co je pricinou lupu


Co je příčinou lupů a svědivé pokožky hlavy?

Bílé vločky ve vlasech – tolik otravný problém, který sužuje celou řadu z nás. Nezdravou pokožku hlavy, která se vyznačuje i svěděním a zarudnutím, však můžeme ve většině případů snadno vyřešit. A stačí nám k tomu přírodní kosmetika a bylinné oplachy. Tento neškodný, avšak nepříjemný problém postihuje až 40 % lidí nad 30 let. Nejběžnější příčinou je suchá pokožka hlavy, může však jít i o citlivost na mycí vlasové prostředky, hormonální změny nebo chronická kožní onemocnění, jako je seboroická dermatitida či ekzém.

Špatný šampon i stres

Ať už řešíte prevenci, nebo už lupy máte, v první řadě se zaměřte na vlasové produkty, které používáte. Pokud totiž obsahují dráždivé chemické látky, mohou vysušovat pokožku hlavy a tvorbu lupů tím jen podporovat. Nejvhodnější jsou šampony s účinnými přírodními látkami, jako je třeba Pšeničný šampon proti lupům od Weledy. Ten obsahuje olej z pšeničných klíčků, který harmonizuje vlasovou pokožku a dodává vlasům ztracenou energii. Recepturu doplňuje extrakt z listnatce pichlavého a organické šalvěje, které podporují zdravou pokožku hlavy. Důležitá je také hydratace, protože suchá pokožka má sklon k loupání a svědění. Lupy způsobené suchostí lze snadno rozpoznat – jsou menší a méně mastné. Ideální pomocník přitom už možná sedí na vaší kuchyňské lince. Kokosový olej je hotový zázrak, a to především pro své zvlhčující a antibakteriální vlastnosti, díky kterým při použití na vlasech přímo exceluje. V případě prevence se také doporučuje nemýt vlasy moc často a nepoužívat příliš horkou vodu. Vhodná je i správná strava, která by měla obsahovat dostatek vitamínu B a zinku. Škodit samozřejmě může i stres či poruchy imunity.

Správná hygiena a žádné škrábání!

To je pravidlo, které by se měl naučit každý. Pravidelná hygiena udržuje pokožku hlavy v kondici, pozor však na nadužívání pomocníků, kteří mohou způsobit podráždění! Z rutiny vlasové péče je vhodné vyloučit cokoli nadbytečného a v případě potřeby kosmetické produkty přidávat postupně, aby bylo jasné, který gel či sprej příznaky zhoršuje. Každý, koho trápí lupy, by měl také zatnout zuby a odolat nutkání zběsile si pokožku hlavy škrábat. Předejde tak zvýšení podráždění a začarovanému kruhu tvorby lupů.

Síla přírodních oplachů

Jedním ze spolehlivých bojovníků proti lupům se stal jablečný ocet. Oplachy z něj podporují zdraví pokožky hlavy, dokonce i posilují samotné vlasy a zvyšují jejich lesk. K oplachům je možné využít i odvar z vlaštovičníku, který v létě potkáte na každém kroku.

Pšeničný šampon proti lupům

Přírodní olej z pšeničných klíčků pomáhá vlasům i pokožce hlavy najít ztracenou rovnováhu.
190 ml
249,00Kč
Vyprodáno