Rodina

Jakou kosmetiku zvolit v těhotenství?

Přírodní kosmetika je účinná a bezpečná i v těhotenství

Všichni víme, že chemické složky v kosmetice nejsou pro naše zdraví dobré. O to větší nebezpečí pak představují pro těhotné ženy. Ty musí myslet na to, že vše, co na svou pokožku nanesou, ovlivní i dítě procházející důležitou etapou svého vývoje. Bohužel ne každá žena má bezproblémovou pokožku a vlasy, s těhotenstvím navíc přibývá nežádoucích stavů ovlivňujících nejen její fyzické rozpoložení, ale i vzhled. Nastává tak ten pravý čas sáhnout po bezpečné a šetrné kosmetice.

Přírodní složení

Přírodní kosmetika zažívá v posledních letech obrovský boom i díky těhotným ženám, které se stále častěji vzdávají konvenčních přípravků plných chemie. Vzhledem k tomu, že většina kosmetických výrobků bývá nanášena přímo na kůži, mohou nebezpečné látky procházet epidermální bariérou do spodní vrstvy kůže (dermis). To pak může negativně ovlivnit nejen zdraví ženy, ale i stav miminka. Přírodní kosmetické produkty obsahují pouze šetrné složky s pozitivními účinky na tělo a duši, a nabízí tak bezpečnou variantu každodenní péče.

Pleťová rutina

Pleť prochází během těhotenství vlivem hormonálních změn náročnými zkouškami a vyžaduje vyšší pozornost. Pokud máte mastnější pleť, může vás potrápit akné na tváři, ale i hrudníku či zádech. Prohloubit se také mohou problémy se suchou či ekzematickou pokožkou. Na místě je pravidelné čištění a hydratace pleti, které předejdou nepříjemnostem a udrží vaši pleť zdravou a krásnou i v tom nejnáročnějším období. Mandlová kosmetická řada od Weledy je určena především nastávajícím maminkám. Neparfemované složení – které stabilizuje ochrannou bariéru pleti, hydratuje a tiší podráždění – vám pomůže o citlivou pokožku náležitě pečovat.

Prevence strií

Ženské tělo má úžasnou super schopnost, a to přizpůsobit se neustálým změnám – pokožka se napíná s tím, jak roste samotné miminko, což s sebou přináší i vedlejší efekt v podobě jizviček. Strie nejsou novinkou ani pro ženy, které nikdy nerodily, budoucí maminky se s nimi ale setkají na 99 %. Ve většině případů se dá jejich vzniku zabránit prevencí: pravidelnou masáží problémových partií. Na tu si můžete přizvat i přírodní olejíček nebo speciálně vyvinutý Těhotenský pěstící olej na strie od Weledy, jenž obsahuje vitamín E a extrakt z arniky, který brání vzniku nových strií. Výhodou oleje je i to, že dokáže eliminovat již vytvořené strie, a to až do 18 měsíců od jejich vzniku. Sáhnout můžete také po produktech z řady Růže, jež harmonizují přirozenou rovnováhu pokožky a zahalí vás omamnou vůní růžových květů.

Řešení pocení

Ve výčtu nežádoucích efektů těhotenství nechybí ani nadměrné pocení, které navíc ženy doprovází i v nočních hodinách. Na vině je nárůst hladiny hormonů, přirozeně se zvyšující tělesná teplota, ale i zátěž v podobě rostoucího miminka. V normální situaci by každá žena, jen aby zkrotila nepříjemný zápach a dosáhla příjemného osvěžení, sáhla po účinném antiperspirantu. V těhotenství to ale není tak jednoduché. Většina běžných antiperspirantů a deodorantů obsahuje hliníkové soli, které se prokazatelně hromadí v těle a zvyšují oxidativní stres, čímž mohou přispět ke zvýšení rizika vzniku rakoviny. Kromě toho jsou výrobky obvykle plné toxických látek (jako jsou ftaláty, parabeny, silikony či syntetické vůně), které mohou být obzvlášť v těhotenství velmi dráždivé. Pocení se dá řešit i přírodní cestou, a to deodoranty a roll-ony od Weledy s nádherně vonícími esenciálními oleji. Jejich výhodou je, že nezabraňují přirozenému pocení, díky němuž se tělo zbavuje škodlivin, ale eliminují bakterie na povrchu kůže, které jsou zodpovědné za nepříjemný zápach. Jejich účinnost vydrží až 24 hodin. 

Bezpečný pobyt na slunci

Opalování v těhotenství je vcelku kontroverzním tématem. Mnoho odborníků je zásadně proti: zejména v prvním trimestru vede dlouhodobý pobyt na slunci k přehřívání, které může negativně ovlivnit vývoj plodu. Navíc bývá citlivá pokožka těhotných žen náchylnější k tvorbě pigmentových skvrn. I přes to, že se nebudete cíleně opalovat, v letních měsících se slunečním paprskům jen těžko vyhnete. Konvenční opalovací produkty ale obsahují chemické UV filtry pronikající hluboko do pokožky a následně i do krevního oběhu. Ideální variantou jsou přírodní opalovací krémy s minerálními UV filtry, jako je oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý, které se na rozdíl od těch chemických do pokožky nevstřebávají.

NAŠE PRODUKTY PÉČE O TĚHOTNÉ A MAMINKY S TRADICÍ JIŽ 20 LET

Těhotenské pěsticí máslo

Máslo přináší okamžitou úlevu a příjemný pocit, pokožka je hebká.
50 Hodnocení
150 ml
469,00Kč

Těhotenský pěsticí olej na strie

Brání vzniku strií a stará se o hladkou, elastickou a pružnou pokožku.
4 Hodnocení
100 ml
469,00Kč

Balzám na bradavky

Rostlinné oleje, lanolin a včelí vosk zjemňují citlivou pokožku a uzamykají v ní hydrataci.
5 Hodnocení
25 g
319,00Kč

BIO Čaj pro kojící ženy

Lahodná směs organického bylinkového čaje pro kojící matky
3 Hodnocení
40 g
129,00Kč

Olej na masáž prsů

Uvolňuje a zklidňuje napjatá prsa.
50 ml
319,00Kč

Olej na masáž hráze

Zlepšuje pružnost a odolnost pokožky.
50 ml
319,00Kč

Příprava na porod

Celé těhotenství spěje k jedinému: narození miminka. Aby porod proběhl přirozenou cestou, samozřejmě na 100 % neovlivníte, je však vhodné své tělo na tuto namáhavou událost dopředu připravit. Pravidelná masáž hráze podporuje její elasticitu a tím eliminuje nutnost nástřihu a riziko natržení. Nastávající maminka by ji měla začít praktikovat přibližně ve 34. týdnu těhotenství. Pro masáž můžete využít přírodní Olej na masáž hráze s  vitamínem E, jenž uvolňuje pokožku hráze a zlepšuje její pružnost.