Péče o velmi citlivou pokožku

Dětská pokožka je pětkrát tenčí než pokožka dospělých. Neustále se vyvíjí, a proto vyžaduje speciální ochranu. Podkožní tuková tkáň dítěte je sestavena odlišně a vlhkost může být snadno ztracena. Velmi citlivá pokožka vyžaduje speciální péči.

Zklidňující účinek proskurníku lékařského

White mallow blossoms - Weleda

Naše zklidňující neparfémovaná řada péče o dítě s výtažkem z proskurníku lékařského v bio kvalitě poskytuje ochrannou vrstvu pro vysoce citlivou atopickou pokožku. Pečlivě vybrané přírodní složky pečují o pokožku, poskytují intenzivní vlhkost a podporují vlastní sílu pokožky.

 

Proskurník lékařský působí na pokožku holisticky. Tento výtažek zklidňuje a chrání vysoce citlivou pokožku a zmírňuje nadbytek vnějších podnětů. Toto je dosaženo zejména polysacharidy z kořenů rostlin, které při smíchání s vodou vytvoří gel, který udržuje vlhkost, zklidňuje a obalí pokožku ochrannou vrstvou. Proskurník lékařský používaný v našich výrobcích je pěstován organicky v Německu a ve východní Evropě.

Zklidňující pleťový krém

Zklidnění pro dětskou hypersenzitivní, suchou nebo atopicku pokožku.
50 ml
299,00Kč

Zklidňující tělové mléko

Šetrná péče pro suchou a citlivou dětskou pokožku.
200 ml
449,00Kč

Zklidňující kojenecký krém

Šetrná péče o citlivou dětskou pokožku v oblasti plenek.
50 ml
249,00Kč

Několik drobných tipů, které udělají velký rozdíl

Sensitive baby covered in sheets

Zklidňující péče

Nejlepší je umýt vaše dítě čistou vodou, která má tělesnou teplotu (kolem 37 °C). Můžete do vody přidat neparfémovaný olej, jako je Weleda Měsíčkový kojenecký olej. Zasažené oblasti jemně masírujte a s pomocí vlhké žínky je  jemně utřete.

 

Prostředí bez podráždění

Žínky z organické bavlny, hedvábí nebo lnu jsou na pokožce velmi příjemné. Odstřihněte etikety a použijte neparfémovaný prací prostředek. Při akutním svědění vašemu dítěti ostříhejte nehty a dejte mu na noc bavlněné rukavice. Alergologické vyšetření může identifikovat potravinovou intoleranci.

 

Důležitost pohody

Ustálený čas klidu, dostatek spánku a pravidelnost každodenních aktivit a času, kdy se jde spát, zajišťují bezpečnost a pohodu. Pravidelně berte své dítě na čerstvý vzduch a místnost, kde vaše dítě tráví čas, několikrát denně větrejte. A udělejte si čas na sebe, protože váš stres ovlivňuje i vaše dítě. Pokud jste uvolněni, vaše dítě může také relaxovat.

Nejen pro citlivou pokožku dětí

Milováno také rodiči

Dospělí s citlivou nebo neurodermitickou pokožkou mohou mít také prospěch z péče a zklidňujících účinků řady Baby Derma s výtažkem z proskurníku lékařského. Tělové mléko s výtažkem z proskurníku lékařského zklidňuje, dodává pleti hodnotnou vlhkost a zmírňuje podráždění.

 

„Velmi citlivá pokožka vyžaduje obzvláště šetrnou péči a malé množství vysoce kvalitních přírodních složek.“

Zklidňující pleťový krém

Zklidnění pro dětskou hypersenzitivní, suchou nebo atopicku pokožku.
50 ml
299,00Kč

Zklidňující tělové mléko

Šetrná péče pro suchou a citlivou dětskou pokožku.
200 ml
449,00Kč

Zklidňující kojenecký krém

Šetrná péče o citlivou dětskou pokožku v oblasti plenek.
50 ml
249,00Kč