Tajemství dětské pokožky

Smyslový orgán a ochranná vrstva

Dětská pokožka je vysoce citlivá, tenká a vyžaduje zvláštní ochranu. Po porodu ztrácí vaše dítě ochranné teplo mateřského těla a jedinou bariérou mezi ním a okolním světem je jeho pokožka. Aby mohla plnit svou důležitou úlohu, potřebuje pokožka speciální pomoc.

Speciální charakter dětské pokožky

Dětská pokožka je pětkrát tenčí než pokožka dospělých, což znamená, že rychleji absorbuje látky aplikované externě a reaguje citlivěji. Pokožka vašeho dítěte se neustále vyvíjí a postupně nabízí zvýšenou ochranu před vnějšími vlivy. Musí se také rozvíjet funkce kyselého kožního pláště a bariéry. A protože potní žlázy ještě nejsou plně utvořeny, malé tělíčko se pokouší regulovat svou tepelnou rovnováhu nezávisle.

Po narození děti potřebují teplou a ochrannou pokrývku. A to nejen co se týče přírodních a prodyšných materiálů, které se používají k zakrytí a oblečení dítěte, ale také obzvláště jemné kosmetické výrobky které pečují o velmi jemnou pokožku novorozenců. 

„Vaše děťátko se o světě naučí mnohé díky pokožce. S každým dotekem najde dítě v tomto novém životě nový orientační bod.“

Jaký druh péče potřebuje pokožka vašeho dítěte?

Klíčový bod: v prvních měsících je důležité to s přípravky používanými pro pokožku vašeho dítěte nepřehánět. Tímto se můžete mnohému vyvarovat – například vaše dítě nepotřebuje pěnu. Jedna koupel týdně je v prvních měsících dostačující a v ostatních dnech můžete dítě omýt navlhčenou měkkou flanelovou žínkou. Po mytí nebo koupeli ochrání pokožku vašeho dítěte Měsíčkové tělové mléko, které mu také dodá vlhkost. Oblast plenek je nejcitlivější částí těla. Teplé a vlhké prostředí je živnou půdou pro růst bakterií.

 

Při každém přebalování je dobré, aby byla pokožka omyta teplou vodou, osušena měkkým ručníkem a poté ošetřena několika kapkami neparfémovaného Měsíčkového dětského oleje. Pro pokožku v oblasti plenek je také dobré, pokud necháte dítě na chvíli bez plenky. Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny poskytuje ochranu a předchází opruzeninám.

Otázka složení

Vzhledem k tomu, že je dětská pokožka speciální, musí být výrobky určené k její péči přizpůsobeny jejím potřebám. Malé množství vysoce kvalitních přírodních složek je to pravé: složení rostlinných olejů se podobá složení hydrolipidní vrstvy kůže. Výrobek se tedy mísí s přirozeným ochranným filmem na pokožce a díky přírodním složkám nevzniká nepropustná vrstva. To znamená, že jemná pokožka může dýchat a vyvíjet se, zatímco je chráněna našimi přírodními výrobky.

 

Řada Weleda pro péči o dítě obsahuje pouze vysoce kvalitní složky a poskytuje jemné dětské pokožce v této důležité fázi života a vývoje vše, co potřebuje.

„Jemná dětská pokožka je velmi speciální. Potřebuje hodně tepla a ochrany.“

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
299,00Kč

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
1 Hodnocení
200 ml
299,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
1 Hodnocení
75 ml
199,00Kč