Tajemství dětské pokožky

Smyslový orgán a ochranná vrstva

Dětská pokožka je vysoce citlivá, tenká a vyžaduje zvláštní ochranu. Po porodu ztrácí vaše dítě ochranné teplo mateřského těla a jedinou bariérou mezi ním a okolním světem, je jeho pokožka. Aby mohla plnit svou důležitou úlohu, potřebuje speciální pomoc.

Speciální charakter dětské pokožky

Dětská pokožka je pětkrát tenčí než pokožka dospělých, což znamená, že rychleji absorbuje látky aplikované externě a reaguje citlivěji. Pokožka vašeho dítěte se neustále vyvíjí a postupně nabízí zvýšenou ochranu před vnějšími vlivy. Musí se také rozvíjet funkce kyselého kožního pláště a bariéry. A protože potní žlázy ještě nejsou plně utvořeny, malé tělíčko se pokouší regulovat svou tepelnou rovnováhu nezávisle na nich.

Po narození děti potřebují teplou a ochrannou pokrývku. A to se týká nejen přírodních a prodyšných materiálů, které se používají k zakrytí a oblečení dítěte, ale také kosmetických výrobku. Ty musí být jemné a zároveň pečovat o velmi citlivou pokožku novorozenců. 

„Vaše děťátko se o světě naučí mnohé právě díky pokožce. S každým dotykem nachází nový, orientační bod ve svém novém životě.“

Jaký druh péče potřebuje pokožka vašeho dítěte?

Hned na začátku je třeba říci důležité - v prvních měsících to s kosmetickými přípravky, používanými pro pokožku vašeho dítěte, nepřehánějte. Jedna koupel (bez pěny) týdně je zcela dostačující. V ostatních dnech, nebo když je to třeba, můžete dítě umýt navlhčenou, měkkou, flanelovou žínkou. Po mytí nebo koupeli použijte Měsíčkové tělové mléko, které chrání pokožku vašeho děťátka a dodává ji vlhkost. Oblast plenek bývá tou nejcitlivější částí těla, teplé a vlhké prostředí je živnou půdou pro růst bakterií. Proto je žádoucí nechávat dítě na chvíli bez plenky. Měsíčkový kojenecký krém na ochranu pokožky pod plenkami je nutným parťákem všech maminek. Brání začervenání a podráždění v oblasti zadečku.

Otázka složení

Vzhledem k tomu, že je dětská pokožka speciální, musí být výrobky určené k její péči přizpůsobeny jejím potřebám. Malé množství vysoce kvalitních přírodních složek je to pravé: složení rostlinných olejů se podobá složení hydrolipidní vrstvy kůže. Výrobek se tedy mísí s přirozeným ochranným filmem na pokožce a díky přírodním složkám nevzniká nepropustná vrstva. To znamená, že jemná pokožka může dýchat a vyvíjet se, zatímco je chráněna našimi přírodními výrobky.

 

Řada Weleda pro péči o dítě obsahuje pouze vysoce kvalitní složky a poskytuje jemné dětské pokožce v této důležité fázi života a vývoje vše, co potřebuje.

„Jemná dětská pokožka je velmi speciální. Potřebuje hodně tepla a ochrany.“

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový kojenecký olej

Organický kojenecký olej pro jemnou dětskou pokožku.
68 Hodnocení
200 ml
319,00Kč

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
6 Hodnocení
30 ml
129,00Kč