Kojící čaj: Kdy ho začít pít a jak dlouho?

Blíží se čas, kdy se konečně shledáte se svým miminkem? Jistě přemýšlíte, co vše je ještě třeba zařídit a koupit, abyste byla na příchod miminka maximálně připravena. Jednou z takových věcí je hodně diskutovaný kojící čaj. Opravdu pomáhá na problémy s laktací?

Účinky kojícího čaje

Nastávající maminky mají přirozeně spoustu otázek. Jednou z nich je také ta, zda pít kojící čaj. Nejen prvorodičky mají obavy, že nebudou mít dostatek mateřského mléka, a tak hledají způsoby, jak tvorbu mléka podpořit.

Kojící čaj je jednou z možností, která může pomoci. Jeho přínosy jsou individuální, ale pitím rozhodně nic nezkazíte. Čaje pro kojící maminky obsahují směs bylinek s mnoha zdraví prospěšnými látkami, proto ho můžete pít kdykoliv, i když nejste v očekávání.

Účinky kojícího čaje:

  • pomáhá s vyrovnáním příjmu tekutin, čímž podporuje tvorbu mateřského mléka
  • přispívá k normální činnosti střevního traktu miminka,
  • brání nadýmání
  • příznivě působí na zažívání kojence

Jaké bylinky najdeme v kojícím čaji

BIO Čaj pro kojící maminky od Weledy

Kojící čaje obsahují bylinky, které jsou známé tím, že podporují laktaci. Náš BIO čaj pro kojící ženy obsahuje lahodnu směs pěti bylin a koření, konkrétně anýz, fenykl, kmín, pískavici řecké seno a aloisii citronovou.

Směs neobsahuje cukr a všechny suroviny jsou v BIO kvalitě, takže nezatěžují organismus matky, ani kojence. Co vaše miminko přijímá z mateřského mléka je v prvních týdnech života extrémně důležité. Proto jsme si při míchání vzali na pomoc ty nejpovolanější: porodní asistentky a lékárníky.

Jako bonus má kojící čaj jemnou a osvěžující vůni i chuť. Doporučené dávkování je tři 200 mililitrové šálky denně.

Účinky bylinek v kojícím čaji

Anýz, fenykl a kmín podporují tvorbu mateřského mléka. Fenykl a pískavice řecké seno zase přispívají k normální činnosti střevního traktu, brání nadýmání a příznivě působí na zažívání kojence. Díky tomu máte jistotu, že v prvních týdnech života předáte svému miminku to nejlepší pro zdravý vývoj.

Pokud byste si chtěla připravit domácí kojící čaj, kromě výše zmíněných bylinek můžete použít například benedikt lékařský, moringu, ostropestřec mariánský, jestřabinu lékařskou, meduňku či heřmánek.

 

Pití kojícího čaje: od kdy a jak dlouho?

Abyste podpořily včasné spuštění tvorby mléka, můžete s pitím čaje začít již ke konci těhotenství. V kombinaci s olejem na masáž prsů uděláte maximum pro tvorbu mateřského mléka a bezstarostné první chvilky s vaším miminkem.

Maminky také často řeší, jak dlouho pít kojící čaj. Tady neexistuje jednoznačná odpověď. Pokud vám ani miminku čaj nijak neškodí, můžete ho pít jak dlouho chcete - jsou to přece jen zdravé bylinky. Někteří odborníci doporučují střídat čajové směsi proto, že si tělo na bylinky zvykne a účinnost bývá časem nižší.

Vždy je důležité nepřekračovat doporučenou denní dávku. Při dodržování těchto doporučení můžete pít kojící čaj, dokud vám chutná a za předpokladu, že miminku nezpůsobuje bolení bříška či jiné střevní problémy.

BIO Čaj pro kojící ženy

Lahodná směs organického bylinkového čaje pro kojící matky
3 Hodnocení
40 g
129,00Kč