Ikonické produkty Weleda

Na trhu existuje nekonečný výběr kosmetických produktů, ale jen některé z nich nás svými schopnostmi dokážou přesvědčit natolik, že u nich už zůstaneme. S myšlenkou, jak moc je důležitá harmonie složení každého z nich, vyvíjíme ve Weledě výrobky, kterými se snažíme uspokojit bohatou zákaznickou poptávku. Některé z nich zaniknou, jiné se časem dočkají inovovaného složení a pak jsou tu takové, které se za celou dobu své existence nijak nezměnily. A to více jak sto let! Prozkoumejte blíž naše ikonické produkty ověřené generacemi spokojených zákazníků.

Skin Food – multifunkční pomocník

Skin Food – multifunkční pomocník

Univerzální hydratační krém Skin Food je naší tajnou zbraní na poli krásy. Vznikl v roce 1926 a od té doby si ho zamilovalo hned několik generací. Jeho obliba neklesá ani dnes, o čemž svědčí fakt, že se ve světě prodá jedna tuba každých 5 vteřin (tedy neuvěřitelných 6 milionů kusů za rok)!

Zamilovala si ho také celá řada světových celebrit od Julie Roberts a Adele až po Rihannu. V České republice na něho nedá dopustit přední fashion a celebrity make-up artistka Hristina Georgievska, která ho doporučuje zejména jako podklad pod make-up.

 

A v čem je tak speciální? V první řadě svým složením, které obsahuje bohatý základ z rostlinných olejů a včelího vosku, doplněný o extrakty z něžné violky trojbarevné, měsíčku lékařského a heřmánku. Krém je velmi hutný a díky tomu dokáže pečovat i o hrubou a suchou pokožku například na patách či loktech. Jeho výjimečnost pak spočívá také v jeho multifunkčnosti – lze ho použít snad na každou část těla a také jako denní nebo noční krém, pleťovou masku či jako podkladovou bázi pod make-up. Potenciál krému Skin Food jsme nemohli nechat jen tak, a tak jsme ho rozšířili o další produkty, a to tělové máslo, balzám na rty a krém Skin Food Light s lehčí texturou, který se rychleji vstřebává.

Měsíčkový kojenecký olej a Měsíčkový krém na opruzeniny – péče o ty nejmenší

Měsíčkový kojenecký olej a Měsíčkový krém na opruzeniny – péče o ty nejmenší

Už od založení značky Rudolfem Steinerem sázíme na zázračnou bylinku, která svými hojivými účinky předčí všechny ostatní – měsíček lékařský. V našich zahradách léčivých rostlin ve Schwäbisch Gmündu v jižním Německu ho sami pěstujeme a každý rok sklidíme na 4 000 kg oranžově zbarvených květů. Během sezóny se na sklizni často podílejí i další zaměstnanci Weledy, například zástupci administrativních pozic a kolegové z kanceláře.

Každý pár rukou se totiž počítá, obzvlášť když se úroda musí sklidit v urychleném tempu. Extrakt z měsíčku pak přidáváme do celé řady našich produktů, kde může plně rozvinout své účinné schopnosti. A velmi se osvědčil zejména v péči o kojeneckou pokožku. Dokáže ji totiž zklidnit, uvolnit a zjemnit, aniž by ji zbytečně zatížil.

 

Celosvětově nejprodávanějším produktem z naší měsíčkové řady je Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, jenž pečuje o namáhanou dětskou pokožku v oblasti plenek. Recepturu jsme vyvinuli s ohledem na těžké zkoušky, které dětská pokožka zažívá – pro ochranu před nadměrnou vlhkostí jsme přidali lanolin a oxid zinečnatý, pro zklidnění a zjemnění podrážděné pokožky zase lehoučký mandlový olej a extrakt z měsíčku a heřmánku. Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny si oblíbily nejen maminky, ale také porodní asistentky.

Ještě, než spatřil světlo světa Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, jsme v roce 1958 vytvořili Měsíčkový kojenecký olej, který maminky používají jako péči, přísadu do koupele, k dočištění v oblasti plenek nebo jako součást masáže miminka. Protože je kůže kojenců až 5x tenčí než pokožka dospělých, ponechali jsme jeho recepturu lehkou a minimalistickou. Jen jemný sezamový olej a extrakt z organického měsíčku.

Mezi fanoušky měsíčku lékařského od Weledy se řadí i několik známých tváří, jako je třeba Jessica Alba, Demi Moore, Gwyneth Paltrow nebo Victoria Backham, která se čtyřmi potomky zřejmě ví, co je dobré 😊