Proč pro naše nejmenší volit BIO a certifikované kosmetické produkty?

Dětská kůže potřebuje co nejjemnější péči. Svou pozornost zaměřte na přírodní BIO a certifikované produkty. Pro své účinky jsou ideální produkty s obsahem měsíčku lékařského.

Ve světě, kde se přírodní kosmetika stává stále populárnější, je klíčové rozumět významu a výhodám BIO a certifikovaných produktů. Certifikátů je celá řada, a je proto důležité se v nich vyznat.

Kosmetika dětské řady Weleda splňuje podmínky certifikátu Natrue. Ten zaručuje, že Weleda používá suroviny z biodynamického zemědělství a zpracovává je udržitelným výrobním procesem, tedy používá postupy šetrné k životnímu prostředí. Rostliny se pěstují v souladu s přírodou – bez chemických postřiků a hnojiv. Konkrétně měsíček lékařský používaný v produktech značky, se pěstuje v největší biodynamické léčivé zahradě v Evropě na jihu Německa. Své dodavatele Weleda pravidelně kontroluje a výsledné výrobky netestuje na zvířatech.

Tip: U každého produktu v e-shopu Weleda najdete přehled certifikátů, které výrobek splňuje.

„Přírodní přípravky jsou pro děti vhodnější. Neobsahují silikony, ropné složky, parabeny, škodlivá barviva a další syntetické látky. Co dáváte na kůži, to se snadno dostane do těla. Čím jednodušší složení, tím lépe. Přírodní přípravky jsou šetrné, jejich složení bývá jednoduché. Doporučuji se zaměřit na měsíčkový olej, dobré je i bambucké máslo. Měsíčkový krém, ideálně i s obsahem zinku, je skvělý i na plenkovou dermatitidu, která je u miminek jedním z nejběžnějších kožních problémů,“ radí MUD. Kateřina Konopásková, lékařka pro děti a dorost z Fakultní nemocnice Motol v Praze a členka týmu Opatovské pediatrie.

Souhlasí s ní i MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatoložka a zakladatelka institutu Almiaderm. „Bylinky měly a dodnes mají velký význam v léčení obecně a samozřejmě i v dermatologii. Velmi vhodný je na uklidnění pokožky u dětí zejména měsíček lékařský, který má protizánětlivé a hojivé účinky a lze jej používat i u atopiků. Má navíc schopnost urychlit hojení ran nebo povrchových oděrek,“ uvádí lékařka.

Většina produktů dětské řady je i veganská, neobsahuje suroviny získané ze zvířat, jako je včelí vosk a jeho deriváty, lanolin, kozí mléko a laktóza v přírodních kosmetických prostředcích nebo med v sirupech.

Některé produkty (měsíčkový kojenecký krém na zadeček, kojenecký olej, pleťový krém, koupel s bylinkami a další) navíc splňují normu obsahu lepku, aby mohly být označeny za bezlepkové a mohli je používat i celiaci.

Při získávání surovin na výrobu produktů Weleda jsou také dodržovány etické principy. Weleda tím spotřebitele ujišťuje, že jí záleží na lidech a biodiverzitě: na půdě, mikroorganismech, vodě a vzduchu, rostlinách, zvířatech a lidech zapojených do získávání surovin. To znamená, že firma svým dodavatelům platí férové ceny, nevyužívá dětskou práci, a navíc podporuje projekty zaměřené na zlepšení podmínek zdravotní péče a vzdělávání v místě svých dodavatelů. Tím splnila podmínky pro udělení certifikátu UEBT.

Toto vše dokazuje, že je Weleda věrná své misi: být zodpovědnou značkou s maximálním důrazem na přírodní složení svých produktů, šetrnost k životnímu prostředí a férové podmínky.

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček

Pečující ochrana jemné dětské pokožky v oblasti plenek.
6 Hodnocení
30 ml
129,00Kč

Měsíčkový pleťový krém

Šetrně chrání a hydratuje zatěžovanou dětskou pokožku.
1 Hodnocení
50 ml
209,00Kč

Měsíčková kojenecká koupel

Šetrně myje a vyživuje jemnou dětskou pokožku
79 Hodnocení
200 ml
319,00Kč

Měsíčkové pěsticí mléko

Zklidňující hydratační mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
319,00Kč