyslný rituál pro nastávající rodiče

Rituály navozují pocit bezpečí a jistoty. Jsou to právě tyto zvláštní, pravidelně se opakující okamžiky, které sbližují, uklidňují a pomáhají budovat důvěru – a to platí jak pro vaše dítě, tak i pro vás. Rituály jsou jako malé, pevné body v každodenním životě. A partnerská masáž představuje ideální způsob, jak sdílet něhu a vyjádřit intimitu – zkuste z ní vytvořit domácí rutinu o víkendu nebo po náročném dni. Můžete tak trávit čas jako rodina ještě před narozením dítěte. Stačí se jen zamyslet, kterou část těla byste zrovna potřebovali promasírovat. Budou to bedra, nebo spíš ruce či nohy?

Jaké produkty si vzít k ruce?

O tom, jaký produkt zvolit, rozhoduje především to, čemu dáváte přednost – vybrat si můžete buď masážní olejíček, nebo voňavé tělové máslo, které díky esenciálním olejům zapůsobí také na vaše smysly. Všechny tělové oleje a mléka od Weledy jsou vhodné pro každou pokožku a vyhovují i nastávajícím maminkám. Pokud bychom ale mohli některý z nich vyzdvihnout, pak bychom vám doporučili Těhotenský olej na strie a Těhotenské pěstící máslo, které jsme vyvinuli speciálně pro potřeby pokožky v těhotenství.

Nejlepší je následovat intuici a vybrat si takový pečující produkt, který splňuje to, co od něho právě očekáváte. Naneste ho na pokožku a krouživými pohyby masírujte bříško ve směru hodinových ručiček. Protože je během těhotenství vyvíjet tlak také na vaše prsa, stehna a hýždě, uvolněte jejich promasírováním ztuhlé svaly a zmírněte tak napětí.

Jakou kosmetiku zvolit v těhotenství?

Těhotenské pěstící máslo

Naše Těhotenské pěstící máslo vyživuje pokožku a dodává jí dlouhotrvající hydrataci. Inovativní složení obsahuje extrakt z pupečníku asijského a je obohaceno o cenné bio bambucké a kakaové máslo a bio jojobový a slunečnicový olej. Extrakt z pupečníku asijského dokáže v kombinaci s pravidelnou masáží zlepšit pružnost pokožky a pomáhá předcházet vzniku strií, přičemž zmenšuje viditelnost těch, které se na kůži už objevily. Masáže pomáhají po porodu snížit viditelnost již vzniklých strií. Příjemná textura másla, která při kontaktu s pokožku roztaje, se snadno roztírá a okamžitě vstřebává, takže se hned po masáži můžete obléknout. Jemná květinová vůně navozuje pocit klidu a sebejistoty.

Těhotenský olej na strie

Pečlivě vyvinuté složení obsahující rostlinné výtažky a přírodní esenciální oleje je vhodné pro každodenní péči o pokožku. Tělové oleje obecně se aplikují na vlhkou pokožku ideálně hned po osprchování, díky čemuž se lépe vstřebají a nezanechají po sobě mastný film. Stačí pár kapek rozehřát v dlaních a pak jemně promasírovat bříško.

Těhotenské pěstící máslo a Těhotenský olej na strie od Weledy se používají ideálně v kombinaci s masáží, která funguje jako prevence strií a jsou vhodné i pro jemnou masáž bříška.

Jak masírovat pokožku v těhotenství a po porodu

  1. Jemně masírujte oblast kolem pupíku ve směru hodinových ručiček a s každým pohybem dělejte stále větší kolečka. Poté pokožku táhlým pohybem hlaďte směrem dolů k levému stehnu. Třikrát opakujte.
  2. Zaměřte se na prsa. Krouživými pohyby masírujte každé ňadro zvlášť, přičemž postupujte až k bradavce. Samotnou bradavku nemasírujte. Třikrát opakujte.
  3. Přesuňte svou pozornost k nohám. Konečky prstů táhlým pohybem postupujte od kolen přes stehna až k pasu. Poté dlaní a za vyvinutí trochu silnějšího tlaku postupujte zpět ke kolenům. Opakujte třikrát až pětkrát.
  4. Postavte se a uvolněte se. Dlaně přiložte na bedra blízko ke kostrči. Dlaní za vyvinutí silnějšího tlaku táhněte od beder směrem dolů po hýždích, podobně jako při masáži stehen. Poté roztáhněte prsty a vnímejte konečky prstů, kterými táhněte po pokožce zpět směrem nahoru. Opakujte třikrát až pětkrát.

Těhotenské pěsticí máslo

Máslo přináší okamžitou úlevu a příjemný pocit, pokožka je hebká.
50 Hodnocení
150 ml
469,00Kč

Těhotenský pěsticí olej na strie

Brání vzniku strií a stará se o hladkou, elastickou a pružnou pokožku.
4 Hodnocení
100 ml
469,00Kč