Zase vás straší kruhy pod očima? Už nebudou!

Dopřála jste si vydatný spánek, a přesto vám po obličeji přecházejí temné stíny?

Anebo jste noc aktivně probděla a potřebujete zahladit stopy? Ať už je příčina kruhů pod očima jakákoliv, pomoc už je na cestě.

 

Dobrá zpráva zní, že i když na svěžím vzhledu nepřidají, závažný problém většinou neznačí. A zajímavé je, že kruhy pod očima nesouvisí pouze s únavou nebo s genetickými předpoklady, paradoxně si je můžete vyrobit i tím, že celou noc spíte jako miminko ve stejné poloze. Voda v kožních buňkách totiž pod náporem gravitace „steče“ pod dolní víčka, kde se následně vytvoří nepříjemný otok. Proč ale mají vaše „pytlíky“ tak divnou barvu? Protože v místech, kde dochází k zadržování vláhy, nemůže proudit krev, ani lymfa. Cévy se úporně roztahují a přes jemnou kůži kolem zraků viditelně prosvítají. O tom, do jaké podoby se obličejová twilight sága ve finále vybarví, rozhodne podtón vaší pleti: Zatímco vám kruhy hrají dofialova, ty kamarádčiny jsou hnědé nebo rudé.

Rychlé S.O.S triky

Máte dnes důležitou poradu a jako na potvoru na vás v zrcadle zírají pandí oči? Pokud vám intuice velí vyndat z mrazáku kostku ledu a opuchlé místo mrazem promasírovat, klidně poslechněte. Chlad otok zažene na ústup. Anebo si doneste ze sklepa syrovou bramboru, rozkrojte ji a na každé oko přiložte jeden, zhruba dvoucentimetrový plátek. Vedle škrobu tahle zelenina obsahuje vitamin C, B6 a draslík, takže opuchlou kůži báječně pročistí a rozjasní. Ještě lepšího (a hlavně dlouhodobějšího) efektu však dosáhnete s profesionálními zachránci.

Napumpujte pleť vodou

Jelikož voda představuje základ zdraví i krásy, je třeba ohlídat, aby tenoučká kůže pod očima získávala vyvážený přísun hydratace. Tím podpoříte zdravou cirkulaci krve a lymfa bude moct bez problémů odfiltrovat přebytečné toxiny. Ačkoli to zní komplikovaně, nejde o nic, s čím by si neporadila příroda. Z toho důvodu si naši botanici při vývoji nové hydratační řady vzali do hledáčku rostliny, jež dokážou obstát v těch nejnuznějších podmínkách. Tím, že na sebe dokážou vázat okolní vodu. Jedna z nejpozoruhodnějších je opuncie, které se také říká indiánský fík. Jde o jedinečně tvarovaný kvetoucí kaktus, pod jehož nedostupnou slupkou se ukrývá neuvěřitelná zásoba polysacharidů. Výtažky z opuncie jsou tedy nejen výživnou potravou pro kůži, ale především úžasnou zásobárnou vody.

 

100% přírodní řešení

Opuncie hydratační oční gel používejte ráno před líčením nebo večer před spaním. Do pleti se bleskově vstřebá, ale díky přidaným, opět stoprocentně přírodním extraktům z aloe vera zabrání dehydrataci na dalších 12 hodin. Aby se s přípravkem snadno manipulovalo, balení obsahuje kovový aplikátor, který vaše smutně vyhlížející půlměsíce pod očima rovnoměrně zvlhčí. Pro příští použití můžete oční gel uložit do lednice, chladivý efekt zdvojnásobíte.

 

Potřebuje vaše žíznivá pleť osvěžit i během dne, a to nejen kolem zraků? Zahalte celý obličej do Opuncie hydratační pleťové mlhy, vzpruha nastane po jediném stříknutí!

Tohle si ještě zapamatujte

Necháváte kancelářské resty ani psaní mailů vzdáleným přátelům na chvíle, kdy děti usnou? Pozor, monitory i displeje vyzařují škodlivé modré světlo, a to se do pleti zarývá mnohem intenzivněji než sluneční paprsky. Riskujete neklidné spaní, ale i předčasné stárnutí pleti (a s tím kruhy pod očima také souvisí). A aby byla pokožka pevná a organismu nechyběla výživa, jezte potraviny bohaté na železo (červené maso, čočka) a rutin (pohanka, jablka, rajčata). A nezapomínejte pít. Čistou vodu.