Zpevňující granátová péče

Znovuobjevená prastará plodina pro krásnou pokožku

Granátové jablko je tradiční plodina pěstovaná po tisíce let na blízkém východě, v Indii a na pobřeží Středozemního moře. Weleda věnovala mnoho let výzkumu účinků tohoto ovoce a jeho semen na pokožku. Blahodárná síla tohoto ovoce je základem pro regenerační a antioxidační tělovou a pleťovou péči Granátové jablko.

Olej ze semen granátového jablka je plný antioxidantů a vitamínů

Vzácný olej ze semínek granátového jablka je plný antioxidantů a vitamínů. Pokožku regeneruje, vyživuje, pomáhá ji napínat a obnovovat její přirozenou krásu a pružnost. Weleda tento olej získává v BIO kvalitě z tradičních tureckých farem.

Na výrobu jednoho litru oleje je třeba 500 kg čerstvých granátových jablek

Granátový olej v produktech Weleda je v BIO kvalitě. Společnost jej získává z tradičních tureckých farem za férovou cenu. V jižním Turecku Weleda vytvořila partnerský projekt s továrnou na zpracování oleje a zhruba stovkou tamních drobných farmářů. Díky podpoře trvale udržitelných zemědělských metod, garantovanému odběru a stabilním cenám se podařilo podstatně zvýšit kvalitu tohoto oleje.

BIO olej ze semen granátového jablka pochází z malých rodinných farem

Základem fair trade projektu v Turecku jsou malé rodinné farmy s 10 až 25 hektary tradičně pěstovaných granátových jabloní. Stovka farmářů tu pro Weledu produkuje zhruba 2 tuny vysoce kvalitního BIO oleje ze semínek granátového jablka na celkové ploše asi tisíce hektarů.

Obličejová masáž pro pevnější pleť

Zpevňující sérum, denní, noční a oční krém z řady Granátové jablko budou působit ještě lépe, když si k jejich nanášení osvojíte pár jednoduchých tahů!

Sérum nebo krém naneste do dlaní, jemně je mezi nimi zahřejte a obě dlaně přiložte na obličej.
Masírovat začněte od klíčních kostí, střídavě přejíždějte vždy pravou dlaní přes bradu k levé čelisti, a levou zase naopak. Linii pod čelistmi pak ještě uchopte mezi palce a ukazováčky a dvakrát takto přejeďte směrem k uším. Zatněte ruce v pěst a klouby prstů dvakrát až třikrát promasírujte celý obličej směrem nahoru jemnými, ale pevnými krouživými pohyby.
Vraťte se ke rtům a z prsteníčku a ukazováčku vytvořte pomyslné nůžky, kterými kolem pusy několikrát projeďte táhlými vodorovnými pohyby, sem a tam, směrem k uším. Pokud máte více času, můžete ještě ukazováček a prsteníček přitisknout k sobě a masírovat jimi půlkruhy od vnějších koutků rtů ke spánkům, jemně stisknout nos a masírovat další půlkruh od jeho chřípí směrem ke spánkům.
Očím věnujte zvláštní pozornost, protože na křehké pleti, která je obklopuje, se tvoří vrásky nejdříve. Masáž může po ránu také rozehnat otoky pod očima. Ukazováček s očním krémem z řady Granátové jablko od Weledy přitiskněte do vnitřního koutku a pomalým jemným "poťupáváním" postupujte na kůži pod okem do koutku vnějšího. Z něj pak zase přes horní víčko masírujte zpět do toho vnitřního. Na závěr dvěma prsty přes kořen nosu zeširoka obkružte celé oči (i nad obočím).

Arganový olej z Maroka v BIO kvalitě

Významnou složkou v řadě pleťové péče s granátovým jablkem je arganový olej. Weleda jej získává z Maroka, které je tradičním místem pěstování této rostliny. Většina lidí už slyšela o arganovém oleji – je to za poslední roky jedno z nejskloňovanějších slov v oboru krásy a péče – co však možná nevíte je, jak náročná je cesta oleje za vaší pletí a v neposlední řadě také to, jaká je arganový olej hodnotná superpotravina.

Pečlivé zpracování pro trvale udržitelné partnerství

Na výrobu jednoho kilogramu oleje je třeba 500 kilogramů čerstvých ručně natrhaných granátových jablek. Sklizeň začíná na konci září a trvá čtyři týdny.

Na rodinných farmách jsou používány zásadně tradiční, trvale udržitelné pěstitelské metody. Granátová jablka rostou v malých sadech společně s jinými stromy a jsou jen málokdy zalévány, což napomáhá nevyčerpávat vzácné zdroje vody. Ovoce je pak speciálními dodávkami převáženo do místního závodu Göknür ke zpracování. Díky tomu je možné olej vylisovat ihned po sklizni a také je zaručena dokonalá transparentnost celého procesu bez prostředníků. Firma Göknür je klíčová pro partnerství Weledy s místními malými farmáři. Určení dlouhodobé stabilní a férové ceny zabezpečilo farmáře.

Zpracování začíná získáním šťávy. Přivezená granátová jablka jsou omyta, oloupána, odpeckována a dužina je vylisována. Výsledkem je šťáva bohatá na vitamíny. V druhém stupni zpracování jsou semínka pročištěna ve speciálním stoji za pomoci vody. Okamžitě poté jsou semínka půl hodiny sušena horkým vzduchem. Jen dostatečně vysušená semínka mohou být zpracována na olej vysoké kvality. Poslední stupeň zpracování se odehrává v Německu ve specializovaném olejovém mlýnu, kde jsou surová semínka granátových jablek zastudena lisována na olej.

Péče o pleť

Granátové jablko zpevňující pleťový olej

Pro viditelně jemnější a rozzářenou pleť.
???global.nreviews.label???
???global.nreviewsmultiple???
30 ml
749,00Kč

Granátové jablko zpevňující oční krém

Speciální péče vytvořená přímo na míru citlivé pokožce kolem očí.
10 ml
579,00Kč

Granátové jablko zpevňující sérum

Intenzivní sérum, které zpevňuje pleť a zároveň ji chrání před působením vnějších vlivů.
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
30 ml
649,00Kč

Granátové jablko zpevňující noční krém

Pořádná dávka noční regenerace vhodná pro pleť po čtyřicítce. Bohatá textura chrání buňky před volnými radikály a tím přispívá k jejímu zdravému a mladistvému vzhledu.
30 ml
599,00Kč

Péče o tělo

Granátové jablko regenerační sprchový krém

Krémově hebký nepěnivý sprchový krém
200 ml
239,00Kč

Granátové jablko regenerační tělové mléko

Podporuje obnovu buněk a má antioxidační účinek - pro náročnou pokožku
200 ml
489,00Kč
Vyprodáno

Regenerační krém na ruce Granátové jablko

Chrání zralou pokožku rukou proti škodlivým vnějším vlivům.
50 ml
239,00Kč

Regenerační olej Granátové jablko

Lehký výživný olej ze semen granátových jablek
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
100 ml
499,00Kč

Granátové jablko 24h Deo Roll-On

Přírodní svěžest, smyslně ženská vůně a spolehlivá ochrana bez hliníkových solí.
50 ml
199,00Kč
Vyprodáno