Pleť jako ze škatulky? Vyzkoušejte čisticí pleťovou masku!

Všichni toužíme po krásné pokožce bez pupínků a jiných nedokonalostí, často však v péči o pleť děláme chyby. A jednou z nich je její zanedbávání. Přitom už jen 20 minut našeho času udělá s pokožkou zázraky! Důležité je tak nepolevit a zařadit zkrášlující rituály do každodenní rutiny. Myslet bychom měli především na odlíčení a čištění obličeje, které je pro naši krásu zcela zásadní.

Jak se ale o pleť starat tak, aby byla bezchybná a zářivá? Pamatujte, že je vaše pokožka denně vystavena řadě negativních faktorů, které narušují její rovnováhu. Největšími „škodiči“ jsou přitom stres, nedostatek pohybu a špatná životospráva, které mohou vaši tvář proměnit k nepoznání. Důležitou roli hrají také vnější činitelé, jako make-up, kožní maz a nečistoty v podobě částeček prachu, kterých je obzvlášť ve městech plný vzduch. Pravidlem číslo jedna se tak stává pravidelné každodenní čištění pleti. A není lepšího pomocníka než pleťové masky!

Maska nad zlato

Pleťová maska se v posledních letech stala absolutním základem běžné péče o pokožku obličeje. S její pomocí lze totiž vyřešit řadu problémů, které stojí v cestě za krásou. Maska zajišťuje hydrataci, a to i v hlubší vrstvě epidermis, což je pro zdravý vzhled naprosto stěžejní.  Kromě toho, že si poradí s hloubkovým odstraněním nečistot, stane se také úžasným relaxačním zážitkem. Není lepší příležitosti pro to vyhradit si pár minut jen pro sebe, zavřít oči a uvolnit mysl.

Čistota je základ

Kouzlo pleťové masky nespočívá jen v jejím nanesení na obličej, podstatná je také příprava pokožky. Před aplikací byste měli pleť důkladně odlíčit. Nejlepší je použít přípravky, které pokožku nevysušují, jako je například náš mycí gel Naturally Clear obsahující lékořici, vilín a výtažky z vrbové kůry, díky němuž lze předejít vzniku pupínků a černých teček. Účinnost masky znatelně zesílí také exfoliace. Peelingem dochází k šetrnému odstranění odumřelých buněk, které mohou bránit vstřebávání živin a aktivních složek z následně aplikované masky. Velmi přínosné je také nanesení tonika, jež vyvažuje přirozené pH pokožky a udržuje ji svěží a zdravou.

Na postupu záleží

Samotná aplikace pleťové masky je jednoduchá. Pokud se chystáte využít zakoupenou masku, vždy postupujte podle návodu. Nikdy nenechávejte přípravek na obličeji déle, než je uvedeno na obalu, některé směsi totiž mohou ucpávat póry nebo při delší expozici pokožku podráždit. Obecně se uvádí doba mezi 5 až 15 minutami, v případě masek z přírodních ingrediencí to může být 30 minut až 1 hodina.

Každý rituál krásy si žádá vzorný závěr, a tak je tomu i v případě pleťové masky. Odstraňovat by se měla vždy vlažnou vodou – se studenou by to šlo těžko a horká může pokožku zbytečně vysušit. Ke smytí můžete použít také houbičku, díky které pokožku zároveň jemně promasírujete. Následně doporučujeme znovu použít tonikum, které díky svým stahujícím účinkům uzavře póry, a nakonec na pleť nanést krém, jenž vytvoří druhou výživnou vrstvu. Maximální dávku hydratace vám dodá třeba náš 24h krém s výtažkem z opuncie.

Jaká je ta pravá?

Klasických pleťových masek existujte nepřeberné množství a v případě té čisticí máte také hodně na výběr. Jakou tedy zvolit, abyste dosáhli maximálních výsledků? My ve Weledě doporučujeme vybírat podle čistého složení, nebo si masku vyrobit doma z přírodních ingrediencí. Jedině tak si můžete být jistí, že v ní není nic, co by mohlo vaší pleti uškodit.

Využít můžete řadu ingrediencí z vlastní kuchyně, nebo jako masku použít náš multifunčkní krém Skin Food smíchaný se zeleným jílem, který vyčistí pleť do hloubky a díky vysokému obsahu minerálních látek pokožku detoxikuje a podporuje její regeneraci. Stačí smíchat 1 díl zeleného jílu se 2 díly Skin Foodu a přidat trochu hydrolátu tak, aby byla konzistence masky hladká a dobře se aplikovala. Nechte 10-15 minut působit a poté setřete teplým vlhkým ručníkem nebo houbičkou.

Ovesná maska na vyhlazení pleti

Ovesné vločky vynikají přirozenými čisticími účinky, jsou protizánětlivé, normalizují pH pokožky a dodají pleti živiny i potřebnou hydrataci. Dokážou tak bojovat proti akné a ekzému, fungují jako prevence vrásek a pomohou při léčbě jizev. Velkou výhodou je navíc jejich nízká pořizovací cena. A jak si takovou pleťovou masku vyrobit?

Stačí dvě lžíce mletých ovesných vloček smíchat s trochou horké vody a nechat je nabobtnat. Vzniklou kaši nanesete na obličej a krk (případně i dekolt) a nechte ji 10 minut působit. Recepturu můžete obohatit dalšími prospěšnými ingrediencemi, jako je třeba med (stačí jedna lžička), který funguje jako přírodní exfoliant. Na závěr už stačí opláchnout obličej vlažnou vodou a nanést váš oblíbený hydratační krém.