Rodina

Proč rodiče a porodní asistentky po generace spoléhají na měsíčkový kojenecký olej

Všestranný produkt plný přírodních složek. Jeden olej, který je možné použít třemi způsoby: péči o dětskou pokožku, šetrné čištění v oblasti plenek a masáže vašeho miminka. Rodiče a porodní asistentky po generace používají měsíčkový kojenecký olej, který je bez parfemace a obsahuje sezamový olej a výtažky z měsíčku. A slaví už 60. narozeniny!

Když novorozenci přijdou na svět, potřebují teplo a pocit bezpečí.  Jemná pokožka miminek není po narození plně vyvinutá. I když je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka, hraje pokožka dítěte významnou úlohu již od prvního dne: musí chránit celý organismus. Zároveň slouží jako bariéra mezi vnitřním a vnějším světem. Kvalitní péče o dětskou pokožku je pro její správný vývoj velmi důležitá.

Jemná pokožka miminek není po narození plně vyvinutá.

Přivítání novorozence s rostlinným olejem

Podle antroposofického pohledu na život děti do těla postupně rostou během prvních let života. Vnímají své okolí smysly a učí se, jak se odlišit od zbytku světa. Dětská pokožka není v porovnání s pokožkou dospělého člověka plně vyvinutá. Z tohoto důvodu by obsažené ingredience měly být zaměřeny na zvláštní potřeby dětské pokožky. Pokud pokožku vašeho dítěte lehce natřete olejíčkem nebo jí dopřejete jemnou masáž, pomůžete jejímu správnému vývoji a zároveň dítě podpoříte v tom, aby začalo vnímat své tělo. Masáže navíc posilují vazbu mezi rodičem a dítětem. Miminka mají díky masáži pocit bezpečí a stability a mohou se tak doslova cítit dobře ve své kůži.

Když novorozenci přijdou na svět, potřebují teplo a pocit bezpečí.

Čím jsou rostlinné oleje výjimečné?

Prostřednictvím fotosyntézy rostliny přeměňují energii ze slunečního záření do molekul cukrů, které se následně mění na lipidy a ukládají se do semen rostlin. Jednodušeji, rostliny absorbují sluneční světlo. Při zpracování se lisují semena a jádra a výsledkem je získání vzácného oleje. Weleda při výrobě měsíčkového kojeneckého oleje vždy používala sezamový olej. Ten obsahuje přírodní antioxidanty, mezi které patří vitamin E. Snadno se vstřebává do pokožky a podporuje správnou funkci zdravé kožní bariéry.

Neparfemovaný měsíčkový kojenecký olej od roku 1959

Osvědčená dvojka v péči o dětskou pokožku již 60 let: měsíček a sezamový olej

Měsíček (také známý jako měsíček lékařský, zlatý květ, Mariino zlato) je jako lapač slunečních paprsků. Jeho zářivé květy se za sluncem otáčí od června do pozdního podzimu. Během tohoto dlouhého období květu rostlina neustále roste a dokazuje nám tak svou nesmírnou vitalitu. Měsíček absorbuje sluneční záření a teplo a mění je do ochranných a regenerační sil, které jsou obzvláště vhodné pro jemnou, odřenou nebo podrážděnou pokožku.

Tato rostlina chrání citlivou dětskou pokožku a její složky plné energie odstraňují první známky zarudnutí. Je tedy mnohem lepší k očištění pokožky použít jemný vyživující olej než přípravky, které pění a zarudlou pokožku mohou podráždit.

Měsíčkový kojenecký olej v dříve a nyní

Mnoho generací porodních asistentek, matek a otců oceňuje jednoduché a efektivní účinky měsíčkového kojeneckého oleje:

„Já jsem jeho velká fanynka! Mé dvě dcery jsou již starší a obě olej používají. Líbí se mi, že má olej více využití. Je ideální na masáže, šetrné čištění v oblasti plenek a čištění pokožky. Obě dcery jsem porodila ambulantně a po pár hodinách od porodu jsem šla domů. Musela jsem tedy bez pomoci lékařů řešit smolku (mekonium). Olej mi byl velkým pomocníkem, protože bez něj by bylo velmi složité smolku z jemné pokožky odstranit. V období plenek byl skvělý během čištění pokožky a také pro její výživu. Takže pro mě je to produkt 3-v-1: masáže, péče a čištění.“

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
68 Hodnocení
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový dětský olej

Šetrný k dětské pokožce
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
6 Hodnocení
75 ml
209,00Kč

Měsíčková koupel s bylinami

Pomáhá děťátko uklidnit a uvolnit po náročném dni.
200 ml
319,00Kč

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
319,00Kč