Krása

Suché rty? Pečujte o ně tak, jak si zaslouží!

Pomoc při ochraně a péči skutečně potřebují. Pokožka rtů je totiž mnohem tenčí, než kdekoliv jinde na našem těle, navíc nemá prakticky žádný hydrolipidový film ani mazové žlázy, a proto tíhne k dehydrataci a následnému popraskání.

Za jejich růžové zbarvení vděčíme správě fungujícímu krevnímu oběhu a chránit je musíme především před vnějšími vlivy. Chlad, teplo a vítr jsou pro ně obzvlášť velkou výzvou, stejně jako výrazné změny teplot či suchý vzduch v místnostech, který mají na svědomí klimatizace a topení. Nic z toho naše rty zkrátka a dobře nemají rády.

Pokožka rtů má slabou přirozenou ochranu před ztrátou vlhkosti.

Snadno zapomínáme na to, že jsou pro nás rty velmi důležitým nástrojem, který funguje k propojení našeho nitra s vnějším světem. Můžeme díky nim mluvit, zpívat, pít i jíst (někdy i velmi kořenitá jídla). Zkrátka a dobře je používáme tak často, že si na ně ani nevzpomeneme. Někdy je bezděčně koušeme, tiskneme či navlhčujeme slinami… A i to jsou důvody, kvůli kterým bývají suché a napjaté. Stres obecně na ně má velký vliv a to nejen kvůli častému okusování.

Stresové hormony dokážou měnit charakter našich slin, což je důsledkem změněné aktivity v zažívacím systému. Stálý stres tak může způsobovat „sucho v ústech“ a to proto, že naše tělo na tíživé pocity reaguje omezenou produkcí slin.

Díky přírodním produktům od Weledy můžete jemnou a citlivou pokožku rtů ochránit před dehydratací a popraskání – ovšem jen v případě, že je způsobují vnější vlivy. Stresové faktory a pocit napětí musíte vyřešit zevnitř. Jen tak se totiž obnoví rovnováha mysli, těla i ducha.

Na velmi suché nebo popraskané rty

Skin Food Lip Butter