Péče o velmi citlivou pokožku

Dětská pokožka je pětkrát tenčí než pokožka dospělých. Neustále se vyvíjí, a proto vyžaduje speciální ochranu. Podkožní tuková tkáň dítěte je sestavena odlišně a vlhkost může být snadno ztracena. Velmi citlivá pokožka vyžaduje speciální péči.

Zklidňující účinek proskurníku lékařského

Naše zklidňující neparfémovaná řada péče o dítě s výtažkem z proskurníku lékařského v bio kvalitě poskytuje ochrannou vrstvu pro vysoce citlivou atopickou pokožku. Pečlivě vybrané přírodní složky pečují o pokožku, poskytují intenzivní vlhkost a podporují vlastní sílu pokožky.

 

Proskurník lékařský působí na pokožku holisticky. Tento výtažek zklidňuje a chrání vysoce citlivou pokožku a zmírňuje nadbytek vnějších podnětů. Toto je dosaženo zejména polysacharidy z kořenů rostlin, které při smíchání s vodou vytvoří gel, který udržuje vlhkost, zklidňuje a obalí pokožku ochrannou vrstvou. Proskurník lékařský používaný v našich výrobcích je pěstován organicky v Německu a ve východní Evropě.

Zklidňující pleťový krém

Zklidnění pro dětskou hypersenzitivní, suchou nebo atopicku pokožku.
50 ml
299,00Kč

Zklidňující tělové mléko

Šetrná péče pro suchou a citlivou dětskou pokožku.
200 ml
449,00Kč

Zklidňující kojenecký krém

Šetrná péče o citlivou dětskou pokožku v oblasti plenek.
50 ml
249,00Kč

Několik drobných tipů, které udělají velký rozdíl

Zklidňující péče

Nejlepší je umýt vaše dítě čistou vodou, která má tělesnou teplotu (kolem 37 °C). Můžete do vody přidat neparfémovaný olej, jako je Weleda Měsíčkový kojenecký olej. Zasažené oblasti jemně masírujte a s pomocí vlhké žínky je  jemně utřete.

 

Prostředí bez podráždění

Žínky z organické bavlny, hedvábí nebo lnu jsou na pokožce velmi příjemné. Odstřihněte etikety a použijte neparfémovaný prací prostředek. Při akutním svědění vašemu dítěti ostříhejte nehty a dejte mu na noc bavlněné rukavice. Alergologické vyšetření může identifikovat potravinovou intoleranci.

 

Důležitost pohody

Ustálený čas klidu, dostatek spánku a pravidelnost každodenních aktivit a času, kdy se jde spát, zajišťují bezpečnost a pohodu. Pravidelně berte své dítě na čerstvý vzduch a místnost, kde vaše dítě tráví čas, několikrát denně větrejte. A udělejte si čas na sebe, protože váš stres ovlivňuje i vaše dítě. Pokud jste uvolněni, vaše dítě může také relaxovat.

Nejen pro citlivou pokožku dětí

Milováno také rodiči

Dospělí s citlivou nebo neurodermitickou pokožkou mohou mít také prospěch z péče a zklidňujících účinků řady Baby Derma s výtažkem z proskurníku lékařského. Tělové mléko s výtažkem z proskurníku lékařského zklidňuje, dodává pleti hodnotnou vlhkost a zmírňuje podráždění.

 

„Velmi citlivá pokožka vyžaduje obzvláště šetrnou péči a malé množství vysoce kvalitních přírodních složek.“

Zklidňující pleťový krém

Zklidnění pro dětskou hypersenzitivní, suchou nebo atopicku pokožku.
50 ml
299,00Kč

Zklidňující tělové mléko

Šetrná péče pro suchou a citlivou dětskou pokožku.
200 ml
449,00Kč

Zklidňující kojenecký krém

Šetrná péče o citlivou dětskou pokožku v oblasti plenek.
50 ml
249,00Kč